|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Пайыз |
Мектеп: «Көкбай атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Мукажанова Ж.Т |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың басым бөлігі: Пайыз ұғымын түсінеді, әр түрлі сипаттағы есептерді қолдана алады Пайызға байланысты есептерді шешеді Кейбір оқушылар: Пайызға байланысты күрделі есептерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу формулаларын біледі;
есептеуге қажетті алғы шартты жасай алады;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пайызға арналған мәтіндік есептерді талдайды және реттеп жазады, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, тұжырым жасайды. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Берілген санның пайызын табу үшін:.... Пайызы бойынша санды табу үшін... |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экономикалық алға басу, өндірісті дамыту, білімді ұштастыру, сапалы өнім шығару, еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Шамалардың қатынасын, үлес, жүзден бір бөлігі, пайыз ұғымдарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың назарларын сабаққа аудару, тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға пайызға байланысты суреттер көрсетіледі; Бағалау парақтары үлестіріледі. Үй жұмысын дескриптор арқылы тексеріледі және өткен тақырыпты қайталау 2. Оқушыларды 4 топқа бөлу (Жай бөлшек,ондық бөлшек, пайыз, натурал сан ) Фронтальді сұрау. Білімін актуалдандыру үшін «Серпілген сауал».»әдісі «Жай бөлшек» тобына сауал : Пайыз дегеніміз не? «Ондық бөлшек» тобына сауал : Санның пайызын қалай табамыз? «Пайыз» тобына сауал : Пайызы бойынша санды қалай табамыз? «Натурал сан» тобына сауал : Бірінші сан екінші санның қанша пайызы екенін қалай есептейміз?
Өзін-өзі бағалау |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Білу Топтық жұмыс "Ой шақыру" Өткен тақырыптар бойынша жаңа сабақты меңгеруге негіз болатын қайталау тапсырмалары 7 мин
|
Дескриптор 1Есептің шартын және нені табу қажеттігін біледі;1 2Бөліктерді жай бөлшек түрінде жаза алады;1 3Бөліктерді ондық бөлшек түрінде жаза алады.1 4Бөлшектерді пайыз түрінде жаза алады.1
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс "Ой шақыру" стратегиясы бойынша пайызға байлысты мәтінді есептерді шығарту 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. 862 1).Балалар 10кг емен,қарағай және жөке дәндерін жинады.Барлық жиналған дәннің 60%-ын емен жаңғағы,25%-ын қарағай дәніқұрайды.Қанша килограмм жөке дәні жиналған? 862 2)Сыныпта 28 оқушы бар.Олардың 25%-ы және2 оқушы мұражайға,1/7-і кітапханаға,қалғаны бассейнге барады.Бассейнге қанша оқушы барды?
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 5 мин |
Санның пайызын табыңдар:
|
Үлестірмелі тапсырма |
||||||||||||||||||||||||
|
Жекелеме жүмыс
Сабақтың соңы 6 мин |
Онлайн тест тапсырмалары.
