Бекітемін:
|
Пәннің аты: Әдебиеттік оқу |
Әдебиеттік оқу |
Кабинет: № 29 |
Мұғалім: |
||||||||
|
Сабақтың атауы |
Л.Толстой Өрттен құтқарушы иттер |
||||||||||
|
Мақсаты |
Табиғат апаттары жайлы түсінік беру; Мәтін мазмұнын меңгерту; Өртті болдырмау, өрттен сақтану шараларын түсіндіру; |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Тірек сөздерді таба біледі; Мәтін мазмұнын толық түсінеді; Табиғат апаттары жайлы ақпарат алады; Өртті болдырмау, өрттен сақтану шараларын біледі; Өзара әрекеттесу арқылы танымдық белсенділіктері артады. |
||||||||||
|
Ресурстар: |
2 сынып әдебиеттік оқу жыл, интернет материалдары, PowerPoint слайд, түрлі түсті қағаздар, стикерлер, маркерлер, үлестірмелі материалдар |
||||||||||
|
Әдіс тәсілдер мен модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ ны пайдалану, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерекшеліге сәйкес оқыту және оқу, «Мен саған, сен маған» әдісі, «Кір жаятын жіп» әдісі, «Көрнекілік» әдісі |
||||||||||
|
Кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||
|
Психологиялық ахуал |
Оқушыларды шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа сәттілік тілеуге шақыру Тақтада оқушының аты жазылған парақшаға әр баланың жауабы есепке алынып отыратыны ескертіледі \Жауап берген оқушының тұсына стикер жапсырылады\ |
Оқушылар шеңберде тұрып, әр саусақтарын кезекпен түйістіріп, мына сөздерді айтып сәлемдеседі. Барлық (бас бармақтарын түйістіреді) Кезде (балан үйрек) Сәттілік (ортан терек) Тілеймін (шылдыр шүмек) Сізге (кішкентай бөбек) Рахмет! (шапалақ ) |
|||||||||
|
Топқа бөлу |
Миға шабуыл Ребус шешу \табиғат апаты\ Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? Табиғат апатына нелер жатады? Тақтада ілініп тұрған стикерлерді алуға шақырады. І топ Өрт ІІ топ Су тасқыны ІІІ топ Дауыл ІҮ топ Жер сілкінісі |
Ребусты шешеді. Табиғат апаттары жайлы білетіндерін еске түсіреді. Тақтадан сөздер жазылған стикерлерді алып топқа бөлінеді. Топ ережесін еске түсіреді. |
|||||||||
|
Өткенді еске түсіру |
«Кір жаятын жіп» әдісі Оқушыларға «Су қаупі» және «Қап, қап, қармағым» өлеңі оның авторы бойынша тірек сөздер жаздырту |
Оқушылар «Су қаупі» және «Қап, қап, қармағым» өлеңі оның авторы бойынша жазған тірек сөздерін оқып жіпке іледі. |
|||||||||
|
Қызығушылықты ояту |
Әр топ өз топ атаулары бойынша білетіндерін қысқаша айтып беруі сұралады. |
Оқушылар топта ақылдаса отырып Жер сілкінісі, су тасқыны, дауыл, өрт туралы не білетіндерін қысқаша айтып береді. |
|||||||||
|
Мағынаны тану |
Лев Толстой туралы мәлімет беру Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқыту Жеке оқу Жұппен талқылау Топқа түсіндіру «Мен саған, сен маған» әдісі Әр топ мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындайды.Сұрақтар сағат тілімен жүре отырып қойылады. «Көрнекілік» әдісі бойынша топтық жұмыс І топ Өрт неден шығуы мүмкін? Постерге салдыру ІІ топ Өрт тілсіз жау дегенді қалай түсінесің? Дәптерге жазу ІІІ топ Мәтін мазмұнына тірек болатын сөздерді жаз ІҮ топ Суретпен жұмыс Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімелету |
||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Қауіпсіздік ережесін сақта!» жаттығуы Қатысушылар дөңгелене тұрып, кезекпен бірден беске дейін санайды. |
Бес санын айтатын адам «Бес» деудің орнына, «Қауіпсіздік ережесін сақта!» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады. |
|||||||||
|
Ой толғаныс |
-Ереже құрастырып жазу. Оқушылар параққа жазып тақтадағы плакатқа іледі.
