Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Дүниетану |
Мектеп: Б.Адамбаев тірек орта мектебі |
||||||
|
Сынып: 1-сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.1 Түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «Отбасы» ұғымын түсіну жəне мəнін түсіндіру; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Отбасы - шағын қоғам, отбасының мүшелері, отбасының басшысы, отбасы - біздің тірегіміз, біздің шаңырақ ұғымдарын түсінеді |
||||||
|
Отбасы дәстүрі, отбасындағы қарым - қатынастар туралы түсініктері қалыптасады |
|||||||
|
Дескрипторлар |
Отбасы туралы түрлі дереккөздерді зерттейді |
||||||
|
Отбасы құндылықтарын түсінеді |
|||||||
|
|
|||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз?
|
|||||||
|
Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша |
|||||||
|
|
|||||||
|
Алдынғы оқу: |
|
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар |
|||||
|
Басы |
Ширату жаттығуы:
Армысың, алтын
күн! |
|
|||||
|
Ортасы |
Мұғалімнің түсіндірмесі :
- Балалар айналып
отырайықшы, көзімізді жұмып, мына мәтінді тыңдайықшы.Мен бақытты
баламын. Себебі, менің туған жерім, отаным – Кең байтақ Қазақстаным
бар. Дархан жүректі халқым бар. Елімді басқарып отырған, бар қазақ
баласының мақтанышы болған, үлгі етер президентіміз - Н. Ә.
Назарбаев атамыз бар. Мен - бақытты баламын. Білімнің кәусар
бұлағын сіңірген алтын ұям – мектебім бар. Мен осындай қоғамда
туғанымды мақтан тұтамын. Мен үнемі достарыммен, ұстаздарыммен
достық қарым-қатынастамын. Мен – бақытты баламын. Менің өзімнің
шағын әлемім - отбасым бар. Менің аялаған анам, әлпештеген әкем
бар, еркелескен бауырларым қаншама. Бұл нағыз бақыт емес пе?
- Оның басшысы
кімдер? (ата - ана)
Мысалы: Қоғам деген
не?
Әлди, әлди
бөпешім Б) Мен және қоғам. Топқа
бөлініп отырады. Топтың жетекшісі болады. |
|
|||||
|
Соңы |
Шығармашылық жұмыс. Адамның суретін салу, адамды қоршаған ортаны жазғызу. Әр топ өзінің жауабын жазады. Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
|
|
|||||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Отбасы-шағын қоғам" 1 сынып
Ашық сабақ "Отбасы-шағын қоғам" 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Дүниетану |
Мектеп: Б.Адамбаев тірек орта мектебі |
||||||
|
Сынып: 1-сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.1 Түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «Отбасы» ұғымын түсіну жəне мəнін түсіндіру; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Отбасы - шағын қоғам, отбасының мүшелері, отбасының басшысы, отбасы - біздің тірегіміз, біздің шаңырақ ұғымдарын түсінеді |
||||||
|
Отбасы дәстүрі, отбасындағы қарым - қатынастар туралы түсініктері қалыптасады |
|||||||
|
Дескрипторлар |
Отбасы туралы түрлі дереккөздерді зерттейді |
||||||
|
Отбасы құндылықтарын түсінеді |
|||||||
|
|
|||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз?
|
|||||||
|
Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша |
|||||||
|
|
|||||||
|
Алдынғы оқу: |
|
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар |
|||||
|
Басы |
Ширату жаттығуы:
Армысың, алтын
күн! |
|
|||||
|
Ортасы |
Мұғалімнің түсіндірмесі :
- Балалар айналып
отырайықшы, көзімізді жұмып, мына мәтінді тыңдайықшы.Мен бақытты
баламын. Себебі, менің туған жерім, отаным – Кең байтақ Қазақстаным
бар. Дархан жүректі халқым бар. Елімді басқарып отырған, бар қазақ
баласының мақтанышы болған, үлгі етер президентіміз - Н. Ә.
Назарбаев атамыз бар. Мен - бақытты баламын. Білімнің кәусар
бұлағын сіңірген алтын ұям – мектебім бар. Мен осындай қоғамда
туғанымды мақтан тұтамын. Мен үнемі достарыммен, ұстаздарыммен
достық қарым-қатынастамын. Мен – бақытты баламын. Менің өзімнің
шағын әлемім - отбасым бар. Менің аялаған анам, әлпештеген әкем
бар, еркелескен бауырларым қаншама. Бұл нағыз бақыт емес пе?
- Оның басшысы
кімдер? (ата - ана)
Мысалы: Қоғам деген
не?
Әлди, әлди
бөпешім Б) Мен және қоғам. Топқа
бөлініп отырады. Топтың жетекшісі болады. |
|
|||||
|
Соңы |
Шығармашылық жұмыс. Адамның суретін салу, адамды қоршаған ортаны жазғызу. Әр топ өзінің жауабын жазады. Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
|
|
|||||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















