|
Педагогтің аты-жөні |
Ашурова Г.К |
|
Мектеп, Күні: |
«Аршаты орта мектебі»КММ |
|
Сынып: |
3 |
|
Сабақтыңтақырыбы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.5 – үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау; 3.1.2.8 – үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындайды; жазбаша қосу мен азайтудың алгоритмін қолдана отырып есеп шығарады; тапсырмаларды орындай отырып, өз білімі мен дағдысын тексереді; storytelling әдісі арқылы логикалық ойлау, салыстыру және өз ойын дәлелдеп айту қабілеттерін дамытады. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
түсіну, білу, талдау, жинақтау, бағалау |
|
Құндылықтар: |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі «Отаныма тілек» Топқа бөлу «Киіз үй» «Ертегілер еліне саяхат» әдісі Топпен жұмыс Мультфильмді көре отырып, Орман сақшысының мәтініндегі сандарды өсу ретімен жазады: Менің орманымда құстардың екі жүз сексен екі түрі бар. Орманымда үнемі зерттеулер жүргізіліп отырады. Осы жылы орманға екі жүз қырық үш ғалым мен бес жүз отыз тоғыз студент келді. Соңғы бес жылда орманға тоғыз мыңнан астам оқушы экскурсия жасады. Сонымен, балалар, бүгінгі сабақта үйренетін мақсаттар: үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындайсыңдар; жазбаша қосу мен азайтудың алгоритмін қолдана отырып есеп шығарасыңдар; тапсырмаларды орындай отырып, өз білімі мен дағдысын тексересіңдер; |
«Отаныма тілек» әр оқушы тілек айтады Ертегіні тыңдайды.Сандарды өсу ретімен жазады,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатымен танысады |
Мадақтау Жарайсың! Керемет! Емен жаңғақтары 2 б |
https://drive.google.com/file/d/1qvpNaXCSsoDY_Lx--n0qEYYggSlEK6Xq/view?usp=sharing |
||||||
|
Мағынаны ажырату Жаңа сабақты түсіну 5 мин 7 мин Жартылай ашық тапсырма 5 мин ашық тапсырма
2 минут 9 минут ашық тапсырма |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Бір жауабы бар жабық тапсырма. storytelling әдісі. «Интерактивті сан сәулесі» Сан сәулесін сыз. Санды сан сәулесінде белгілеп, бағыт көрсет. Шешімдер жиынын қиғаш сызықпен көрсет. Шешімдер жиынына жататын 5 санды жаз.
Дескрипторлар:✅
Сан сәулесін дұрыс
сызады; 2-тапсырма. Жеке жұмыс«Сандар шатқалындағы айна лабиринті». storytelling әдісі.
Ауызша есептер:
Wordwall платформасы Жазбаша есептер: Дәптермен жұмыс
Деңгейлік
тапсырмалар Дескрипторлар:✅
Үш таңбалы сандарды ауызша
қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды;
3-тапсырма. Топпен
жұмыс storytelling
әдісі.Сандар қатарындағы заңдылықты
анықтаңдар.
| 303 | 340 | 377 |
| | Дескрипторлар: ✅
Сандар қатарындағы
өзгеріс заңдылығын анықтайды;
Жапондық сергіту сәті
4-тапсырма. Жеке
жұмыс storytelling
әдісі.“Сандар орманындағы
соңғы сынақ”Әлия өрнек пен оның
жазылуын дұрыс сәйкестендірді ме?
Дескрипторлар:
✅Өрнектердің құрамын (қосу,
азайтуамалдарын)
ажырата алады;
|
Нәтижесін жұбымен салыстырады.
