Бекітемін: ____________
|
Бөлімі: |
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
15.11.2024 жыл |
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтада жаттығу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты: |
2.2.1.1 пернетақтада мәтін теруді үйрету; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Өзі оқитын мектебін ауызша сипаттап, оны пернетақтаның көмегімен тереді. Оқушылардың көбі үшін: Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаның бар екенін айтады. Кейбір оқушылар үшін: Қос пернелердің қызметін көрсетеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс- əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгелдеу І. Қызығушылықты ояту: «Қал қалай?» әдісі Оқушылар мұғаліммен бірге сабаққа деген көңіл-күйлерін білдіру үшін, жаттығу жасайды. Бұл әдіс оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады Оқушыларды орындарына орналастыру Оқушылар жеке-жеке компьютер алдына отырады |
||||||
|
II. Үй жұмысын тексеру: Wordwall платформасында «Сұрақ-жауап әдісі» - ақпарат дегеніміз не? - пернетақта дегеніміз не? - мәтін тергенде қандай тілдерді қолданамыз? Ж: қазақ,орыс,ағылшын - пернетақтада неше перне болады? Ж: 101-109 - пернетақтада неше қолмен жұмыс жасайды? Ж: 2 қолмен де жұмыс жасайды Бағалау. Смайлик беру арқылы |
|||||||
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл»əдісі (2 мин) |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді тақтадан көрсетеді. |
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
|
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Суреттер Интерактивті тақта
|
|||
|
Жаңа сабаққа дайындық (5 мин) |
Жаңа сабаққа дайындық ретінде E-learning.apps платформасында «Пазл» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Пазл әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Жаңа сабақты түсіндіру. Тақтадағы суреттер және Видео Youtube каналы арқылы беріледі |
||||||
|
|
Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің? |
І
(
(
|
Барлық программа Стандартты Блокнот
|
жұмыс |
|||
|
Сабақтың ортасы (10 мин) |
ІІ. Жеке жұмыс /Дәптермен жұмыс/(білімді өзектендіру үшін оқулықты пайдалана отырып, дәптерде жеке жұмыс орындайды
|
Дескриптор
|
Оқушылар сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай,дәптердегі тапсырманы белсенді орындауларына қарай бағаланады. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: берілген тақырыпты өзара талқылап, əртүрлі тəсілдермен жекелей жұмыс жасау. Басқа оқушылармен өз жұмысы туралы талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамытады. Тиімділігі: ынтымақта, бірлікте жұмыс істеуге, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді. |
Интерактивті тақта Оқулық Жеке жұмыс дәптері Мөртаңба
|
|||
|
(10 мин) |
Жұптық жұмыс. Компьютерде практикалық жұмыс Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады. |
|
Таратпа қағаздар Суреттер Оқулық
|
||||
|
|
|
Дескриптор
|
|
Интерактивті тақта |
|||
|
|
1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар |
|
Мақсаты: идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтайды, тұжырымдайды. Тиімділігі: тақырыптың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды жинақтайды. |
Кітаппен, таратпа қағаздарымен жұмыс |
|||
|
|
2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып , Екі-үш-төрт әріптен тұратын сөздер жазады |
Дескриптор
|
Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты монета(тиын) тарату бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
|||
|
|
3- тапсырма Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба? (1-сурет) Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады? |
|
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі монета(тиын) тарату əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
|||
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Сергіту сәті. Youtube каналы арқылы «Мен қазақпын» |
|
|
Интерактивті тақта Видео |
|||
|
Сабақтың соңы (10 мин)
Кері байланыс
Бағалау
Үй жұмысын беру |
ІІІ. Мұғалім сабақты қорытындылап, оқушылармен пікір алысады
«Керуен» әдісі - Барлығын түсіндім - Түсінбедім - Енді түсініп келемін Оқушыларды бағалау. Бағалау парақтарын жинап алып, мұғалім қорытынды бағасын қояды
Кітаптағы 43 беттегі Ойлан! тұсындағы тапсырма |
Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: идеяларды жинақтап, жазбаша кері байланыс береді. Тиімділігі: идеялар талқыланады, жинақталады.
