Материалдар / Ашық сабақ "Отынның жануы және энергияның бөлінуі" 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Отынның жануы және энергияның бөлінуі" 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сыныптарға химия пәнінен арналған ашық сабақтың презентациясы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Ақпан 2023
359
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

40 ЖББМ КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

8.2C Химиялық реакциядағы энергиямен танысу

Педагогтің аты-жөні:

Берік Ақниет Досанғалиқызы

Күні:

06.12.2022ж

Сыныбы: 8 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Отынның жануы және энергияның бөлінуі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.1.1 -заттың жану реакциясының өнімі көбінесе оксид екенін және құрамында көміртегі бар отын оттекте жанғанда, көмірқышқыл газы, иіс газы немесе көміртек түзілетінін түсіну.


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Заттың жану реакцияларының өнімдері туралы білу.

Көпшілік оқушылар: Жану рекциясы нәтижесінде бөлінген затты сипаттайды, қоршаған ортаға әсерін түсідіре алады.

Кейбір оқушылар: Парниктік эффекттің себептерін түсіндіру, шешу жолдарын айта алады және қосымша мәліметтер келтіре алады.




Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5-7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.

«Сканерлеу» әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөлемін.

1. Қатты отын

2.Сұйық отын

3. Газ тәрізді отын







Үй тапсырмасын сұрау:

«Пиццца бөліктері» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау мақсатында пиццаның бөіктерін алып, ішіндегі сұрақтарға жауап береді













Оқушылар мұғалімнің партасының үстіндегі QR-кодтарды алып, ұялы телефондарымен сканерлеу арқылы өздеріне көрсетілген топқа барып жайғасады















Оқушылар ПИЦЦА бөліктерін алып сұрақтарға жауап береді.

1.Зат мөлшерінің өлшем бірлігі қандай? Гр,кг

2. Қалыпты жағдайдағы көлемнің тұрақты мәні неше? Vқ.ж.=22,4 л\моль

3. Мольдік көлемді пайдаланып газдардың көлемін қандай формуламен есептейді? V=n*Vқ.ж.

4. Зат мөлшерінің формуласы. n=m\M

5. Авогадро тұрақтысы нешеге тең? NA= 6,02*1023 моль-1

6. Массасы 128 г оттектің зат мөлшерін табыңыз!

n=m\M

n= 128\32=4моль

7. Al2O3 Алюминий оксидінің молекулалық массасын есептеңіз!

Мr(Al2O3) = 27*2+16*3=54+48=102 г\моль

8. Судың молекулалық массасын есептеңіз!

Mr(H2O) = 1*2+16= 18 г\моль











































Дескриптор:

Сұрақтарға нақты жауап береді - 1 балл


















Каробкадан жасалған пиццаның макеті

Жаңа сабаққа кіріспе





7 минут





































Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу

25 мин



















































































Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия



3 минут














Миға шабуыл: «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ой қозғау арқылы қарап ұжымдық талқылау

Ендеше балалар тақтадан көріп тұрған сурет бойынша бойынша ойымызды айтайық.

Дұрыс айтасыздар сонда біздің сабағымыздың тақырыбы қандай?




Бүгінгі сабақ тақырыбымыз:

Отынның жану және энергияның бөлінуі










































Жаңа сабақты пысықтау мақсатында, өз білімімізді тест түрінде Plickers әдісімен анықтаймыз. Оқушыларға меншікті Qr-кодтарды таратып береді. Интербелсенді тақтадан сұрақтар мен варианттары шығады, ал оқушылар дұрыс вариантты жоғарыға қаратып көтереді. Мұғалім ұялы телефон арқылы тексеріп шығады.







«Tik tok» кері байланыс

Сабақты қортындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.









Үй тапсырмасы:

76-бет, 4-5-10 тапсырмалар.

Тақырыпқа конпекті.

Оқушылар тұжырымдаманы анықтап өз ойларын білдірелді.

-сабақтың тақырыбы хабарланған соң оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтап алу

- жетістік критерийімен таныстыру, сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау







1-тапсырма .

«Кластер» әдісі. Топтық жұмыс

1-топ Отын және оның түрлері

2-топ. Жану процесі

3-топ. Отынның пайдасы мен зияны





2-тапсырма. «Химиялық эстафета» әдісі. Оқулықпен жұмыс

S + O2 -> SO3

P + O2 -> P2O5

C2H4 + 3O2 -> 2CO2 + 2H2O + Q

C2H2 + 5O2 -> 4CO2 + 2H2O + Q



3-тапсырма. «Plickers» әдісі.

1. Іс-жүзінде отын ... күйде кездеседі. 3

2. Антрацит, ағаш, тас көмір қандай отынның түріне жатады?

3. Метанның жану формуласы қандай?

4. Жылудың таңбасы қандай?

5. 1 кг отын жанғанда бөлінетін жылу мөлшері не деп аталады?









Бүгінгі сабақ маған ұнады\ұнамады. Лайк белгісіне жазады.

Бүгінгі сабақта мен ........ үйрендім. Комментарий белгісіне жазады.

Бүгінгі сабақта мен ....... есіме жақсы сақтап алдым. Сақтау белгісіне жазады




Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру



















<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!