Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 7-сабақ
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Сандуғаш Серікқызы Әбішева |
|||||||||
|
Күні: |
29.11.2024 |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер әлемі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 3. 1 оқылған мәтіннің мазмұнын түсіну, сұрақ құрастыру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды, сұрақтар құрастырады, оларға нақты, толық жауап бере алады Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 8 минут Сабақтың ортасы 15 минут минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасып алайық» https://wordwall.net/ru/resource/53248984
Оқушы назарын шоғырландыру мақсатында жаңылтпаш айтқызу.
Гүлім гүлге қарап
күлімдеді, 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Өткен білімді пысықтау, үй тапсырмасын сұрау мақсатында сұрақтар қою. “Ұяшықтар ” әдісі
3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңыз,мәтін бойынша бір сұрақ әзірлеңіз 8-тапсырма Түс жоруға қатысты сөйлемдердегі қарамен жазылған сөздердің синонимін, антонимін тауып жаз «Ою» биі. Сергіту сәті Оқулықтан тыс тапсырма «Сөмкемізді толтырамыз» әдісі «Кері байланыс» «ББ» кестесі
Үйге тапсырма: 4-тапсырма Оқылым мәтінінен омоним, антоним, синоним сөздерді тауып жаз.
Қосымша тапсырма
Тапсырма. Жұмбақтың шешуін табыңыз.
1.Жер астында жез
қазық,
2.Ол күнді
күзетеді,
3.Тау тау ақ
қар,
4.Доптар жатыр желiсi
бар,
|
Психологиялық ахуал
Wordwall платформасы арқылы «Амандасып алайық»
Сабақтың тақырыбын болжайды.
Сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптарды еске түсіреді
Мәтінді оқиды,сұрақ әзірлейді
Қарамен жазылған сөздердің синонимін, антонимін табады, алмастырып жазады
«Ою» биін билейді
Тақтадағы «Омоним», «Синоним», «Антоним» сөмкелеріне сәйкес сөздерді орналастырады.
Кестені толтырады
Жұмбақты шешеді
|
Оқушылар мұғаліммен сандарды таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады
Бағалау: «Толық өсімдік» әдісі
Дескриптор Оминим ережесін айтады-1 Омонимге мысал келтіреді-1 Синоним ережесін айтады-1 Синонимге мысл келтіреді-1 Антоним ережесін айтады-1 Антонимге мысал келтіреді-1 Көп мағыналы сөз ережесін айтады-1 Көп мағыналы сөзге мысал келтіреді-1
Дескриптор: Мәтінді қатесіз оқиды-1 Сұрақты дұрыс құрастырады-1 Сұраққа толық жауап береді-1
Дескриптор: Синоимін табады-1 Антонимін табады-1 Әдемі жазады-1
Дескриптор Бір омоним сөз табады-1б Екі омоним сөз табады-1б Бір синоним сөз табады-1б Екі синоним сөз табады-1б Бір антоним сөз табады-1б Екі антоним сөз табады-1б
Дескриптор: -Жұмбақтың шешімін табады 1б
|
Интерактивті тақта
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Оқулық
Оқулық Синонимдер сөздігі
Интерактивті тақта
Суретті көрнекілік
Таратпа қағаз
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 5-сынып
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Өсімдіктер әлемі
Ашық сабақ: Өсімдіктер әлемі
Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 7-сабақ
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Сандуғаш Серікқызы Әбішева |
|||||||||
|
Күні: |
29.11.2024 |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер әлемі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 3. 1 оқылған мәтіннің мазмұнын түсіну, сұрақ құрастыру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды, сұрақтар құрастырады, оларға нақты, толық жауап бере алады Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 8 минут Сабақтың ортасы 15 минут минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасып алайық» https://wordwall.net/ru/resource/53248984
Оқушы назарын шоғырландыру мақсатында жаңылтпаш айтқызу.
Гүлім гүлге қарап
күлімдеді, 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Өткен білімді пысықтау, үй тапсырмасын сұрау мақсатында сұрақтар қою. “Ұяшықтар ” әдісі
3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңыз,мәтін бойынша бір сұрақ әзірлеңіз 8-тапсырма Түс жоруға қатысты сөйлемдердегі қарамен жазылған сөздердің синонимін, антонимін тауып жаз «Ою» биі. Сергіту сәті Оқулықтан тыс тапсырма «Сөмкемізді толтырамыз» әдісі «Кері байланыс» «ББ» кестесі
Үйге тапсырма: 4-тапсырма Оқылым мәтінінен омоним, антоним, синоним сөздерді тауып жаз.
Қосымша тапсырма
Тапсырма. Жұмбақтың шешуін табыңыз.
1.Жер астында жез
қазық,
2.Ол күнді
күзетеді,
3.Тау тау ақ
қар,
4.Доптар жатыр желiсi
бар,
|
Психологиялық ахуал
Wordwall платформасы арқылы «Амандасып алайық»
Сабақтың тақырыбын болжайды.
Сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптарды еске түсіреді
Мәтінді оқиды,сұрақ әзірлейді
Қарамен жазылған сөздердің синонимін, антонимін табады, алмастырып жазады
«Ою» биін билейді
Тақтадағы «Омоним», «Синоним», «Антоним» сөмкелеріне сәйкес сөздерді орналастырады.
Кестені толтырады
Жұмбақты шешеді
|
Оқушылар мұғаліммен сандарды таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады
Бағалау: «Толық өсімдік» әдісі
Дескриптор Оминим ережесін айтады-1 Омонимге мысал келтіреді-1 Синоним ережесін айтады-1 Синонимге мысл келтіреді-1 Антоним ережесін айтады-1 Антонимге мысал келтіреді-1 Көп мағыналы сөз ережесін айтады-1 Көп мағыналы сөзге мысал келтіреді-1
Дескриптор: Мәтінді қатесіз оқиды-1 Сұрақты дұрыс құрастырады-1 Сұраққа толық жауап береді-1
Дескриптор: Синоимін табады-1 Антонимін табады-1 Әдемі жазады-1
Дескриптор Бір омоним сөз табады-1б Екі омоним сөз табады-1б Бір синоним сөз табады-1б Екі синоним сөз табады-1б Бір антоним сөз табады-1б Екі антоним сөз табады-1б
Дескриптор: -Жұмбақтың шешімін табады 1б
|
Интерактивті тақта
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Оқулық
Оқулық Синонимдер сөздігі
Интерактивті тақта
Суретті көрнекілік
Таратпа қағаз
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 5-сынып
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














