Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Ашық сабақ "Презентацияға арналған ақпарат" 4 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика мұғалімдеріне пайдалы ашық сабақ
Авторы:
19 Сәуір 2024
180
4 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім:
4-бөлім.Презентациялар (ортақ тақырыптар: «Қоршаған ортаны қорғау»)
Педагогтің аты-жөні Макашова Лиза Амангельдиевна
Күні:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сынып:4
Сабақтың тақырыбы
Презентацияға арналған ақпарат
Оқу бағдарламасына 4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау,
4.3.1.1. ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі),
сәйкес оқыту
4.3.2.1. браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру)
мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Бағалау критерийі
Презентацияға арналған ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумаларды, құжаттарды мәтіннің үзіндісі) ұғымын
жақсы біледі;
браузер құралдарын қолдана алады;
Презентацияға арналған ақпараттарды қайдан алуға болатынын біледі.
Презентацияға арналған ақпараттарды іздеуді жақсы біледі.
Бетбелгілерді орната алады.
Оқушылар қосымшаның функционалдық мүмкіндіктері, безендіру мен эргономика талаптарын біледі
Ойлау
дағдыларының
деңгейі
Білу ,түсіну және қолдану
Презентацияға арналған ақпараттарды қайдан алуға болатынын түсіндіреді (білу деңгейінде)
Басты ұғымдар мен ереже терминдерін айтады (түсіну деңгейінде)
ЕББҚО сипаттамасы Мінез-құлық және эмоциялық проблемалары бар бала. (енжарлық) пайда болған.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
уақыт
1.Мұғаліммен амандасады.
Сабақтың 1. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар өздерінің қасындағы
оқушылардың жақсы жақтарын айтады.
басы
Оқушыларды түгендеу, журналға белгі соғу;
5 мин
Сабаққа дайындығын қадағалау. Психологиялық жағымды
ЕБҚБ сабақ мақсаты
ахуал орнату мақсатында «Жүректен-жүрекке» тренингін
ұйымдастыру. Оқушылар өздерінің қасындағы оқушылардың
жақсы жақтарын айтады.
Бағалау
Ресурстар
Күнделік кз
«Жақсы сөз-жарым ырыс» дегендей
жылы сөз жанды жылытады.
2.Топқа бөлу. «Class Dojo» қосымшасы арқылы
оқушылардың енгізілген есімдерін рандоммен топтарға
біріктіру
2. «Class Dojo» қосымшасына оқушылар
рандом арқылы бөлген топтарға бірігеді
Сабақтың
ортасы
5 мин
3.Жаңа сабақты түсіндіру.
Ой қозғау «ДИАМАНТА» әдісі арқылы жаңа сабаққа
байланысты сөздерге сипаттама беру
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру
«Бейне жазба үзіндісін көрсету» әдісі
Бейнероликті ұсына отырып, «Стоп - кадр» әдісімен
түрткі сұрақтар қою: Презентация жасау үшін ақпаратты
қайдан алуға болады?
10 мин
Жүктелген файлдарды қайдан көруге болады?
4. (Д) Компьютермен жеке жұмыс. Креативті ойлауды
дамыту тапсырмасы.
Жеке жұмыс
Тапсырма: Құрасытырған «Экология ережесіне»
компьютерде презентация жаса. 1, 2 –суреттерде осындай
ережені құрудың үлгі презентациясы берілген, сол үлгідегі
3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Бейнероликті мұқият көреді, тыңдайды,
сұрақтар бойынша талқылау жүргізеді.
3.«Мадақтау»
әдісімен бағалау.
«Жарайсың! Жақсы!
Өте жақсы! Талпын!»
Дескриптор:
Жалпы – 3 балл.
-Презентация жасай
1.
Интернетті пайдаланып берілген
алады.
тақырып бойынша суреттер жинақтап
-Тақырып бойынша https://yandex.kz/vi
Ереже бумасына сақта немесе суреттерді
алынған суреттерді deo/preview/339287
компьютердегі бумалардан іздеу үшін
6833431107610
*.jpg. типінде
Пуск –Поиск командаларын орында. Іздеу
сақтайды.
жолағына суреттің типін көрсет. Мысалы,
Презентацияға
*.jpg.
WordArt қызметін
2.
PowerPoint-ты іске қосып, жаңа
қолданады.
презентация жасау үшін Файл-Құру
-Слайдқа ереже
(Создать) командаларын орында.
мәтіні мен
3.
Презентация тақырыбын енгізуге
суреттерін
WordArt –қызметін қолдан ( 1- сурет).
орналастырады
презентацияға қарап , өз ойыңмен креативті презентация
жаса. Презентация кемінде 2-3 слайдтан құралсын.
Суреттерді орналастыру мен оларға
қатысты сөздерді топтастырып жазып көрсету
Дескриптор:
*Суретті орналастырады
*Сқздерді жазады
ҚБ: Басбармақ әдісі
10 мин
(Д) Компьютермен жұмыс. «Ойлан! Ізден! Қолдан!»
әдісі
Жұптық жұмыс
«ПОПС»формуласы әдісі бойынша
Макеттің презинтациясын құрастырамыз
Менің ойымша......
Себебі,мен оны былай түсіндім......
Мен былай дәлелдеймін.....
5 мин
5 мин
Слайдқа лайықты макет таңда.
Презентацияда төмендегі слайдтар
қамтылсын.
1-слайд: Слайд тақырыбы, орындаған
оқушы, тақырыпқа сай суреттер;
2-слайд: Таза табиғаттың адам үшін маңыз
тақырыбында 5-6 сөйлем.
3-слайд: Адам мен табиғаттың қарым
қатынасын сипаттайтын суреттер.
