|
Пәні Қазақ тілі |
Күні: 20.11.2023 |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тасқынбай Маусымжан |
|
Сабақ № сабақ тақырыбы |
Өсімдіктер әлемі 1-сабағы |
|
Оқу мақсаты |
5.2.3.1 -хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|
Құндылыққа баулу |
“Мәңгілік ел”жалпыұлттық идеясы бойынша, “жалпыға бірлей еңбек қоғамы “құндылығына баулу;төрт түлік-ұлттық құндылық,ұлттық құндылықты тани білуге,оны қорғай білуге,бағалай білуге тәрбиелеу; |
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу,түгендеу Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысын пысықтау “Қояндарды тамақтандыру” әдісі
|
|
Омоним, синоним, антоним жазуы бар қояндар және сәбіздер |
|
Жаң а тақырып |
Тақтада тұрған суреттер арқылы тақырыпты болжайды. |
“Ойтүрткі” сұрақтар Өсімдіктердің қандай түрлерін білесіздер? Өсімдіктердің адамға қандай пайдасы бар? |
Жарайсың, өте жақсы, Керемет |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін сақтай отырып “Дәрілік өсімдіктер” көрмесінің өтетіндігі туралы хабарландыру жазыңыз. |
Хабарландыру Құрметті Ақтау қаласының тұрғындары! Сіздерді қаламыздағы тәжірибелік-ботаникалық бағының ұйымдастыруымен өтетін “Дәрілік өсімдіктер” көрмесін тамашалауға шақырамыз! Көрмеде сіздер бұрын соңды кездестірмеген, тұқымы улы болса да, қатерлі ісіктерді емдейтін пияз тұқымдас “Лапыз” гүлін тамашалай аласыздар! Уақыты: 30.11.2023 сағат 11:30 Болатын жері: Ақтау қ. Тәжірбиелік-ботаникалық бақ 34ш/а Жоба ұйымдастырушылары: Тәжірибелік бағының қызметкерлері |
|
Қима қағаздар, өсімдіктердің суреті мен қасиеті жазылған анықтама |
|
Сабақтың ортасы |
4-тапсырма. 64-бет Оқылым мәтінінен синоним, антоним, омоним сөздерді тауып жаз. |
Синонимдер Түрі, сорты; ағаш, бұта;
Омонимдер Бақ-ботаникалық бақ, басқа қонған бақ Қорық-қатты қорықты, табиғи қорық Сабақ-өсімдіктің сабағы, қазақ тілі сабағы
Антонимдер Сирек-жиі |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
|
7-тапсырма. 64-бет Жұмбақтардың жауабын тап. |
Қына, Шайыр, Ағаш, Зәйтүн Шайыр және Зәйтүн сөзіне фонетикалық талдау |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Үй жұмысы |
“Жасырын тапсырмалар” әдісі арқылы үй жүмысын таңдайды |
Сабаққа белсенді қатысқан бір оқушы тақтадағы 5 қорабтың бірін таңдайды. Таңдалған қорабтың ішіндегі тапсырма үй жұмысы |
|
|
|
Бағалау |
“Білімді зарядтау” әдісі арқылы |
Оқушылар тапсырм барысында жинаған зарядтарының санына қарай ұпай алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс “Ұстазға хат” әдісі |
“Ұстазға хат” әдісі арқылы үстаздың хабарламасына ұялы телефон арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс ретінде жауап береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Өсімдіктер әлемі 5 сынып
Ашық сабақ. Өсімдіктер әлемі 5 сынып
|
Пәні Қазақ тілі |
Күні: 20.11.2023 |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тасқынбай Маусымжан |
|
Сабақ № сабақ тақырыбы |
Өсімдіктер әлемі 1-сабағы |
|
Оқу мақсаты |
5.2.3.1 -хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|
Құндылыққа баулу |
“Мәңгілік ел”жалпыұлттық идеясы бойынша, “жалпыға бірлей еңбек қоғамы “құндылығына баулу;төрт түлік-ұлттық құндылық,ұлттық құндылықты тани білуге,оны қорғай білуге,бағалай білуге тәрбиелеу; |
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу,түгендеу Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысын пысықтау “Қояндарды тамақтандыру” әдісі
|
|
Омоним, синоним, антоним жазуы бар қояндар және сәбіздер |
|
Жаң а тақырып |
Тақтада тұрған суреттер арқылы тақырыпты болжайды. |
“Ойтүрткі” сұрақтар Өсімдіктердің қандай түрлерін білесіздер? Өсімдіктердің адамға қандай пайдасы бар? |
Жарайсың, өте жақсы, Керемет |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін сақтай отырып “Дәрілік өсімдіктер” көрмесінің өтетіндігі туралы хабарландыру жазыңыз. |
Хабарландыру Құрметті Ақтау қаласының тұрғындары! Сіздерді қаламыздағы тәжірибелік-ботаникалық бағының ұйымдастыруымен өтетін “Дәрілік өсімдіктер” көрмесін тамашалауға шақырамыз! Көрмеде сіздер бұрын соңды кездестірмеген, тұқымы улы болса да, қатерлі ісіктерді емдейтін пияз тұқымдас “Лапыз” гүлін тамашалай аласыздар! Уақыты: 30.11.2023 сағат 11:30 Болатын жері: Ақтау қ. Тәжірбиелік-ботаникалық бақ 34ш/а Жоба ұйымдастырушылары: Тәжірибелік бағының қызметкерлері |
|
Қима қағаздар, өсімдіктердің суреті мен қасиеті жазылған анықтама |
|
Сабақтың ортасы |
4-тапсырма. 64-бет Оқылым мәтінінен синоним, антоним, омоним сөздерді тауып жаз. |
Синонимдер Түрі, сорты; ағаш, бұта;
Омонимдер Бақ-ботаникалық бақ, басқа қонған бақ Қорық-қатты қорықты, табиғи қорық Сабақ-өсімдіктің сабағы, қазақ тілі сабағы
Антонимдер Сирек-жиі |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
|
7-тапсырма. 64-бет Жұмбақтардың жауабын тап. |
Қына, Шайыр, Ағаш, Зәйтүн Шайыр және Зәйтүн сөзіне фонетикалық талдау |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Үй жұмысы |
“Жасырын тапсырмалар” әдісі арқылы үй жүмысын таңдайды |
Сабаққа белсенді қатысқан бір оқушы тақтадағы 5 қорабтың бірін таңдайды. Таңдалған қорабтың ішіндегі тапсырма үй жұмысы |
|
|
|
Бағалау |
“Білімді зарядтау” әдісі арқылы |
Оқушылар тапсырм барысында жинаған зарядтарының санына қарай ұпай алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс “Ұстазға хат” әдісі |
“Ұстазға хат” әдісі арқылы үстаздың хабарламасына ұялы телефон арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс ретінде жауап береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















