Қызылорда облысының білім басқармасының Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№277 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: ______________ Абжалиева Г. Е.
|
Бөлім: |
4 бөлім - Презентациялар (ортақ тақырыбы: "Қоршаған ортаны қорғау") |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдулла Айтолкын Жанибековна. |
|||||
|
Күні: |
06.03.2026 |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.2 - презентациядағы нысандарға анимация қосу және баптау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-презентациядағы нысандардың анимациясын баптауды қолдана алады; -презентациядағы ауысуларды орындайды. |
|||||
|
Құндылықтарды кіріктіру |
Тәуелсіздік пен
отаншылдық:
отбасының құндылығын
түсіну; |
|||||
|
Дәйек сөздер: |
Нағыз патриот – ата-анасын ардақтай білген жан. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Мұғалім оқушылардың жағымды көңіл күйін қалыптастыру мақсатында мотивациялық бейнеролик көрсетеді. Бейнероликте оқушыларға сәттілік тілеп, белсенді болуға және бір-бірін құрметтеуге шақыратын сөздер айтылады. Біздің апта
дәйексөзі: Яғни адам алдымен ата-анасын құрметтесе, өз елін де сүйе біледі. Өткен тақырыпты қайталау. Мұғалімнің әрекеті Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушыларға Educaplay платформасында дайындалған интерактивті тапсырманы ұсынады. Тапсырма барысында презентацияға видео қосу тақырыбы бойынша сұрақтар беріледі. Мұғалім оқушылардың жауаптарын тыңдап, дұрыс жауаптарды толықтырады және жаңа тақырыппен байланыстырады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. - бейнероликті көреді - айтылған ойды түсінеді - сабаққа жағымды көңіл күймен қатысады. - Educaplay платформасындағы интерактивті тапсырманы орындайды; - берілген сұрақтарға жауап береді; - өткен сабақтағы білімдерін еске түсіреді. |
Мадақтау Сабақ барысында белсенді болған оқушыға мадақтау сөздерін айтып отыру |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта
https://www.educaplay.com/learning-resources/22654402-learning_resource.html |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ
Анимация – презентациядағы
нысандарға қозғалыс беретін әсер. |
Жаңа сабақпен танысады |
Мадақтау |
Презентация Интерактивті тақта Оқулық |
||
|
5 мин |
Топтық тапсырма Мұғалімнің әрекеті Оқушыларды 3 топқа
бөліп, әр топқа тапсырма береді. 1-топтың
тапсырмасы: Мысалы: 2-топтың
тапсырмасы: Алгоритм:
3-топтың
тапсырмасы: Мұғалім анимация түрлері жазылған карточкаларды таратады. Оқушылар берілген атауларды А3 парағына жапсырып, әр анимация түрінің мағынасын айтып түсіндіреді. Анимация түрлері: Тапсырманы орындауға 5 минут уақыт беріледі. Топтар өз жұмыстарын қорғайды. |
Тапсырманы орындайды
- топ ішінде бірлесе жұмыс жасайды - берілген сөздерді талқылайды - дұрыс ретін анықтайды - А3 парағына жапсырады - анимация түрлерінің мағынасын айтады -топ жұмысын таныстырады |
Дескриптор: -анимация ұғымын анықтайды; -анимация қосудың алгоритмін дұрыс реттейді; -анимация түрлерін ажыратады. |
Жұмыс парағы Компьютер Оқулық Интернет |
||
|
6 мин |
Жұптық жұмыс Практикалық тапсырма Мұғалімнің әрекеті Оқушыларға мақал мен қолданылатын анимация түрлері берілген тапсырма ұсынады. Оқушылар мақалды слайдқа енгізіп, берілген анимация түрлерін қолданады. Әр жұпқа бір анимация түрі беріледі. Жұптар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, өзара бағалайды. Сергіту сәті |
Тапсырманы орындайды
- жұппен жұмыс жасайды. - мақалдарды слайдқа енгізеді - берілген анимация түрлерін қолданады - бір-бірінің жұмыстарын тексереді - өзара бағалайды
|
Дескриптор: - мақалды слайдқа енгізеді; - мәтінге анимация әсерін қолданады; - анимация түрлерін дұрыс таңдайды. |
Жұмыс парағы Компьютер Анимациялар
