|
Білім беру ұйым атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22ЖББМ» КММ |
||||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кульбаева Д |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ортеке |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау; 2.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; 2.1.3.2 - ұлттық және классикалық аспаптардың дыбысталуын салыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтайды,музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізеді. |
||||||
|
Құндылық |
Бірлік пен ынтымақтастыққа тәрбиелеу |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сәлемдесу -СӘЛЕМ -ПРИВЕТ -HELLO
«Шыбын ұрғыш» әдісі 83-84 бет Оқу 1-тапсырма -Ортеке атауының шығу тарихы. 2-тапсырма. -Тәттімбет Қазанғапұлының өмірі мен шығармашылығы -Шертер және домбыра аспаптары Тембр-дыбыс бояуы 3-тапсырма «Ортеке» Аты шыққан биімен, Мен боламын ортеке, Ойқастағаң ортеке Қой бастаған ер теке. Мен бірбилепберейін, Тұяқтарысыртылдап Мен бірбилепберейін, Буындарымбылқылдап. 2. Қоныртоқтыкөктұсақ Сен де биле мен құсап. Қараптұрмайбекерге, Серікболыптекеге. Қобызмойынтүйелер, Шудаларыңжелкілдеп, Өркештеріңселкілдеп Тайраңдапбірбилеңдер. Топпен жұмыс -«Тез табамыз» ойыны -Импровизация. «Ортеке» күйіне ырғақтық-би қимылдар ойлап құрастырыңыздар. Өз нұсқаңызда орындаңыз. -wordwall интеравтивті тапсырмасы Кері байланыс «Муза баспалдағы» |
Оқушылар жұппен тұрып, бір-бірімен үш тілде амандасады. Тақтада шыбындар тұрады. Оқушылар ызындап дыбыс шығарады,ал бір оқушы шығып шыбын ұрғышпен бір шыбынды ұрып,артындағы сұраққа жауап береді. Жауап берген соң,артында тұрған геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлініп отырады. Дескриптор: -Ортеке туралы жалпы түсінікті оқиды. -Оқушылар ортеке туралы түсініктерін толықтырады. -Бейнебаян арқылы күйшінің өмірі мен шығармашылығымен танысады. «Секіртпе» күйін тыңдайды,талдайды. Шертер және домбыра аспаптарымен танысады. Әнді тыңдап,хормен орындайды. Дескриптор -«Ортеке» әніндегі «Қоңыр түсті ,көк тұсақ» деген өлең жолының әнін бұзбай сақтап, келесі беттегі түстер мен жануарлардың суретін қолданып әнді орындайды. -күйге ырғақтық би қимылдар ойлап құрастырады. -Берілген сұрақтарға сәйкес жауапты белгілейді. Әр оқушы тақтаға шығып, суретке белгі қояды. Яғни, өте төмен ,орташа,жоғары...... |
Бас бармақ «Ашық алақан» |
Шыбын суреттері, ұрғыш,тақта. Оқулық Падлет тақасы Падлет тақтасы Падлет тақтасы http://youtube.com/watch?v=9Yq3AR7fEqM Ортеке Интер белсенді тақта Тақтайша |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ортеке 2 сынып
Ашық сабақ Ортеке 2 сынып
|
Білім беру ұйым атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22ЖББМ» КММ |
||||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кульбаева Д |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ортеке |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау; 2.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; 2.1.3.2 - ұлттық және классикалық аспаптардың дыбысталуын салыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтайды,музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізеді. |
||||||
|
Құндылық |
Бірлік пен ынтымақтастыққа тәрбиелеу |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сәлемдесу -СӘЛЕМ -ПРИВЕТ -HELLO
«Шыбын ұрғыш» әдісі 83-84 бет Оқу 1-тапсырма -Ортеке атауының шығу тарихы. 2-тапсырма. -Тәттімбет Қазанғапұлының өмірі мен шығармашылығы -Шертер және домбыра аспаптары Тембр-дыбыс бояуы 3-тапсырма «Ортеке» Аты шыққан биімен, Мен боламын ортеке, Ойқастағаң ортеке Қой бастаған ер теке. Мен бірбилепберейін, Тұяқтарысыртылдап Мен бірбилепберейін, Буындарымбылқылдап. 2. Қоныртоқтыкөктұсақ Сен де биле мен құсап. Қараптұрмайбекерге, Серікболыптекеге. Қобызмойынтүйелер, Шудаларыңжелкілдеп, Өркештеріңселкілдеп Тайраңдапбірбилеңдер. Топпен жұмыс -«Тез табамыз» ойыны -Импровизация. «Ортеке» күйіне ырғақтық-би қимылдар ойлап құрастырыңыздар. Өз нұсқаңызда орындаңыз. -wordwall интеравтивті тапсырмасы Кері байланыс «Муза баспалдағы» |
Оқушылар жұппен тұрып, бір-бірімен үш тілде амандасады. Тақтада шыбындар тұрады. Оқушылар ызындап дыбыс шығарады,ал бір оқушы шығып шыбын ұрғышпен бір шыбынды ұрып,артындағы сұраққа жауап береді. Жауап берген соң,артында тұрған геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлініп отырады. Дескриптор: -Ортеке туралы жалпы түсінікті оқиды. -Оқушылар ортеке туралы түсініктерін толықтырады. -Бейнебаян арқылы күйшінің өмірі мен шығармашылығымен танысады. «Секіртпе» күйін тыңдайды,талдайды. Шертер және домбыра аспаптарымен танысады. Әнді тыңдап,хормен орындайды. Дескриптор -«Ортеке» әніндегі «Қоңыр түсті ,көк тұсақ» деген өлең жолының әнін бұзбай сақтап, келесі беттегі түстер мен жануарлардың суретін қолданып әнді орындайды. -күйге ырғақтық би қимылдар ойлап құрастырады. -Берілген сұрақтарға сәйкес жауапты белгілейді. Әр оқушы тақтаға шығып, суретке белгі қояды. Яғни, өте төмен ,орташа,жоғары...... |
Бас бармақ «Ашық алақан» |
Шыбын суреттері, ұрғыш,тақта. Оқулық Падлет тақасы Падлет тақтасы Падлет тақтасы http://youtube.com/watch?v=9Yq3AR7fEqM Ортеке Интер белсенді тақта Тақтайша |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














