№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пароль сенімділігі
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пароль сенімділігі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бет белгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); 4.1.3.1 сенімді пароль критерийлерін айқындау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Браузер параметрлерін қолдана отырып, сенімді парольдің негізгі критерийлерін біледі, парольдің сенімділігі/сенімсіздігін негіздейді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «жүректен — жүрекке» шаттық шеңбері арқылы әр білім алушы өзінің жақсы қасиетін айта отырып, сыныпқа психологиялық ахуал орнату. 3.Қағаз қиындылары арқылы екі топқа бөлу. (Қиындыдан GOOGLE CHROME және OPERA браузерлерінің суреттері шығады ) 4.Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырмаларды орындау. 1-тапсырма. «Мюнстенберг» әдісі арқылы көптеген әріптердің арасынан тез оқи отырып тұтас сөздерді табу. Электрондысртрапоштаалмварқылытолв хаттардыаыщды,лафайлдардытосқабылдапаоажәнедлшжібереапрплаламыз. 2-тапсырма.Электронды хабарламалардың негізгі элементтерін өзінің дұрыс ережесімен сәйкестендіру.
5.Сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашу. А Г Д Е І Л М Н О П Р С Ь 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 10,1,11, 9, 6,13____________________ 12,4,8,5,7,3,5,6,5,2,5___________________ (Пароль сенімділігі) 6. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Шеңбер құрып, бір-біріне жүрекшені беру арқылы әр білім алушы өзінің жақсы қасиетін айтады. 3.Топқа бөлінеді. 4.Өткен тақырыптар бойынша тапсырмаларды орындайды. 5.Сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашады. 6.Сабақтың мақсатымен танысады. |
Мұғалім- нің өзара бағалауы |
Оқулық АКТ, 4 сынып, Ж.У.Коб- дикова, Г.А.Копее-ва, А.А.Қапта-ғаева, А.Ғ.Юсу- пова «Арман-ПВ» баспасы, 2019 ж.-121-124 бет. |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып. Пароль сенімділігі Бейнесабақ көрсету Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы бір түсті әріптерді пайдаланып сөз құрастыру.
Бетбелгі - бұл браузер веб-параққа сілтемені сақтауға мүмкіндік беретін, кейінірек іздеу жүйесімен сайтты қайтадан іздемей-ақ қол жеткізе алатын мүмкіндік. Терезе — бейнебеттің бір бөлігі, онда бағдарламалар мен әрекеттер іске асырылады. Мысалы, бір терезеде электрондық пошта бағдарламасын ашуға, ал екінші терезеде Интернеттен қажетті деректерді іздеуге болады. Пароль – ақпараттарды қорғауға арналған құпиясөз немесе таңбалар жиыны. Дескриптор: -бір түсті әріптерді пайдаланып сөз құрастырады және анықтамасын айтады. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. «Үштік» әдіс
Дескриптор: -парольдің сенімділігі/ сенімсіздігін негіздейді.
3 Дескриптор: -браузерлерді дұрыс атауымен сәйкестендіреді. 4 - тапсырма. Жұптық жұмыс. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. CD – дискдегі 1,2 тапсырманы орындау. 5-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау. І-топ: GOOGLE CHROME тобына тапсырма: Сенімді пароль критерийлерін жазу. Дескриптор: -сенімді пароль критерийлерін жазады. ІI-топ: OPERA тобына тапсырма: Сенімді парольді орнату қандай мүмкіндіктерді береді? Дескриптор: -сенімді парольді орнату мүмкіндіктердін жазады. 6-тапсырма . Сабақты қорытындылау. CD – дискдегі тест тапсырмаларын орындау. Дескриптор: -CD – дискдегі тест тапсырмаларын орындайды. Сергіту сәті.
