Бекітемін:_____________
Оқу ісінің меңгерушісі:Р.Абуова
№7
Күні:13.10.2021ж
|
Білім беру саласы |
Коммуникация |
||
|
Бөлімі |
Сөйлеуді дамыту |
||
|
Тақырыбы |
Отбасының күзгі еңбегі |
||
|
Оқу мақсаты |
Сөздер мен фразадағы дыбыстарды дұрыс дыбыстау |
||
|
Смарт мақсаты |
Табиғат байлығы, күз туралы түсініктерін кеңейту. |
||
|
Дағды |
Берілген тақырып , сурет бойынша қарапайым, жайылма сөйлемдерді қолдана отырып байланыстырып, бірізділікпен әңгіме құрастыра біледі. |
||
|
Ресурстар |
Суреттер, бейнежазба, себет, суретті карточкалар, жұлдызшалар. |
||
|
ҰОҚ жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыт |
ҰОҚ жоспары бойынша іс - әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқу мақсатына тарту 0-2 минут 3-5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Достар бірге жүреміз, Бірге ойнаймыз, күлеміз. Қызықты іске айналар, Міне біздер қандаймыз. «Жасырылған жемістер мен көкөністер» әдісі арқылы топқа бөлу. Балаларға үстел үстінде жасырынып тұрған жемістер мен көкөністердің суреттері бар. Балалар суреттерді таңдап,жемістерді таңдаған балалар жемістер тобына, көкөністерді таңдаған балалар көкөністер тобына отырады. (Бала үні) 1 топ Жемістер 2 топ Көкөністер |
Шеңбер құрып, орындайды. Жемістер тобы Көкөністер тобы |
|
|
Негізгі бөлім 6-25 минут |
-Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? - Күз мезгілінде неше ай бар? - Күз мезгілінің айларын атайық? «Отбасының күзгі еңбегі» бейнежазбаны көрсету арқылы оқушылардың зейінін шоғырландыру негізінде сабақ жарияланады. - Балалар , не туралы көрдіңдер? - Иа, оларды бір сөзбен қалай атаймыз? - Жемістер мен көкөністер туралы тағы не білесіңдер ? (Бала үні , сыни ойлау) Топтық жұмыс «Жемістер» тобы Суреттер ішінен жемістерді тауып, себетке сызып қос. Жемістер туралы әңгімелеп бер. «Көкөністер» тобы Көкөніс пен жемістер суреттері ішінен ,көкөністерді тауып, көкөністерді себетке жина. Жұбыңа көкөністер туралы әңгімелеп бер. (Бала үні, 4К модельі) Сергіту сәті Секіреміз топ-топ, Шапалақтап көп-көп. Иiлемiз оңға қарай бiр,екi,үш, Иiлемiз солға қарай бiр,екi,үш. Дәптермен жұмыс 1 тапсырма: Жемістер мен көгөністерді ата. Тек көгөністерді боя. (Бала үні, 4К модельі) 2 тапсырма. Көгөністерді сәйкес пішіндермен сәйкестендір. (Бала үні, 4К модельі) Педагог жетекшілігімен «Төртіншісі артық» ойыны. Жеке жұмыс. Шарты: Тақтаға шыққан балаға артық тұрған затты тауып. Тапқан затты сипаттап айтады. (Саралау, коммуникация, сыни ойлау) |
Бейнежазба Суреттер Балалар педагогпен бірге қайталап, көрсетеді. |
|
|
ҰОҚ қорытындылау 25-30 минут |
«Серпілген сауал» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендік? Көгөністерге не жатады? Жемістерге не жатады? Жемістер мен көгөністердің қандай пайдасы бар? Жемістер қайда өседі? Көгөністер қайда өседі? Жемістер, көгөністерді қай мезгілде жинайды? Кері байланыс «Бағдаршам» Әрбір балаға бағдаршам түстеріне сәйкес карточкалар таратылады. Педагог олардан сабақты түсінген-түсінбегеніне сәйкес карточкаларды көтеруін сұрайды. Жасыл карточка көтерген оқушылар барлығын түсінген боп есептеледі. «Не түсіндің?» сұрағы қосымша қойылады. Сары және қызыл карточка көтергендерден не түсініксіз болғаны айқындалып, тақырып төңірегінде қосымша жұмыстар жүргізіледі. Мадақтау |
Балалардың жауаптары. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Отбасының күзгі еңбегі МАД сыныбы
