Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«О.Тайманов атындағы жалпы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 62-сабақ Оқу ісі жөніндегі орынбасары: ____________ Б.Ділдәбаев
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жанабаева К.М. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өткенді қорытындылау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11** үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдас тыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Өткен білімді еске түсіру. 1.Үйге берілген тапсырманы тексеру. “Қол баспалдағы” әдісі 12492 : 347= 36 579 * 823 = 476517 51054: 127=402 506 * 908 = 459448 231 693 : 231=1003 125 * 456 = 12000 7 595: 217 = 35 607 * 241= 146287 -Біз өткенде не үйрендік? Оқу мақсаты жарияланады. -Өте жақсы, ал бүгінгі сабағымызда көптаңбалы сандарды үш таңбалы санға көбейту, бөлу алгоритмін қолданып, амалдар орындауды қарастыратын боламыз. Сонымен бірге «Квест» әдісі бойынша тапсырмаларды орындау барысында өзіңдік жұмыс, жұпта және топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланасындар. Оқу мақсаты жарияланады. |
Үй тапсырмасын тексереді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
|
|
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
Жаңа білім Өткенді қорытындылау “ Квест әдісі” 2- тапсырма. Өзіндік жұмыс. 1. Есепте, дұрыстығын тексер. Баған түрінде жаз. 458 687 : 229 = 2003 685 828 : 218 = 3146 738 123: 123 = 6001 382 925: 425 = 901 305 584 : 142 =2152 209 * 905 = 19855 233 * 630 = 146 = 790 242 963 : 427 579 * 823 = 476 517 125 * 456 = 57000 3- тапсырма.Жұптық жұмыс. Тапсырманы киіз үйдің ішінен алады. 1.Сызба бойынша өрнек құрастыр және амалдардың орындалу ретін белгіле. Есептеп шығар. 2.Сызба бойынша өрнек құрастыр. Амалдардың орындалу ретін белгіле Есептеп шығар.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде қол нейро жаттығуын жасап, сергиді.
4- тапсырма. Топтық жұмыс. Сиқырлы кітаптан 3 топқа алдын – ала дайындалған тапсырмаларды алып орындайды. 1 топ. 258 * 324 + (4856 - 2721) : 7 = 83 897
2 топ. 326 * 452 : (8006 - 7998) + 180 * 45 = 26527 |
Тапсырмалар ды орындайды.
Қолдары сергиді.
Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: өрнектердің мәнін табады
Дескриптор. Амалдардың мәнін табады
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды, өрнектің мәнін табады. |
Киіз үй Киіз үй Сиқырлы кітап ша |
|
Қорытын ды 2 мин |
Кері байланыс: «Алшы, тәйке, бүк » әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 73-бет №8. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Өткенді қорытындылау. 4 сынып
Ашық сабақ. Өткенді қорытындылау. 4 сынып
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«О.Тайманов атындағы жалпы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 62-сабақ Оқу ісі жөніндегі орынбасары: ____________ Б.Ділдәбаев
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жанабаева К.М. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өткенді қорытындылау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11** үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдас тыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Өткен білімді еске түсіру. 1.Үйге берілген тапсырманы тексеру. “Қол баспалдағы” әдісі 12492 : 347= 36 579 * 823 = 476517 51054: 127=402 506 * 908 = 459448 231 693 : 231=1003 125 * 456 = 12000 7 595: 217 = 35 607 * 241= 146287 -Біз өткенде не үйрендік? Оқу мақсаты жарияланады. -Өте жақсы, ал бүгінгі сабағымызда көптаңбалы сандарды үш таңбалы санға көбейту, бөлу алгоритмін қолданып, амалдар орындауды қарастыратын боламыз. Сонымен бірге «Квест» әдісі бойынша тапсырмаларды орындау барысында өзіңдік жұмыс, жұпта және топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланасындар. Оқу мақсаты жарияланады. |
Үй тапсырмасын тексереді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
|
|
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
Жаңа білім Өткенді қорытындылау “ Квест әдісі” 2- тапсырма. Өзіндік жұмыс. 1. Есепте, дұрыстығын тексер. Баған түрінде жаз. 458 687 : 229 = 2003 685 828 : 218 = 3146 738 123: 123 = 6001 382 925: 425 = 901 305 584 : 142 =2152 209 * 905 = 19855 233 * 630 = 146 = 790 242 963 : 427 579 * 823 = 476 517 125 * 456 = 57000 3- тапсырма.Жұптық жұмыс. Тапсырманы киіз үйдің ішінен алады. 1.Сызба бойынша өрнек құрастыр және амалдардың орындалу ретін белгіле. Есептеп шығар. 2.Сызба бойынша өрнек құрастыр. Амалдардың орындалу ретін белгіле Есептеп шығар.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде қол нейро жаттығуын жасап, сергиді.
4- тапсырма. Топтық жұмыс. Сиқырлы кітаптан 3 топқа алдын – ала дайындалған тапсырмаларды алып орындайды. 1 топ. 258 * 324 + (4856 - 2721) : 7 = 83 897
2 топ. 326 * 452 : (8006 - 7998) + 180 * 45 = 26527 |
Тапсырмалар ды орындайды.
Қолдары сергиді.
Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: өрнектердің мәнін табады
Дескриптор. Амалдардың мәнін табады
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды, өрнектің мәнін табады. |
Киіз үй Киіз үй Сиқырлы кітап ша |
|
Қорытын ды 2 мин |
Кері байланыс: «Алшы, тәйке, бүк » әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 73-бет №8. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













