«Бекітемін» _______________
|
Бөлім: |
Программалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлжанова Ақмарал |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 4 «И» |
қатысқандардың саны |
қатыспағандардың саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зерттеу және шығармашылық тапсырмалар Өз ойыным. Жоба құру |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Өз сценарийі бойынша ойын жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалық жасақтаманың құрамын талдай алады; Программалық жасақтаманы қажеттілігіне қарай таңдай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру 1.Түрлі түсті парақтарды тарату. 2.Парақ түстері бойынша топқа бөлу 3. Сабаққа көңіл аудару әдісі
Кестемен жұмыс Үйге берілген тақырып бойынша оқушылар кестемен жұмыс жасайды.
Дескриптор: компьютер конфигуациясын анықтайды. |
Оқушылар
Қолдарындағы парақтың түсіне қарай екі топқа бөлінеді 1-топ, 2-топ, 3-топ
Оқушылар үйге берілген тапсырманы пысықтау мақсатында кестемен жұмысжасайды
|
Оқушыларға сабақ барысында әр тапсырманы орындаған сайын шеңбер шерегіне жылжытып толтырады. Сабақ соңында шерек толса ол оқушы 10 ұпайға иеленеді.
|
Парақтар
Таратпа парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жаңа сабақты ашу.
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
«Джиксо» әдісі/топтық жұмыс Әр топқа үш тақырып беріледі. 1.Үш оқушы сандарына қарай алып мәтінмен танысады. 2.Парақ номерлері бойынша сынып арасында қайта топтасып отырып, мәтінді талқылайды 3.Қайта өз тобына келіп, мәтін бойынша алған білімдерін айтып, жаңалықпен танысады.
Тапсырма: Суретпен жұмыс
Дескриптор: Бағдарламалық жасақтамаларды біледі
«Progamm time» әдісі / топтық жұмыс Әр топқа программа белгілері беріледі. Тапсырма: Берілген белгілердің ішінен пайдаланушының мақсатына сай программа жасақтамасын таңдап құрастыру. 1-топ: Жалпы мақсаттағы қоланылатын компьютердің программалары 2-топ:Кәсіби мақсатта қолданылатын компьютерлердің программалары Дескриптор: Бағдарламалық жасақтаманы таңдай алады |
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды. Жаңа ақпаратты түсінеді, талдайды.
Оқушылар компьютерге жаңа ақпарат бойынша кесте толырады
Оқушылар топтаса отырып, берілген программа этикеті бойынша қажетті мақсатқа сай программалық жасақтаманы құрастырады
|
Оқушылар шеңбер шерегін толтырады
Оқушылар шерегін толтырады
|
Ақпарат жазылған парақтар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
«Education room» ойыны Joyteka платформасында квест ойынын ойнау. Дескриптор: Программалардың жасақтамаларын ажыратады |
Оқушылар Joyteka платформасындағы тапсырманы орындайды |
Оқушылар шеңбер шерегін толтырады |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Оқушылар сабақ басында алған парақтарынан ұшақ жасайды, қанатына сабақтан алған әсерлерін жазып ұшырады. |
Оқушылар қолдарындағы парақтан ұшақ жасап, қанатына сабақтан алған әсерлерін жазып ұшырады |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Компьютер деңгейі |
Процессор |
Тактілік жиілігі |
ЖЖҚ көлемі (RAM) |
Қатқыл дискінің көлемі |
Бейнежадтың сыйымдылығы |
|
А |
Pentium IV |
2.4 Ггц
|
|
|
1 Гб |
|
Б |
AMD Atlon 64 |
|
2 Гб |
|
|
|
С |
Intel Pentium 4 |
|
|
250 Гб |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өз ойыным, жоба құру" Scratch бағдарламасында 4 сынып
Ашық сабақ "Өз ойыным, жоба құру" Scratch бағдарламасында 4 сынып
«Бекітемін» _______________
|
Бөлім: |
Программалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлжанова Ақмарал |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 4 «И» |
қатысқандардың саны |
қатыспағандардың саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зерттеу және шығармашылық тапсырмалар Өз ойыным. Жоба құру |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Өз сценарийі бойынша ойын жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалық жасақтаманың құрамын талдай алады; Программалық жасақтаманы қажеттілігіне қарай таңдай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру 1.Түрлі түсті парақтарды тарату. 2.Парақ түстері бойынша топқа бөлу 3. Сабаққа көңіл аудару әдісі
Кестемен жұмыс Үйге берілген тақырып бойынша оқушылар кестемен жұмыс жасайды.
Дескриптор: компьютер конфигуациясын анықтайды. |
Оқушылар
Қолдарындағы парақтың түсіне қарай екі топқа бөлінеді 1-топ, 2-топ, 3-топ
Оқушылар үйге берілген тапсырманы пысықтау мақсатында кестемен жұмысжасайды
|
Оқушыларға сабақ барысында әр тапсырманы орындаған сайын шеңбер шерегіне жылжытып толтырады. Сабақ соңында шерек толса ол оқушы 10 ұпайға иеленеді.
|
Парақтар
Таратпа парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жаңа сабақты ашу.
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
«Джиксо» әдісі/топтық жұмыс Әр топқа үш тақырып беріледі. 1.Үш оқушы сандарына қарай алып мәтінмен танысады. 2.Парақ номерлері бойынша сынып арасында қайта топтасып отырып, мәтінді талқылайды 3.Қайта өз тобына келіп, мәтін бойынша алған білімдерін айтып, жаңалықпен танысады.
Тапсырма: Суретпен жұмыс
Дескриптор: Бағдарламалық жасақтамаларды біледі
«Progamm time» әдісі / топтық жұмыс Әр топқа программа белгілері беріледі. Тапсырма: Берілген белгілердің ішінен пайдаланушының мақсатына сай программа жасақтамасын таңдап құрастыру. 1-топ: Жалпы мақсаттағы қоланылатын компьютердің программалары 2-топ:Кәсіби мақсатта қолданылатын компьютерлердің программалары Дескриптор: Бағдарламалық жасақтаманы таңдай алады |
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды. Жаңа ақпаратты түсінеді, талдайды.
Оқушылар компьютерге жаңа ақпарат бойынша кесте толырады
Оқушылар топтаса отырып, берілген программа этикеті бойынша қажетті мақсатқа сай программалық жасақтаманы құрастырады
|
Оқушылар шеңбер шерегін толтырады
Оқушылар шерегін толтырады
|
Ақпарат жазылған парақтар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
«Education room» ойыны Joyteka платформасында квест ойынын ойнау. Дескриптор: Программалардың жасақтамаларын ажыратады |
Оқушылар Joyteka платформасындағы тапсырманы орындайды |
Оқушылар шеңбер шерегін толтырады |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Оқушылар сабақ басында алған парақтарынан ұшақ жасайды, қанатына сабақтан алған әсерлерін жазып ұшырады. |
Оқушылар қолдарындағы парақтан ұшақ жасап, қанатына сабақтан алған әсерлерін жазып ұшырады |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Компьютер деңгейі |
Процессор |
Тактілік жиілігі |
ЖЖҚ көлемі (RAM) |
Қатқыл дискінің көлемі |
Бейнежадтың сыйымдылығы |
|
А |
Pentium IV |
2.4 Ггц
|
|
|
1 Гб |
|
Б |
AMD Atlon 64 |
|
2 Гб |
|
|
|
С |
Intel Pentium 4 |
|
|
250 Гб |
|
шағым қалдыра аласыз