-Вылет (Ұшып
шығу) |
||
|
10 мин
|
Жеке жұмыс Мұғалімнің әрекеті Оқушыларға дайын презентация файлын ұсынады. Оқушылар берілген слайдпен жеке жұмыс жасайды. Тапсырма:
Мұғалім тапсырманың орындалу жолын қысқаша түсіндіріп, қажет жағдайда бағыт береді. |
Практикалық тапсырманы орындайды
- дайын презентацияны ашады; - слайд тақырыбына анимация қосады; - слайдтарға ауысу әсерін қолданады; - құстың ұшу бағытын көрсету үшін қозғалыс жолын сызады; - тапсырманы жеке орындайды. |
Дескриптор: - слайд тақырыбына анимация қосады; - слайдтарға ауысу әсерін қолданады; - қозғалыс жолын қолдана алады; - тапсырманы өз бетінше орындайды. |
Презентация |
||
|
7 мин |
Сабақты бекіту Мұғалімнің әрекеті Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға интерактивті онлайн тапсырма ұсынады. Оқушылар берілген сілтеме арқылы анимация тақырыбы бойынша тапсырманы орындайды. Интерактивті
тапсырма: |
Сұрақтарға жауап береді - берілген сілтеме бойынша тапсырманы орындайды; - анимация түрлерін анықтайды; - дұрыс жауаптарды таңдайды. |
Дескриптор: -дұрыс жауапты таңдайды; - тапсырманы орындайды. |
Интерактивті тақта Интернет желісі Онлайн тапсырма https://edata.kz/c359he40mp10h37b |
||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
Үй жұмысы: Оқушыларға презентацияда анимацияны дұрыс пайдалануға көмектесетін 3-5 ереже жаса |
Тақырыпты оқиды |
Жазып алады |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 1 минут
|
Рефлексия Сабақ қорытындысы. Мұғалімнің әрекеті Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алады. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар өз түсініктерін білдіреді.
|
- сабақтағы өз түсінігін бағалайды; - тиісті түсті таңдайды; - өз пікірін білдіреді. |
Ауызша мадақтау |
Интерактивті тақта Білім бағдаршамы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Презентациядағы анимация 4 сынып
Қызылорда облысының білім басқармасының Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№277 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: ______________ Абжалиева Г. Е.
|
Бөлім: |
4 бөлім - Презентациялар (ортақ тақырыбы: "Қоршаған ортаны қорғау") |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдулла Айтолкын Жанибековна. |
|||||
|
Күні: |
06.03.2026 |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.2 - презентациядағы нысандарға анимация қосу және баптау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-презентациядағы нысандардың анимациясын баптауды қолдана алады; -презентациядағы ауысуларды орындайды. |
|||||
|
Құндылықтарды кіріктіру |
Тәуелсіздік пен
отаншылдық:
отбасының құндылығын
түсіну; |
|||||
|
Дәйек сөздер: |
Нағыз патриот – ата-анасын ардақтай білген жан. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Мұғалім оқушылардың жағымды көңіл күйін қалыптастыру мақсатында мотивациялық бейнеролик көрсетеді. Бейнероликте оқушыларға сәттілік тілеп, белсенді болуға және бір-бірін құрметтеуге шақыратын сөздер айтылады. Біздің апта
дәйексөзі: Яғни адам алдымен ата-анасын құрметтесе, өз елін де сүйе біледі. Өткен тақырыпты қайталау. Мұғалімнің әрекеті Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушыларға Educaplay платформасында дайындалған интерактивті тапсырманы ұсынады. Тапсырма барысында презентацияға видео қосу тақырыбы бойынша сұрақтар беріледі. Мұғалім оқушылардың жауаптарын тыңдап, дұрыс жауаптарды толықтырады және жаңа тақырыппен байланыстырады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. - бейнероликті көреді - айтылған ойды түсінеді - сабаққа жағымды көңіл күймен қатысады. - Educaplay платформасындағы интерактивті тапсырманы орындайды; - берілген сұрақтарға жауап береді; - өткен сабақтағы білімдерін еске түсіреді. |