|
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
«Өрттен құтқарушы иттер» Мәтін мазмұнына сай сурет салу |
Күнделіктеріне жазып алады |
|||||||||
|
Бағалау |
Тақтада оқушы аты жазылған парақта әр жауап берген сайын алған ұпайларын санау арқылы бағалайды |
|
|||||||||
|
Кері байланыс |
|
Кері байланыс парақшасын толтырып жазады
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өрттен құтұарушы иттер" 2сынып
Бекітемін:
|
Пәннің аты: Әдебиеттік оқу |
Әдебиеттік оқу |
Кабинет: № 29 |
Мұғалім: |
||||||||
|
Сабақтың атауы |
Л.Толстой Өрттен құтқарушы иттер |
||||||||||
|
Мақсаты |
Табиғат апаттары жайлы түсінік беру; Мәтін мазмұнын меңгерту; Өртті болдырмау, өрттен сақтану шараларын түсіндіру; |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Тірек сөздерді таба біледі; Мәтін мазмұнын толық түсінеді; Табиғат апаттары жайлы ақпарат алады; Өртті болдырмау, өрттен сақтану шараларын біледі; Өзара әрекеттесу арқылы танымдық белсенділіктері артады. |
||||||||||
|
Ресурстар: |
2 сынып әдебиеттік оқу жыл, интернет материалдары, PowerPoint слайд, түрлі түсті қағаздар, стикерлер, маркерлер, үлестірмелі материалдар |
||||||||||
|
Әдіс тәсілдер мен модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ ны пайдалану, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерекшеліге сәйкес оқыту және оқу, «Мен саған, сен маған» әдісі, «Кір жаятын жіп» әдісі, «Көрнекілік» әдісі |
||||||||||
|
Кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||
|
Психологиялық ахуал |
Оқушыларды шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа сәттілік тілеуге шақыру Тақтада оқушының аты жазылған парақшаға әр баланың жауабы есепке алынып отыратыны ескертіледі \Жауап берген оқушының тұсына стикер жапсырылады\ |
Оқушылар шеңберде тұрып, әр саусақтарын кезекпен түйістіріп, мына сөздерді айтып сәлемдеседі. Барлық (бас бармақтарын түйістіреді) Кезде (балан үйрек) Сәттілік (ортан терек) Тілеймін (шылдыр шүмек) Сізге (кішкентай бөбек) Рахмет! (шапалақ ) |
|||||||||
|
Топқа бөлу |
Миға шабуыл Ребус шешу \табиғат апаты\ Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? Табиғат апатына нелер жатады? Тақтада ілініп тұрған стикерлерді алуға шақырады. І топ Өрт ІІ топ Су тасқыны ІІІ топ Дауыл ІҮ топ Жер сілкінісі |
Ребусты шешеді. Табиғат апаттары жайлы білетіндерін еске түсіреді. Тақтадан сөздер жазылған стикерлерді алып топқа бөлінеді. Топ ережесін еске түсіреді. |
|||||||||
|
Өткенді еске түсіру |
«Кір жаятын жіп» әдісі Оқушыларға «Су қаупі» және «Қап, қап, қармағым» өлеңі оның авторы бойынша тірек сөздер жаздырту |
Оқушылар «Су қаупі» және «Қап, қап, қармағым» өлеңі оның авторы бойынша жазған тірек сөздерін оқып жіпке іледі. |
|||||||||
|
Қызығушылықты ояту |
Әр топ өз топ атаулары бойынша білетіндерін қысқаша айтып беруі сұралады. |
Оқушылар топта ақылдаса отырып Жер сілкінісі, су тасқыны, дауыл, өрт туралы не білетіндерін қысқаша айтып береді. |
|||||||||
|
Мағынаны тану |
Лев Толстой туралы мәлімет беру Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқыту Жеке оқу Жұппен талқылау Топқа түсіндіру «Мен саған, сен маған» әдісі Әр топ мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындайды.Сұрақтар сағат тілімен жүре отырып қойылады. «Көрнекілік» әдісі бойынша топтық жұмыс І топ Өрт неден шығуы мүмкін? Постерге салдыру ІІ топ Өрт тілсіз жау дегенді қалай түсінесің? Дәптерге жазу ІІІ топ Мәтін мазмұнына тірек болатын сөздерді жаз ІҮ топ Суретпен жұмыс Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімелету |
||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Қауіпсіздік ережесін сақта!» жаттығуы Қатысушылар дөңгелене тұрып, кезекпен бірден беске дейін санайды. |
Бес санын айтатын адам «Бес» деудің орнына, «Қауіпсіздік ережесін сақта!» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады. |
|||||||||
|
Ой толғаныс |
-Ереже құрастырып жазу. Оқушылар параққа жазып тақтадағы плакатқа іледі.
|
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
«Өрттен құтқарушы иттер» Мәтін мазмұнына сай сурет салу |
Күнделіктеріне жазып алады |
|||||||||
|
Бағалау |
Тақтада оқушы аты жазылған парақта әр жауап берген сайын алған ұпайларын санау арқылы бағалайды |
|
|||||||||
|
Кері байланыс |
|
Кері байланыс парақшасын толтырып жазады
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