Дескриптор: -адасқан әріптерді тауып үш тілде айтады |
Бейнесабақты көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды 5-тапсырманы орындайды 6-тапсырманы орындайды |
Смайлик әдісі арқылы бағалау
Бағдаршам әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -логин және паролімен өзінің поштасына кіреді; -хат жазу батырмасын басады; -«кімге» және «тақырып» жолдарын толтырып, «жіберу» батырмасын басады. Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
Мұғалім- нің өзара бағалауы |
https://www.youtube.com/watch?v=plx0mB4UPUA https://learningapps.org/display?v=p358fahbj21 Информа- тика 4 сынып CD диск
Информа- тика 4 сынып CD диск |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалайды |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
Үйге берілген тапсырманы орындап келеді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Пароль сенімділігі. 4-сынып
Ашық сабақ. Пароль сенімділігі. 4-сынып
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пароль сенімділігі
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пароль сенімділігі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бет белгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); 4.1.3.1 сенімді пароль критерийлерін айқындау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Браузер параметрлерін қолдана отырып, сенімді парольдің негізгі критерийлерін біледі, парольдің сенімділігі/сенімсіздігін негіздейді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «жүректен — жүрекке» шаттық шеңбері арқылы әр білім алушы өзінің жақсы қасиетін айта отырып, сыныпқа психологиялық ахуал орнату. 3.Қағаз қиындылары арқылы екі топқа бөлу. (Қиындыдан GOOGLE CHROME және OPERA браузерлерінің суреттері шығады ) 4.Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырмаларды орындау. 1-тапсырма. «Мюнстенберг» әдісі арқылы көптеген әріптердің арасынан тез оқи отырып тұтас сөздерді табу. Электрондысртрапоштаалмварқылытолв хаттардыаыщды,лафайлдардытосқабылдапаоажәнедлшжібереапрплаламыз. 2-тапсырма.Электронды хабарламалардың негізгі элементтерін өзінің дұрыс ережесімен сәйкестендіру.
5.Сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашу. А Г Д Е І Л М Н О П Р С Ь 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 10,1,11, 9, 6,13____________________ 12,4,8,5,7,3,5,6,5,2,5___________________ (Пароль сенімділігі) 6. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Шеңбер құрып, бір-біріне жүрекшені беру арқылы әр білім алушы өзінің жақсы қасиетін айтады. 3.Топқа бөлінеді. 4.Өткен тақырыптар бойынша тапсырмаларды орындайды. 5.Сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашады. 6.Сабақтың мақсатымен танысады. |
Мұғалім- нің өзара бағалауы |
Оқулық АКТ, 4 сынып, Ж.У.Коб- дикова, Г.А.Копее-ва, А.А.Қапта-ғаева, А.Ғ.Юсу- пова «Арман-ПВ» баспасы, 2019 ж.-121-124 бет. |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып. Пароль сенімділігі Бейнесабақ көрсету Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы бір түсті әріптерді пайдаланып сөз құрастыру.
Бетбелгі - бұл браузер веб-параққа сілтемені сақтауға мүмкіндік беретін, кейінірек іздеу жүйесімен сайтты қайтадан іздемей-ақ қол жеткізе алатын мүмкіндік. Терезе — бейнебеттің бір бөлігі, онда бағдарламалар мен әрекеттер іске асырылады. Мысалы, бір терезеде электрондық пошта бағдарламасын ашуға, ал екінші терезеде Интернеттен қажетті деректерді іздеуге болады. Пароль – ақпараттарды қорғауға арналған құпиясөз немесе таңбалар жиыны. Дескриптор: -бір түсті әріптерді пайдаланып сөз құрастырады және анықтамасын айтады. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. «Үштік» әдіс
Дескриптор: -парольдің сенімділігі/ сенімсіздігін негіздейді.
3 Дескриптор: -браузерлерді дұрыс атауымен сәйкестендіреді. 4 - тапсырма. Жұптық жұмыс. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. CD – дискдегі 1,2 тапсырманы орындау. 5-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау. І-топ: GOOGLE CHROME тобына тапсырма: Сенімді пароль критерийлерін жазу. Дескриптор: -сенімді пароль критерийлерін жазады. ІI-топ: OPERA тобына тапсырма: Сенімді парольді орнату қандай мүмкіндіктерді береді? Дескриптор: -сенімді парольді орнату мүмкіндіктердін жазады. 6-тапсырма . Сабақты қорытындылау. CD – дискдегі тест тапсырмаларын орындау. Дескриптор: -CD – дискдегі тест тапсырмаларын орындайды. Сергіту сәті.
Дескриптор: -адасқан әріптерді тауып үш тілде айтады |
Бейнесабақты көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды 5-тапсырманы орындайды 6-тапсырманы орындайды |
Смайлик әдісі арқылы бағалау
Бағдаршам әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -логин және паролімен өзінің поштасына кіреді; -хат жазу батырмасын басады; -«кімге» және «тақырып» жолдарын толтырып, «жіберу» батырмасын басады. Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
Мұғалім- нің өзара бағалауы |
https://www.youtube.com/watch?v=plx0mB4UPUA https://learningapps.org/display?v=p358fahbj21 Информа- тика 4 сынып CD диск
Информа- тика 4 сынып CD диск |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалайды |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
Үйге берілген тапсырманы орындап келеді |
|
|
шағым қалдыра аласыз


-тапсырма.
















