«Лермонтов атындағы №17 жалпы
орта білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сабақтың тақырыбы
Өсімдіктер әлемі
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айтаева Меруерт
Маханбетовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын әңгімелейді, негізгі және
қосымша ақпаратты анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 минут |
Әр партаға өсімдіктің бір түрі қойылған.
Балалар, қолдарыңдағы
өсімдіктер туралы не айта
аласыңдар? |
Қолдарындағы өсімдіктің қалай
аталатынын, қандай пайдасы бар екенін
әңгімелейді. |
ФБ. «Мадақтау» |
Өсімдік
талшықтары |
|
Үй жұмысын тексеру. «Төңкерілген сынып» 5 минут |
Үй тапсырмасын тексереді
Мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпарат дегеніміз не? |
үй тапсырмасын тапсырады. Мұғалімнің қосымша сұрағы болса, жауап береді. |
|
onlinemektep.org
Қазақстанның «Қызыл
кітабы» |
|
Жаңа сабақ . Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Айтылым Жұптық жұмыс 10 минут |
Сабақтың мақсатымен таныстырады. «Өсімдіктер және медицина» бейнекөрсетілімін тамашалауды ұсынады. |
Бейнематериал мәтінін тыңдай отырып, мәтіннің негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. |
ФБ «Мадақтау» |
«Өсімдіктер және медицина»
|
|
Тілдік бағдар. Сергіту сәті «Артығын тап» 10 минут |
Синоним, омоним, антоним туралы бейнематериал көрсетеді. Ойын ойнатады. «Жалғастыр» ойыны. |
Терминдерді ойын арқылы ұғынады. |
ФБ «Мадақтау» |
https://imektep.kz/ |
|
Оқылым. Жазылым . Жеке жұмыс bilimland.kz «Ел аңсайтын жусан иісі» 10 минут |
«Ел аңсайтын жусан иісі» сабағын тыңдап, тапсырмадағы антоним, синонимдерді табуды тапсырады. |
Тапсырмаларды жеке орындап, антоним, синонимдерді табады. |
КБ. «Сабақ қорытындысы» |
https://bilimland.kz/kk/subject/kazah-tili/5-klass/el-angsaytyn-zhusan-iisi?mid=0677c203-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051 |
|
Үйге тапсырма беру. |
itest.kz тақырыптық тест тапсыруды ұсынады |
itest.kz сайтынан тест тапсыру керектігін жазып алады. |
Тест нәтижесі. |
itest.kz
|
|
Кері байланыс. «Гүлдесте». 5 минут |
Бүгінгі сабақтан алған әсерін гүл, жапырақ бейнелі стикерлерге жазып, құмыра суреті салынған плакатқа жапсыруды ұсынады. |
Стикерлерге өз пікірлерін жазып, «құмыраға» салады.
|
|
Стикер, плакат |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өсімдіктер әлемі". 6-сынып. ҚМЖ
Ашық сабақ "Өсімдіктер әлемі". 6-сынып. ҚМЖ
«Лермонтов атындағы №17 жалпы
орта білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сабақтың тақырыбы
Өсімдіктер әлемі
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айтаева Меруерт
Маханбетовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын әңгімелейді, негізгі және
қосымша ақпаратты анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 минут |
Әр партаға өсімдіктің бір түрі қойылған.
Балалар, қолдарыңдағы
өсімдіктер туралы не айта
аласыңдар? |
Қолдарындағы өсімдіктің қалай
аталатынын, қандай пайдасы бар екенін
әңгімелейді. |
ФБ. «Мадақтау» |
Өсімдік
талшықтары |
|
Үй жұмысын тексеру. «Төңкерілген сынып» 5 минут |
Үй тапсырмасын тексереді
Мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпарат дегеніміз не? |
үй тапсырмасын тапсырады. Мұғалімнің қосымша сұрағы болса, жауап береді. |
|
onlinemektep.org
Қазақстанның «Қызыл
кітабы» |
|
Жаңа сабақ . Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Айтылым Жұптық жұмыс 10 минут |
Сабақтың мақсатымен таныстырады. «Өсімдіктер және медицина» бейнекөрсетілімін тамашалауды ұсынады. |
Бейнематериал мәтінін тыңдай отырып, мәтіннің негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. |
ФБ «Мадақтау» |
«Өсімдіктер және медицина»
|
|
Тілдік бағдар. Сергіту сәті «Артығын тап» 10 минут |
Синоним, омоним, антоним туралы бейнематериал көрсетеді. Ойын ойнатады. «Жалғастыр» ойыны. |
Терминдерді ойын арқылы ұғынады. |
ФБ «Мадақтау» |
https://imektep.kz/ |
|
Оқылым. Жазылым . Жеке жұмыс bilimland.kz «Ел аңсайтын жусан иісі» 10 минут |
«Ел аңсайтын жусан иісі» сабағын тыңдап, тапсырмадағы антоним, синонимдерді табуды тапсырады. |
Тапсырмаларды жеке орындап, антоним, синонимдерді табады. |
КБ. «Сабақ қорытындысы» |
https://bilimland.kz/kk/subject/kazah-tili/5-klass/el-angsaytyn-zhusan-iisi?mid=0677c203-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051 |
|
Үйге тапсырма беру. |
itest.kz тақырыптық тест тапсыруды ұсынады |
itest.kz сайтынан тест тапсыру керектігін жазып алады. |
Тест нәтижесі. |
itest.kz
|
|
Кері байланыс. «Гүлдесте». 5 минут |
Бүгінгі сабақтан алған әсерін гүл, жапырақ бейнелі стикерлерге жазып, құмыра суреті салынған плакатқа жапсыруды ұсынады. |
Стикерлерге өз пікірлерін жазып, «құмыраға» салады.
|
|
Стикер, плакат |
шағым қалдыра аласыз



