Ашық сабақ Отбасының күзгі еңбегі МАД сыныбы
Бекітемін:_____________
Оқу ісінің меңгерушісі:Р.Абуова
№7
Күні:13.10.2021ж
|
Білім беру саласы |
Коммуникация |
||
|
Бөлімі |
Сөйлеуді дамыту |
||
|
Тақырыбы |
Отбасының күзгі еңбегі |
||
|
Оқу мақсаты |
Сөздер мен фразадағы дыбыстарды дұрыс дыбыстау |
||
|
Смарт мақсаты |
Табиғат байлығы, күз туралы түсініктерін кеңейту. |
||
|
Дағды |
Берілген тақырып , сурет бойынша қарапайым, жайылма сөйлемдерді қолдана отырып байланыстырып, бірізділікпен әңгіме құрастыра біледі. |
||
|
Ресурстар |
Суреттер, бейнежазба, себет, суретті карточкалар, жұлдызшалар. |
||
|
ҰОҚ жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыт |
ҰОҚ жоспары бойынша іс - әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқу мақсатына тарту 0-2 минут 3-5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Достар бірге жүреміз, Бірге ойнаймыз, күлеміз. Қызықты іске айналар, Міне біздер қандаймыз. «Жасырылған жемістер мен көкөністер» әдісі арқылы топқа бөлу. Балаларға үстел үстінде жасырынып тұрған жемістер мен көкөністердің суреттері бар. Балалар суреттерді таңдап,жемістерді таңдаған балалар жемістер тобына, көкөністерді таңдаған балалар көкөністер тобына отырады. (Бала үні) 1 топ Жемістер 2 топ Көкөністер |
Шеңбер құрып, орындайды. Жемістер тобы Көкөністер тобы |
|
|
Негізгі бөлім 6-25 минут |
-Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? - Күз мезгілінде неше ай бар? - Күз мезгілінің айларын атайық? «Отбасының күзгі еңбегі» бейнежазбаны көрсету арқылы оқушылардың зейінін шоғырландыру негізінде сабақ жарияланады. - Балалар , не туралы көрдіңдер? - Иа, оларды бір сөзбен қалай атаймыз? - Жемістер мен көкөністер туралы тағы не білесіңдер ? (Бала үні , сыни ойлау) Топтық жұмыс «Жемістер» тобы Суреттер ішінен жемістерді тауып, себетке сызып қос. Жемістер туралы әңгімелеп бер. «Көкөністер» тобы Көкөніс пен жемістер суреттері ішінен ,көкөністерді тауып, көкөністерді себетке жина. Жұбыңа көкөністер туралы әңгімелеп бер. (Бала үні, 4К модельі) Сергіту сәті Секіреміз топ-топ, Шапалақтап көп-көп. Иiлемiз оңға қарай бiр,екi,үш, Иiлемiз солға қарай бiр,екi,үш. Дәптермен жұмыс 1 тапсырма: Жемістер мен көгөністерді ата. Тек көгөністерді боя. (Бала үні, 4К модельі) 2 тапсырма. Көгөністерді сәйкес пішіндермен сәйкестендір. (Бала үні, 4К модельі) Педагог жетекшілігімен «Төртіншісі артық» ойыны. Жеке жұмыс. Шарты: Тақтаға шыққан балаға артық тұрған затты тауып. Тапқан затты сипаттап айтады. (Саралау, коммуникация, сыни ойлау) |
Бейнежазба Суреттер Балалар педагогпен бірге қайталап, көрсетеді. |
|
|
ҰОҚ қорытындылау 25-30 минут |
«Серпілген сауал» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендік? Көгөністерге не жатады? Жемістерге не жатады? Жемістер мен көгөністердің қандай пайдасы бар? Жемістер қайда өседі? Көгөністер қайда өседі? Жемістер, көгөністерді қай мезгілде жинайды? Кері байланыс «Бағдаршам» Әрбір балаға бағдаршам түстеріне сәйкес карточкалар таратылады. Педагог олардан сабақты түсінген-түсінбегеніне сәйкес карточкаларды көтеруін сұрайды. Жасыл карточка көтерген оқушылар барлығын түсінген боп есептеледі. «Не түсіндің?» сұрағы қосымша қойылады. Сары және қызыл карточка көтергендерден не түсініксіз болғаны айқындалып, тақырып төңірегінде қосымша жұмыстар жүргізіледі. Мадақтау |
Балалардың жауаптары. |
|
шағым қалдыра аласыз