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Пернетақтада жаттығу,2 сынып
Ашық сабақ, Пернетақтада жаттығу,2 сынып
Бекітемін: ____________
|
Бөлімі: |
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
15.11.2024 жыл |
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтада жаттығу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты: |
2.2.1.1 пернетақтада мәтін теруді үйрету; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Өзі оқитын мектебін ауызша сипаттап, оны пернетақтаның көмегімен тереді. Оқушылардың көбі үшін: Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаның бар екенін айтады. Кейбір оқушылар үшін: Қос пернелердің қызметін көрсетеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс- əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгелдеу І. Қызығушылықты ояту: «Қал қалай?» әдісі Оқушылар мұғаліммен бірге сабаққа деген көңіл-күйлерін білдіру үшін, жаттығу жасайды. Бұл әдіс оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады Оқушыларды орындарына орналастыру Оқушылар жеке-жеке компьютер алдына отырады |
||||||
|
II. Үй жұмысын тексеру: Wordwall платформасында «Сұрақ-жауап әдісі» - ақпарат дегеніміз не? - пернетақта дегеніміз не? - мәтін тергенде қандай тілдерді қолданамыз? Ж: қазақ,орыс,ағылшын - пернетақтада неше перне болады? Ж: 101-109 - пернетақтада неше қолмен жұмыс жасайды? Ж: 2 қолмен де жұмыс жасайды Бағалау. Смайлик беру арқылы |
|||||||
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл»əдісі (2 мин) |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді тақтадан көрсетеді. |
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
|
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Суреттер Интерактивті тақта
|
|||
|
Жаңа сабаққа дайындық (5 мин) |
Жаңа сабаққа дайындық ретінде E-learning.apps платформасында «Пазл» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Пазл әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Жаңа сабақты түсіндіру. Тақтадағы суреттер және Видео Youtube каналы арқылы беріледі |
||||||
|
|
Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің? |
І
(
(
|
Барлық программа Стандартты Блокнот
|
жұмыс |
|||
|
Сабақтың ортасы (10 мин) |
ІІ. Жеке жұмыс /Дәптермен жұмыс/(білімді өзектендіру үшін оқулықты пайдалана отырып, дәптерде жеке жұмыс орындайды
|
Дескриптор
|
Оқушылар сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай,дәптердегі тапсырманы белсенді орындауларына қарай бағаланады. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: берілген тақырыпты өзара талқылап, əртүрлі тəсілдермен жекелей жұмыс жасау. Басқа оқушылармен өз жұмысы туралы талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамытады. Тиімділігі: ынтымақта, бірлікте жұмыс істеуге, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді. |
Интерактивті тақта Оқулық Жеке жұмыс дәптері Мөртаңба
|
|||
|
(10 мин) |
Жұптық жұмыс. Компьютерде практикалық жұмыс Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады. |
|
Таратпа қағаздар Суреттер Оқулық
|
||||
|
|
|
Дескриптор
|
|
Интерактивті тақта |
|||
|
|
1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар |
|
Мақсаты: идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтайды, тұжырымдайды. Тиімділігі: тақырыптың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды жинақтайды. |
Кітаппен, таратпа қағаздарымен жұмыс |
|||
|
|
2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып , Екі-үш-төрт әріптен тұратын сөздер жазады |
Дескриптор
|
Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты монета(тиын) тарату бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
|||
|
|
3- тапсырма Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба? (1-сурет) Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады? |
|
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі монета(тиын) тарату əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
|||
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Сергіту сәті. Youtube каналы арқылы «Мен қазақпын» |
|
|
Интерактивті тақта Видео |
|||
|
Сабақтың соңы (10 мин)
Кері байланыс
Бағалау
Үй жұмысын беру |
ІІІ. Мұғалім сабақты қорытындылап, оқушылармен пікір алысады
«Керуен» әдісі - Барлығын түсіндім - Түсінбедім - Енді түсініп келемін Оқушыларды бағалау. Бағалау парақтарын жинап алып, мұғалім қорытынды бағасын қояды
Кітаптағы 43 беттегі Ойлан! тұсындағы тапсырма |
Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: идеяларды жинақтап, жазбаша кері байланыс береді. Тиімділігі: идеялар талқыланады, жинақталады.
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

Пазл әдісі арқылы Пернетақтаның суретін
құрастыру















