Білім мен ғылым саласындағы ұлттық және халықаралық жетістіктерді кіріктіру арқылы мектеп қауымдастығының зияткерлік әлеуетін арттыруға ықпал ету
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісі Есентаева Г.К._____________
|
|
|
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||
|
|
Пән: математика |
Мұғалімнің аты-жөні: Әлжанова Б.Қ, Уалиханова Т.А |
|||||||
|
|
Күні: 31.01.2023 |
Класс: 8 В |
Оқушы саны: 13 |
||||||
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
8.3A Квадраттық функция |
|||||||
|
|
Макро концепт: Қарым- қатынастар |
Микро концепт: Көрініс/көрсету, өзгеріс |
|||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Функция графиктерін түрлендіру |
|||||||
|
|
Бастапқы білім |
Функция графигін түрлендіруді біледі, бөлшектік-сызықтық функция графигін салуды біледі. |
|||||||
|
|
Оқыту мақсаттары |
8.5.1.8
|
|||||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялардың графиктері туралы оқып білген білімдерін тиянақтау және модуль таңбасы бар функциялардың графиктерін салу дағдысын қалыптастыру; |
|||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|||||||
|
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Жеке, жұпта, топта жұмыс жасау, мақал-мәтелдер, терминдер мен неологизмдердің мағынасын түсіну, қойылған сұраққа толық жауап беру, диалог құрастыру, тақырыптың жаңа сөздер ментерминдерін таба алу, тақырыпқа қатысты өз ойын айта алу. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: График, модуль, функция. |
|||||||
|
|
Дифференциация |
Күрделендіру: кейбір оқушылар жоғары деңгей тапсырмаларын орындайды |
|||||||
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
|||||||
|
|
Пәнаралық байланыс |
Пән |
кезең |
||||||
|
|
|
География, сызу |
Актуализация темы урока Тақырыпқа байланысты есептер шығару |
||||||
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео twig-bilim.kz , Geogebra Интерактивті тақта, презентация |
|||||||
|
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Екі сабақ арасындағы үзілісте кабинетті желдету; Дабыл бола қалған мезгілде ережеге сәйкес іс-әрекетке көшу. Гигиеналық талаптарды орындау (таза ауа, жарықтандыру, тазалық); қолайлы эмоционалды көңіл-күй , қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақ басы 5 мин |
Word Wall платформасында үй жұмысын тексеру. Сабақ тақырыбын және ОМ анықтауға бағыттау. Оқушылармен бірлесіп бағалау критерийлерін талқылау. |
Презентация |
|||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин 10 мин 13 мин |
Жаңа материалды меңгеру. 1) https://youtu.be/lNAuBZvi5PQ - интерактив көмегімен тақырып туралы шағын ақпаратпен танысу Ұ
5.122.
3. Белгі беретін тапанша оғының h (м) ұшу биіктігі өзгеруінің t (c) қозғалыс уақытына тәуелділігі h=2+21t – 5t2 формуласымен сипатталады. Осы функцияның графигін сал. Графикті қолдана отырып, келесі сұрақтарға жауап бер: а) Белгі бергіш оқ қандай биіктіктен ұшырылды? ә) Белгі бергіш оқ қанша уақытта 20 м биіктікте болады? б) Оқ 3,5 с ұшқаннан кейін қандай биіктікте болады? в) Оқтың көтерілуінің ең жоғарғы биіктігін көрсет. Оқтың ең жоғарғы биіктікке көтерілуіне қанша уақыт қажет болды? г) Оқ қанша уақыттан соң жерге құлайды? |
математика 8 класс оқу жоспары |
|||||||
|
Сабақ соңы 2 мин |
Сабақтың бірінші бөлігі бойынша диалог түрінде рефлексия жүргізу. Теориялық бөлім бойынша сұрақтарға жауап беру. |
|
|||||||
|
|
Екінші сабақ |
|
|||||||
|
Сабақ басы 2 мин |
Ұйымдастыру бөлімі. Сабақ тақырыбы мен ОМ еске түсіру |
|
|||||||
|
Сабақ ортасы 5 мин 30 мин |
Тарауды қайталау.
