Сабақ жоспары/ Поурочный
план
Тақырып 1 «Тұлғаның әлеуметтік
рөлдері»
(сабақ тақырыбы/ тема занятия)
Модуль/пән атауы/ Наименование модуля /дисциплины
Өзін-өзі тану___________________________________________________
Дайындаған педагог/ Подготовил
педагог
_Амиртай
Сунхар_______________________________________________
"29"_сәуір_2021 жыл/ года
-
Жалпы мәліметтер/
Общие
сведения
Курс/ топтар/ Курс,
группы ТЖ-11В
Сабақ түрі/ Тип
занятия_ Теориялық__
2. Мақсаттары, міндеттері/
Цели,
задачи
Сабақтың мақсаты:
Білімалушылармен тұлғаның әлеуметтік рөлдері туралы әңгімелесу, тақырыпты
түсіндіру
Сабақтың міндеттері:
Бейнероликтің мағынасын ашу.
Тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру
2.1 Оқу
процесінде білімалушылар игеретін кәсіби дағдылардың
тізімі/
Перечень профессиональных умений, которыми
овладеют обучающиеся в процессе учебного
занятия:
Өткен тақырып бойынша әңгіме өрбітеді. Тапсырмаларды
тиянақты орындайды.
3. Сабақтың жабдықталуы/ Оснащение
занятия
3.1 Оқу-әдістемелік жабдықтау, анықтамалық
әдебиет/
Учебно-методическое оснащение, справочная
литератур:
ОӘК, презентация
3.2 Техникалық жабдықтау,
материалдар/Техническое оснащение, материалы: Компьютер, интерактивті
тақта
4. Сабақ барысы/
Ход
занятия
Ұйымдастыру кезең:
Сәлемдесу
Білімалушыларды түгендеу
Үй тапсырмасын тексеру:
4-тапсырма Қабдеш Жұмаділовтің «Материалдық байлықты рухани
байлықтан жоғары қоюға болмайды» деген ойын тақырып етіп алып, эссе
жазыңыз.
Бағалай критерийлері:
«90-100балл» - Берілген тапсырма толық тиянақты
орындалады.
«70-89балл» - Эссенің негізгі ойы
ашылмаған
«50-69балл» - Эссе ғаламтордан алынған
жағдайда
«0-49балл» - Тапсырма орындалмаған
жағдайда
Жаңа сабақ:
Сәлеметсіздер ме құрметті
білімалушылар. Өткен сабақта «Өзін –өзі жетілдіруге ұмтылыс»
тақырыбын өткен болатынбыз. Өткен сабақты бекіту мақсатында үй
тапсырмасын тексерейік.
Бүгінгі тақырыбымыз «Тұлғаның
әлеуметтік рөлдері».
Құндылық: Ақиқат
Қасиеттер: Еңбекқорлық, табандылық,
ізденімпаздық
Бүгінгі сабағымыздың
дәйексөзі
Алдымен ізгі ниеттерге, ал содан соң даналыққа
үйрен, өйткені алғашқысыз соңғысына үйрену қиын.
Сенека
1. Дәйексөзді оқыңыздар!
2.Дәйексөздің мағынасын қалай
түсіндіңіздер?
3.
Ол айла – қиянатсыз ой тазасы
- деген жолдарын қалай түсінесіңдер?
1-тапсырма. «Ақиқат пен аңыз» мәтінінен
отбасында, ұжымда, қоғамда жақсы адам болуға көмектесетін адамдық
қасиеттерді іріктеп алып, өз ойыңызбен толықтырып,
жазыңыз.
2-тапсырма. Мұхтар Әуезовтың «Үлкен
алдында жас парызы, ата алдында бала парызы – әдеп пен сый» сөзін
басшылыққа алып, төмендегі тақырыптарды қатыстырып жағдаят
ойластырып, жазыңыз.
Жақсы перзент (ұл,
қыз).
Жақсы аға
(іні).
Жақсы әпке
(сіңлі).
Жақсы дос
(жолдас).
Жақсы
сыныптас.
Жақсы
азамат.
5. Сабақ бойынша рефлексия/ Рефлексия по
занятию
«Сабақтағы сабақ» кестесін
толтырыңыз
Білемін
|
Біліп алдым
|
Мүмкін емес
|
Сабақ
болды
|
|
|
|
|
6. Үй тапсырмасы/ Домашнее
задание
Эссе:
«Тұлғаның
әлеуметтік рөлдері»
Бағалай критерийлері:
«90-100балл» - Эссе 90 сөзден
жоғары, мағыналы, интернеттен алынбаған
«70-89балл» - Эссе 90 сөзден
жоғары, мағыналы, интернеттен алынған
«50-69балл» - Эссе 90 сөзден
аз, мағыналы, интернеттен алынған
«0-49балл» - Тапсырма
орындалмаған жағдайда