|
Дескриптор арқылы бағаланады. 2 б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2 б
|
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
4 мин |
Кері байланыс. «Теректің суреті»
Оқушыларды бағалау Емен жаңғақтарын санау Үйге тапсырма: Жинақтау тапсырмасы |
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды
Сабақта алған білімі мен дағдысын есіне түсірді. Білмейтін не түсінбегендеріне ойланады. |
Өзін-өзі бағалау жүргізіледі |
Теректің суреті үлгі ретінде |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Өзіңді тексер (1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту)
Ашық сабақ Өзіңді тексер (1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту)
|
Педагогтің аты-жөні |
Ашурова Г.К |
|
Мектеп, Күні: |
«Аршаты орта мектебі»КММ |
|
Сынып: |
3 |
|
Сабақтыңтақырыбы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.5 – үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау; 3.1.2.8 – үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындайды; жазбаша қосу мен азайтудың алгоритмін қолдана отырып есеп шығарады; тапсырмаларды орындай отырып, өз білімі мен дағдысын тексереді; storytelling әдісі арқылы логикалық ойлау, салыстыру және өз ойын дәлелдеп айту қабілеттерін дамытады. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
түсіну, білу, талдау, жинақтау, бағалау |
|
Құндылықтар: |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі «Отаныма тілек» Топқа бөлу «Киіз үй» «Ертегілер еліне саяхат» әдісі Топпен жұмыс Мультфильмді көре отырып, Орман сақшысының мәтініндегі сандарды өсу ретімен жазады: Менің орманымда құстардың екі жүз сексен екі түрі бар. Орманымда үнемі зерттеулер жүргізіліп отырады. Осы жылы орманға екі жүз қырық үш ғалым мен бес жүз отыз тоғыз студент келді. Соңғы бес жылда орманға тоғыз мыңнан астам оқушы экскурсия жасады. Сонымен, балалар, бүгінгі сабақта үйренетін мақсаттар: үш таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындайсыңдар; жазбаша қосу мен азайтудың алгоритмін қолдана отырып есеп шығарасыңдар; тапсырмаларды орындай отырып, өз білімі мен дағдысын тексересіңдер; |
«Отаныма тілек» әр оқушы тілек айтады Ертегіні тыңдайды.Сандарды өсу ретімен жазады,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатымен танысады |
Мадақтау Жарайсың! Керемет! Емен жаңғақтары 2 б |
https://drive.google.com/file/d/1qvpNaXCSsoDY_Lx--n0qEYYggSlEK6Xq/view?usp=sharing |
||||||
|
Мағынаны ажырату Жаңа сабақты түсіну 5 мин 7 мин Жартылай ашық тапсырма 5 мин ашық тапсырма
2 минут 9 минут ашық тапсырма |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Бір жауабы бар жабық тапсырма. storytelling әдісі. «Интерактивті сан сәулесі» Сан сәулесін сыз. Санды сан сәулесінде белгілеп, бағыт көрсет. Шешімдер жиынын қиғаш сызықпен көрсет. Шешімдер жиынына жататын 5 санды жаз.
Дескрипторлар:✅
Сан сәулесін дұрыс
сызады; 2-тапсырма. Жеке жұмыс«Сандар шатқалындағы айна лабиринті». storytelling әдісі.
Ауызша есептер:
Wordwall платформасы Жазбаша есептер: Дәптермен жұмыс
Деңгейлік
тапсырмалар Дескрипторлар:✅
Үш таңбалы сандарды ауызша
қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды;
3-тапсырма. Топпен
жұмыс storytelling
әдісі.Сандар қатарындағы заңдылықты
анықтаңдар.
| 303 | 340 | 377 |
| | Дескрипторлар: ✅
Сандар қатарындағы
өзгеріс заңдылығын анықтайды;
Жапондық сергіту сәті
4-тапсырма. Жеке
жұмыс storytelling
әдісі.“Сандар орманындағы
соңғы сынақ”Әлия өрнек пен оның
жазылуын дұрыс сәйкестендірді ме?
Дескрипторлар:
✅Өрнектердің құрамын (қосу,
азайтуамалдарын)
ажырата алады;
|
Нәтижесін жұбымен салыстырады.
|
Дескриптор арқылы бағаланады. 2 б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2б
Дескриптор арқылы бағаланады. 2 б
|
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма
Комикс-тапсырма |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
4 мин |
Кері байланыс. «Теректің суреті»
Оқушыларды бағалау Емен жаңғақтарын санау Үйге тапсырма: Жинақтау тапсырмасы |
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды
Сабақта алған білімі мен дағдысын есіне түсірді. Білмейтін не түсінбегендеріне ойланады. |
Өзін-өзі бағалау жүргізіледі |
Теректің суреті үлгі ретінде |
шағым қалдыра аласыз