БЖБ |
Оқулық НЗМ математика 8 класс Мұғалімге арналған нұсқаулық |
|||||||
|
Сабақ соңы 3 мин |
Сабақ бойынша рефлексия Үй жұмысы: Өзін өзі бағалау есептері. |
|
|||||||
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
||||||||
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Пифагор теоремасы 8 сынып
Ашық сабақ Пифагор теоремасы 8 сынып
Білім мен ғылым саласындағы ұлттық және халықаралық жетістіктерді кіріктіру арқылы мектеп қауымдастығының зияткерлік әлеуетін арттыруға ықпал ету
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісі Есентаева Г.К._____________
|
|
|
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||
|
|
Пән: математика |
Мұғалімнің аты-жөні: Әлжанова Б.Қ, Уалиханова Т.А |
|||||||
|
|
Күні: 31.01.2023 |
Класс: 8 В |
Оқушы саны: 13 |
||||||
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
8.3A Квадраттық функция |
|||||||
|
|
Макро концепт: Қарым- қатынастар |
Микро концепт: Көрініс/көрсету, өзгеріс |
|||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Функция графиктерін түрлендіру |
|||||||
|
|
Бастапқы білім |
Функция графигін түрлендіруді біледі, бөлшектік-сызықтық функция графигін салуды біледі. |
|||||||
|
|
Оқыту мақсаттары |
8.5.1.8
|
|||||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялардың графиктері туралы оқып білген білімдерін тиянақтау және модуль таңбасы бар функциялардың графиктерін салу дағдысын қалыптастыру; |
|||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|||||||
|
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Жеке, жұпта, топта жұмыс жасау, мақал-мәтелдер, терминдер мен неологизмдердің мағынасын түсіну, қойылған сұраққа толық жауап беру, диалог құрастыру, тақырыптың жаңа сөздер ментерминдерін таба алу, тақырыпқа қатысты өз ойын айта алу. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: График, модуль, функция. |
|||||||
|
|
Дифференциация |
Күрделендіру: кейбір оқушылар жоғары деңгей тапсырмаларын орындайды |
|||||||
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
|||||||
|
|
Пәнаралық байланыс |
Пән |
кезең |
||||||
|
|
|
География, сызу |
Актуализация темы урока Тақырыпқа байланысты есептер шығару |
||||||
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео twig-bilim.kz , Geogebra Интерактивті тақта, презентация |
|||||||
|
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Екі сабақ арасындағы үзілісте кабинетті желдету; Дабыл бола қалған мезгілде ережеге сәйкес іс-әрекетке көшу. Гигиеналық талаптарды орындау (таза ауа, жарықтандыру, тазалық); қолайлы эмоционалды көңіл-күй , қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақ басы 5 мин |
Word Wall платформасында үй жұмысын тексеру. Сабақ тақырыбын және ОМ анықтауға бағыттау. Оқушылармен бірлесіп бағалау критерийлерін талқылау. |
Презентация |
|||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин 10 мин 13 мин |
Жаңа материалды меңгеру. 1) https://youtu.be/lNAuBZvi5PQ - интерактив көмегімен тақырып туралы шағын ақпаратпен танысу Ұ
5.122.
3. Белгі беретін тапанша оғының h (м) ұшу биіктігі өзгеруінің t (c) қозғалыс уақытына тәуелділігі h=2+21t – 5t2 формуласымен сипатталады. Осы функцияның графигін сал. Графикті қолдана отырып, келесі сұрақтарға жауап бер: а) Белгі бергіш оқ қандай биіктіктен ұшырылды? ә) Белгі бергіш оқ қанша уақытта 20 м биіктікте болады? б) Оқ 3,5 с ұшқаннан кейін қандай биіктікте болады? в) Оқтың көтерілуінің ең жоғарғы биіктігін көрсет. Оқтың ең жоғарғы биіктікке көтерілуіне қанша уақыт қажет болды? г) Оқ қанша уақыттан соң жерге құлайды? |
математика 8 класс оқу жоспары |
|||||||
|
Сабақ соңы 2 мин |
Сабақтың бірінші бөлігі бойынша диалог түрінде рефлексия жүргізу. Теориялық бөлім бойынша сұрақтарға жауап беру. |
|
|||||||
|
|
Екінші сабақ |
|
|||||||
|
Сабақ басы 2 мин |
Ұйымдастыру бөлімі. Сабақ тақырыбы мен ОМ еске түсіру |
|
|||||||
|
Сабақ ортасы 5 мин 30 мин |
Тарауды қайталау.
БЖБ |
Оқулық НЗМ математика 8 класс Мұғалімге арналған нұсқаулық |
|||||||
|
Сабақ соңы 3 мин |
Сабақ бойынша рефлексия Үй жұмысы: Өзін өзі бағалау есептері. |
|
|||||||
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
||||||||
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















