Материалдар / ашық сабақ Портрет түрлері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ Портрет түрлері

Материал туралы қысқаша түсінік
көркем еңбек пәніне сабақ беретін мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Желтоқсан 2020
401
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: оқу ісінің меңгерушісі : С.Құлманқұлова

Ұзақ мерзімді жоспардың атауы : Атақты тұлғалар

Мектеп: Т.Жүргенов атындағы №123 мектеп-лицей

Күні: 21.02.20

Мұғалімнің аты-жөні: Қазбекова З.Ә.

Сынып: 3 б

Қатысқандар

қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы

Портрет түрлері

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 Қазақ халқының және әлем халықтарының сәндік қолбалы өнерінің ұлттық ерекшеліктерін анықтау және суреттеу

3.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін әртүрлі дереккөздерден ақпарат жинау

Сабақ мақсаты

Портрет түрін анықтауды , портреттің ерекшеліктеріне сипаттама беруді, портреттерден алған әсерлерін жеткізе біуді үйренеді

Портреттің түрлері, модельді әртүрлі тәсілдерді бейнелеуді біледі

Бағалау критерийлері

-Заманауи портреттер мен фотоөнер туындысын ажыратады

-өзінің және өзгенің жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстырады


Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология

-портрет,техника,кескіндеме, модель,камералық,анфас,профиль

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

-портреттің салу ерекшелігіне байланысты - .......... бөлінеді

Талқылауға арналған сұрақтар

Егер сен танымал суретшіге өз портретіңді салуға тапсырыс берсең, өзіңді қалай салғанын қалар едің? Салтанатты түрде ме, камералық түрде ме? Жауабыңды түсіндір

Құндылықтарға баулу


Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу өнері-түс үйлесімділігі, жарық пен көлеңке заңдылығы,перспектива

Өзін-өзітану – мінез-құлық (портреттегі)


Алдыңғы білім

Бастауыш сыныптан портрет және оның түрлері туралы білімі бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурс

Сабақтың басы

3-5мин

«Сиқырлы қалам»әдісі арқылы сыныпта жағымды пихологиялық ахуал қалыптастыру



«Түстер» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу

Өткен сабақтағы білімдерін талқылау


Ширату жаттығуы

Берілген портреттерді мұқият қарап шығыңдар

Суреттер портреттің қайсысына жатады? Неліктен?

Олардың ерекшелігі неде деп ойлайсыңдар?


Дескриптор:

-суреттерді ажыратып, портрет түрін анықтайды

ҚБ: «мадақтама» әдісі. Өте жақсы пікір! Жарайсың!








Н.А.Раупова

Көркем еңбек

Оқулық

3сынып

Сабақтың ортасы

30-35 мин

Тапсырма 1. (жеке)

Әдісі: «Еркін пікір»

Тапсырма:

Саған атақты адамдардың бірі келіп, (нақты тұлғаны таңда) портретін салып беруді сұрады делік. Оны қалай бейнелер едің, қандай портрет түрін таңдайсың? Бірінші кезекте қандай мінез ерекшеліктерін берер едің? Оған деген сезіміңді қалай көрсетесің? Қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланасың?



Дескриптор

-өзін суретші ретінде сезініп, портрет түрін таңдауды әңгімелейді

-портреттегі әсерлегіш құралдар туралы айтып береді

ҚБ: «шаршылар» әдісі


Тапсырма 2 (топтық)

Әдісі: « оқы,тыңда және әңгімеле,талда»

  1. Оқулықта берілген мәтінді оқы

  2. Мәтін мазмұны суреттің қай түріне жатады

  3. Суреттерді сипаттап көрсетіңдер


Дескриптор:

-әңгімені тыңдап,талқылайды

-суреттерді сипаттайды,көрсетеді

- ерекшелігін ажыратады

ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі


Тапсырма 3 (жұптық)

Әдісі: «портрет» (фотоэксперимент)

Тапсырма:

  1. Бір бейненің бірнеше суретін жасаңдар

  2. Нәтижелерді қорытындылап, салыстырыңдар


Дескриптор:

Бір бейненің бірнеше суретін жасайды

Жұмыстың нәтижесін салыстырады

ҚБ «смайл» әдісі арқылы


Сараланған тапсырма

«Салыстырмалы кесте» әдісі

  • Берілген кестеге қарап өз жұмыстары мен өзгенің жұмыстарын зерделеңдер

  • Жұмысты кестеде салыстырыңдар


суретті талдау

Өзіңнің суретің

Басқа суреттер

Модельді суретте



Мекенін (фонын)суретте



Оқиғасын суретте



Көңіл күйін суретте



Өз ойың (сурет бойынша)



Өз атауыңды ұсын






Дескриптор

Өзінің және өзгенің портретін зерделейді

Өзінің және өзгенің портретін сипаттайды

ҚБ: «стикер» әдісі

Н.А.Раупова

Көркем еңбек

Оқулық

3сынып






Shape1


Shape3 Shape2






Н.А.Раупова

Көркем еңбек

Оқулық

3сынып














Сабақ соңы

3-5 мин

Үйге тапсырма: портрет бейнелеудің тәсілдерін пайдалана отырып, досыңның портретін салу

Рефлексия

Әдісі: «Инсерт»

«V»-білемін; «-» - мен үшін түсініксіз

«+»-мен үшін жаңа ақпарат; «?»-мені таңқалдырды


V

-

+

?








Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау оқушылардың материалдары меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталуы

Оқушылардың қабілеттеріне сай тапсырмалар бердім. Тапсырмаларды саралай отырып оқушылар қажеттілігін қанағаттандыруды ескере отырып тапсырма құратырдым. «Тыңдайтын үшбұрыштар» әдісін топтық жұмыста қолданып, «ортақ портрет» әдісі арқылы жұптық , «көрсет және әңгімеле» әдістерін пайдаландым

ҚБ қолдану арқыл білім алушы мен мұғалім арасындағы кері байланыс жүзеге асырылады.


Сабақ бойынша рефлексия










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!