Рефлексия тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Үй тапсырмасы. 864 есеп |
Стикерлар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау Саралау оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалын және ресурстарды (көптеген түрлері Гарднер теориясы интеллекті) іріктеу жеке қолдау, оқушыны қамтамасыз ету, жұмыс орындарын іріктеу, нақты оқушыға күтілетін нәтиже көрсетілген болады.Саралау арқылы оқушыларға көбірек қолдау көрсетіледі. Қабілеті жоғары оқушыларға екінші деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады |
Бағалау Осы бөлімді оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай бағалауды қолданғаныңызды және пайдаланылған әдістерді жазу үшін қолданыңыз. Оқушылардың өзіндік бағалануы. Мұғалімнің сабақ бойы тапсырмалардың дұрыс орындалуын қадағалау – формативтік бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Денсаулық сақтау технологиясы. Осы сабақта техника қауіпсіздігі ережесін қолдану пункті. |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару. 5 сынып
ашық сабақ Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару. 5 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Пайыз |
Мектеп: «Көкбай атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Мукажанова Ж.Т |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың басым бөлігі: Пайыз ұғымын түсінеді, әр түрлі сипаттағы есептерді қолдана алады Пайызға байланысты есептерді шешеді Кейбір оқушылар: Пайызға байланысты күрделі есептерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу формулаларын біледі;
есептеуге қажетті алғы шартты жасай алады;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пайызға арналған мәтіндік есептерді талдайды және реттеп жазады, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, тұжырым жасайды. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Берілген санның пайызын табу үшін:.... Пайызы бойынша санды табу үшін... |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экономикалық алға басу, өндірісті дамыту, білімді ұштастыру, сапалы өнім шығару, еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Шамалардың қатынасын, үлес, жүзден бір бөлігі, пайыз ұғымдарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың назарларын сабаққа аудару, тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға пайызға байланысты суреттер көрсетіледі; Бағалау парақтары үлестіріледі. Үй жұмысын дескриптор арқылы тексеріледі және өткен тақырыпты қайталау 2. Оқушыларды 4 топқа бөлу (Жай бөлшек,ондық бөлшек, пайыз, натурал сан ) Фронтальді сұрау. Білімін актуалдандыру үшін «Серпілген сауал».»әдісі «Жай бөлшек» тобына сауал : Пайыз дегеніміз не? «Ондық бөлшек» тобына сауал : Санның пайызын қалай табамыз? «Пайыз» тобына сауал : Пайызы бойынша санды қалай табамыз? «Натурал сан» тобына сауал : Бірінші сан екінші санның қанша пайызы екенін қалай есептейміз?
Өзін-өзі бағалау |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Білу Топтық жұмыс "Ой шақыру" Өткен тақырыптар бойынша жаңа сабақты меңгеруге негіз болатын қайталау тапсырмалары 7 мин
|
Дескриптор 1Есептің шартын және нені табу қажеттігін біледі;1 2Бөліктерді жай бөлшек түрінде жаза алады;1 3Бөліктерді ондық бөлшек түрінде жаза алады.1 4Бөлшектерді пайыз түрінде жаза алады.1
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс "Ой шақыру" стратегиясы бойынша пайызға байлысты мәтінді есептерді шығарту 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. 862 1).Балалар 10кг емен,қарағай және жөке дәндерін жинады.Барлық жиналған дәннің 60%-ын емен жаңғағы,25%-ын қарағай дәніқұрайды.Қанша килограмм жөке дәні жиналған? 862 2)Сыныпта 28 оқушы бар.Олардың 25%-ы және2 оқушы мұражайға,1/7-і кітапханаға,қалғаны бассейнге барады.Бассейнге қанша оқушы барды?
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 5 мин |
Санның пайызын табыңдар:
|
Үлестірмелі тапсырма |
||||||||||||||||||||||||
|
Жекелеме жүмыс
Сабақтың соңы 6 мин |
Онлайн тест тапсырмалары.
Рефлексия тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Үй тапсырмасы. 864 есеп |
Стикерлар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау Саралау оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалын және ресурстарды (көптеген түрлері Гарднер теориясы интеллекті) іріктеу жеке қолдау, оқушыны қамтамасыз ету, жұмыс орындарын іріктеу, нақты оқушыға күтілетін нәтиже көрсетілген болады.Саралау арқылы оқушыларға көбірек қолдау көрсетіледі. Қабілеті жоғары оқушыларға екінші деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады |
Бағалау Осы бөлімді оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай бағалауды қолданғаныңызды және пайдаланылған әдістерді жазу үшін қолданыңыз. Оқушылардың өзіндік бағалануы. Мұғалімнің сабақ бойы тапсырмалардың дұрыс орындалуын қадағалау – формативтік бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Денсаулық сақтау технологиясы. Осы сабақта техника қауіпсіздігі ережесін қолдану пункті. |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