Мадақтау Сабақ барысында белсенді болған оқушыға мадақтау сөздерін айтып отыру |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта
https://www.educaplay.com/learning-resources/22654402-learning_resource.html |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ
Анимация – презентациядағы
нысандарға қозғалыс беретін әсер. |
Жаңа сабақпен танысады |
Мадақтау |
Презентация Интерактивті тақта Оқулық |
||
|
5 мин |
Топтық тапсырма Мұғалімнің әрекеті Оқушыларды 3 топқа
бөліп, әр топқа тапсырма береді. 1-топтың
тапсырмасы: Мысалы: 2-топтың
тапсырмасы: Алгоритм:
3-топтың
тапсырмасы: Мұғалім анимация түрлері жазылған карточкаларды таратады. Оқушылар берілген атауларды А3 парағына жапсырып, әр анимация түрінің мағынасын айтып түсіндіреді. Анимация түрлері: Тапсырманы орындауға 5 минут уақыт беріледі. Топтар өз жұмыстарын қорғайды. |
Тапсырманы орындайды
- топ ішінде бірлесе жұмыс жасайды - берілген сөздерді талқылайды - дұрыс ретін анықтайды - А3 парағына жапсырады - анимация түрлерінің мағынасын айтады -топ жұмысын таныстырады |
Дескриптор: -анимация ұғымын анықтайды; -анимация қосудың алгоритмін дұрыс реттейді; -анимация түрлерін ажыратады. |
Жұмыс парағы Компьютер Оқулық Интернет |
||
|
6 мин |
Жұптық жұмыс Практикалық тапсырма Мұғалімнің әрекеті Оқушыларға мақал мен қолданылатын анимация түрлері берілген тапсырма ұсынады. Оқушылар мақалды слайдқа енгізіп, берілген анимация түрлерін қолданады. Әр жұпқа бір анимация түрі беріледі. Жұптар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, өзара бағалайды. Сергіту сәті |
Тапсырманы орындайды
- жұппен жұмыс жасайды. - мақалдарды слайдқа енгізеді - берілген анимация түрлерін қолданады - бір-бірінің жұмыстарын тексереді - өзара бағалайды
|
Дескриптор: - мақалды слайдқа енгізеді; - мәтінге анимация әсерін қолданады; - анимация түрлерін дұрыс таңдайды. |
Жұмыс парағы Компьютер Анимациялар
-Вылет (Ұшып
шығу) |
||
|
10 мин
|
Жеке жұмыс Мұғалімнің әрекеті Оқушыларға дайын презентация файлын ұсынады. Оқушылар берілген слайдпен жеке жұмыс жасайды. Тапсырма:
Мұғалім тапсырманың орындалу жолын қысқаша түсіндіріп, қажет жағдайда бағыт береді. |
Практикалық тапсырманы орындайды
- дайын презентацияны ашады; - слайд тақырыбына анимация қосады; - слайдтарға ауысу әсерін қолданады; - құстың ұшу бағытын көрсету үшін қозғалыс жолын сызады; - тапсырманы жеке орындайды. |
Дескриптор: - слайд тақырыбына анимация қосады; - слайдтарға ауысу әсерін қолданады; - қозғалыс жолын қолдана алады; - тапсырманы өз бетінше орындайды. |
Презентация |
||
|
7 мин |
Сабақты бекіту Мұғалімнің әрекеті Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға интерактивті онлайн тапсырма ұсынады. Оқушылар берілген сілтеме арқылы анимация тақырыбы бойынша тапсырманы орындайды. Интерактивті
тапсырма: |
Сұрақтарға жауап береді - берілген сілтеме бойынша тапсырманы орындайды; - анимация түрлерін анықтайды; - дұрыс жауаптарды таңдайды. |
Дескриптор: -дұрыс жауапты таңдайды; - тапсырманы орындайды. |
Интерактивті тақта Интернет желісі Онлайн тапсырма https://edata.kz/c359he40mp10h37b |
||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
Үй жұмысы: Оқушыларға презентацияда анимацияны дұрыс пайдалануға көмектесетін 3-5 ереже жаса |
Тақырыпты оқиды |
Жазып алады |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 1 минут
|
Рефлексия Сабақ қорытындысы. Мұғалімнің әрекеті Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алады. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар өз түсініктерін білдіреді.
|
- сабақтағы өз түсінігін бағалайды; - тиісті түсті таңдайды; - өз пікірін білдіреді. |
Ауызша мадақтау |
Интерактивті тақта Білім бағдаршамы |
||
шағым қалдыра аласыз




