Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Багдатова Алуа Багдатовна |
||||
|
Күні: |
21.11.2024 жыл |
||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пифагор теоремасы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.3 Пифагор теоремасын дәлелдеу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Пифагор теоремасын біледі және қолданады |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас тыру 3 мин 2 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу; Ұлттық құндылықты дәріптеу мақсатында алынған «Шаңырақ» әдісі арқылы 4 топқа бөлу. Сабақтың мақсатымен таныстыру
Психологиялық ахуал тудыру үшін «Менің қалпағым» әдісі қолданылады. . Үйге берілген тапсырмаларды тексеру. № 17 (70-бет) |
Мұғаліммен сәлемдесу; Тақтада ілініп тұрған шаңырақтың уықтарын таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну. Сыныпта жағымды ахуал туындату үшін оқушылар мұғаліммен бірге қайталап, жақсы көңіл күй орнатады. Үй тапсырмасын слайд арқылы тексереді. Бағалау бірін бірі бағалайды, дәптерлеріндегі тапсырманы тақтамен салыстыру арқылы бағалайды. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Тақта; Оқулық; Презентация презентация |
|
|
Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Өткен сабақты пысықтау мақсатында https://learningapps.org/display?v=pqpbash7t24 платформасы арқылы кроссворд тапсырмасын орындайды. |
Кроссвордты шешеді |
|
Learningapps платформа-сы |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин |
Топпен жұмыс. «Квест» ойыны Әр топқа ноутбуктан Квест ойынының тапсырмалары беріледі
|
Оқушылар тақырып бойынша теорема мен формулаларды қолдана отырып «Квест» ойынының кезеңдерінен есептерді дұрыс шығару арқылы өтеді |
Топтар бір-бірін «Қол шапалақ» әдісімен бағалайды. Дескриптор: - Пифагор теоремасын қолданады; - Белгісіз қабырғасының ұзындығын табады; - Үшбұрыштың белгісіз элементін табады |
Ноутбук, оқу құралдары |
|
|
5 мин |
Жұптық жұмыс. Тіктөртбұрыштың бір қабырғасы 24 см, диагоналі 25 см болса, оның екінші қабырғасын есептеңдер. Бер: АВ=24 см, ВД=25 см Т/к: ВС-?
|
Берілген тапсырманы оқушылар жұптасып орындайды |
Оқушылар дайын жауаппен,келесі жұпта отырған оқушыларға беріп, бірін-бірі тексеріп бағалайды. Дескрпитор: -Тіктөртбұрыш-тың екінші қабырғасы тікбұрышты үшбұрыштың катеті екенін анықтайды; -Пифагор теоеремасын қолданып белгісіз қабырғасын табады. |
Таратпа қағаздары, презентация |
|
|
8 мин |
Бекіту тапсырмасы Жеке жұмыс. Оқушыларға https://joyteka.com/100797681 платформасында тест тапсырмасын орындату. Тест 1 нұсқа, 4 сұрақтан тұрады. Қосымша: Оқулықтан №11 есеп. |
Оқушылар https://joyteka.com/100797681 қосымшасында тест тапсырмасын орындайды. |
https://joyteka.com сайтынан тест нәтижесі арқылы бағалау |
Ұялы телефон |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Кері байланыс. «Көңіл-күй» әдісі бойынша жасалған кері байланыс парағын береді. бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіреді. Үй жұмысы №13 |
«Көңіл-күй» әдісі бойынша жасалған бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіріп, кері байланыс жасайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
Кері байланыс парақтары; оқулық; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Пифагор теоремасы 8 сынып
Ашық сабақ Пифагор теоремасы 8 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Багдатова Алуа Багдатовна |
||||
|
Күні: |
21.11.2024 жыл |
||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пифагор теоремасы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.3 Пифагор теоремасын дәлелдеу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Пифагор теоремасын біледі және қолданады |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас тыру 3 мин 2 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу; Ұлттық құндылықты дәріптеу мақсатында алынған «Шаңырақ» әдісі арқылы 4 топқа бөлу. Сабақтың мақсатымен таныстыру
Психологиялық ахуал тудыру үшін «Менің қалпағым» әдісі қолданылады. . Үйге берілген тапсырмаларды тексеру. № 17 (70-бет) |
Мұғаліммен сәлемдесу; Тақтада ілініп тұрған шаңырақтың уықтарын таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну. Сыныпта жағымды ахуал туындату үшін оқушылар мұғаліммен бірге қайталап, жақсы көңіл күй орнатады. Үй тапсырмасын слайд арқылы тексереді. Бағалау бірін бірі бағалайды, дәптерлеріндегі тапсырманы тақтамен салыстыру арқылы бағалайды. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Тақта; Оқулық; Презентация презентация |
|
|
Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Өткен сабақты пысықтау мақсатында https://learningapps.org/display?v=pqpbash7t24 платформасы арқылы кроссворд тапсырмасын орындайды. |
Кроссвордты шешеді |
|
Learningapps платформа-сы |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин |
Топпен жұмыс. «Квест» ойыны Әр топқа ноутбуктан Квест ойынының тапсырмалары беріледі
|
Оқушылар тақырып бойынша теорема мен формулаларды қолдана отырып «Квест» ойынының кезеңдерінен есептерді дұрыс шығару арқылы өтеді |
Топтар бір-бірін «Қол шапалақ» әдісімен бағалайды. Дескриптор: - Пифагор теоремасын қолданады; - Белгісіз қабырғасының ұзындығын табады; - Үшбұрыштың белгісіз элементін табады |
Ноутбук, оқу құралдары |
|
|
5 мин |
Жұптық жұмыс. Тіктөртбұрыштың бір қабырғасы 24 см, диагоналі 25 см болса, оның екінші қабырғасын есептеңдер. Бер: АВ=24 см, ВД=25 см Т/к: ВС-?
|
Берілген тапсырманы оқушылар жұптасып орындайды |
Оқушылар дайын жауаппен,келесі жұпта отырған оқушыларға беріп, бірін-бірі тексеріп бағалайды. Дескрпитор: -Тіктөртбұрыш-тың екінші қабырғасы тікбұрышты үшбұрыштың катеті екенін анықтайды; -Пифагор теоеремасын қолданып белгісіз қабырғасын табады. |
Таратпа қағаздары, презентация |
|
|
8 мин |
Бекіту тапсырмасы Жеке жұмыс. Оқушыларға https://joyteka.com/100797681 платформасында тест тапсырмасын орындату. Тест 1 нұсқа, 4 сұрақтан тұрады. Қосымша: Оқулықтан №11 есеп. |
Оқушылар https://joyteka.com/100797681 қосымшасында тест тапсырмасын орындайды. |
https://joyteka.com сайтынан тест нәтижесі арқылы бағалау |
Ұялы телефон |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Кері байланыс. «Көңіл-күй» әдісі бойынша жасалған кері байланыс парағын береді. бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіреді. Үй жұмысы №13 |
«Көңіл-күй» әдісі бойынша жасалған бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіріп, кері байланыс жасайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
Кері байланыс парақтары; оқулық; |
|
шағым қалдыра аласыз
