Тапсырма: Үш слайдтан тұратын «Адам мен Табиғат
қарым-қатынасы» тақырыбында презентация макетін Берілген суреттерге қарап, темендегі
жоспарла. Слайдқа лайықты макет таңда. Презентацияда әріптерді пайдаланып, екі суреттен 1 сөзді
шығар
төмендегі слайдтар қамтылсын:
1-слайд: Слайд тақырыбы, орындаған оқушы, тақырыпқа
сай суреттер;
2-слайд: «Таза табиғаттың адам үшін маңызы»
тақырыбында 5-6 сөйлем құра.
3-слайд: Адам мен табиғаттың қарым қатынасын
сипаттайтын суреттер қою.
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз
ойларын түсіндіріп береді.
Презентация жасауда слайд
макеттерін қолданудың қандай тиімді
Дескриптор:
Жалпы – 3 балл. Оқулық, жұмыс
-«Адам мен Табиғат дәптерлері.
қарым-қатынасы»
тақырыбында
презентация
макетін жоспарлай
алады.
- Презентацияда
талап етілген
слайдтар
қамтылады
Дескриптор
Берілген суреттерге
қарап, темендегі
әріптерді
пайдаланып, екі
суреттен 1 сөзді
шығару;
Мұғалім
оқушыларды «Бас
жақтарын айтуға болады?
бармақ» әдісі
Презентацияға жасау үшін жинақталған арқылы бағалайды.
ақпаратты қалай жіктеуге
Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!
Табиғат
және
адам
суреттерді дұрыс орналастыру және сөздерді дұрыс таңдау,шрифт
таңдау.Не
себепті
суреттерді
бұндай
реттілікпен
орналастырды?Дәлелдеу
Дескриптор:
*Суреттерді таңдай алады
*Сөздердің шрифтін өзгертеді
*Суреттер бойынша пікірін дәлелдейді
ҚБ:Смайликтер арқылы
Топтық жұмыс
1-топ «Пазл» әдісі арқылы табиғат пен адамның қарым
қатынасына байланысты суреттерді құрастыру.
2-топ: «ZІPGRADE»әдісі арқылы тест тапсырмасын
орындайды
6. Сергіту сәті. «Логика қандай?» ойыны.
Ортақ сөзді тап. Оқушыларға екі сурет көрсетіледі,
соларды байланыстыратын ортақ сөзді табуы қажет.
«Бір ауыз сөз» әдісі. Жеке жұмыс.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың
сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Дескриптор:
*Суретті дұрыс құрастырады
*Сурет бойынша әңгімелейді
ҚБ:Басбармақ әдісі
Дескриптор:
*Сұрақтарға дұрыс жауап береді
*Топтасып,дәлелдейді
ҚБ.Смайликтер
Басбармақ әдісі
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге
дағдыланады
5 мин
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Сабақты бекіту.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында
оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге
дағдыланады.
Сабақтың
соңы
1.Оқушыларға өзін-өзі
бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Мұғалімге СМС хабарлама»
4 мин
1 мин
Үйге тапсырма: Мобильді қосымшаны құру
болады?
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта
мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді
жеткіздім.
- бүгін сабақта қуантқаны.....
- мен өзімді.....үшін мақтар едім.
- маған ерекше ұнағаны.....
- сабақтан соң маған........келді
- бүгін маған..........сәті түсті.
- қызықты болғаны.....
- ......қиындық тудырды.
- менің түсінгенім.....
- енді мен......аламын.
Сабаққа белсенді араласқан,
тапсырмаларды жақсы орындаған
оқушылар мадақталады, жетістіктері
айтылады, әр оқушыға рефлексия
жасалады.
Сонымен қатар 110 баллдық жүйе
бойынша
оқушылардың
сабаққа қатысу
белсенділігі
бойынша
бағаланады.
4-бөлім.Презентациялар (ортақ тақырыптар: «Қоршаған ортаны қорғау»)
Педагогтің аты-жөні Макашова Лиза Амангельдиевна
Күні:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сынып:4
Сабақтың тақырыбы
Презентацияға арналған ақпарат
Оқу бағдарламасына 4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау,
4.3.1.1. ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі),
сәйкес оқыту
4.3.2.1. браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру)
мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Бағалау критерийі
Презентацияға арналған ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумаларды, құжаттарды мәтіннің үзіндісі) ұғымын
жақсы біледі;
браузер құралдарын қолдана алады;
Презентацияға арналған ақпараттарды қайдан алуға болатынын біледі.
Презентацияға арналған ақпараттарды іздеуді жақсы біледі.
Бетбелгілерді орната алады.
Оқушылар қосымшаның функционалдық мүмкіндіктері, безендіру мен эргономика талаптарын біледі
Ойлау
дағдыларының
деңгейі
Білу ,түсіну және қолдану
Презентацияға арналған ақпараттарды қайдан алуға болатынын түсіндіреді (білу деңгейінде)
Басты ұғымдар мен ереже терминдерін айтады (түсіну деңгейінде)
ЕББҚО сипаттамасы Мінез-құлық және эмоциялық проблемалары бар бала. (енжарлық) пайда болған.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
уақыт
1.Мұғаліммен амандасады.
Сабақтың 1. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар өздерінің қасындағы
оқушылардың жақсы жақтарын айтады.
басы
Оқушыларды түгендеу, журналға белгі соғу;
5 мин
Сабаққа дайындығын қадағалау. Психологиялық жағымды
ЕБҚБ сабақ мақсаты
ахуал орнату мақсатында «Жүректен-жүрекке» тренингін
ұйымдастыру. Оқушылар өздерінің қасындағы оқушылардың
жақсы жақтарын айтады.
Бағалау
Ресурстар
Күнделік кз
«Жақсы сөз-жарым ырыс» дегендей
жылы сөз жанды жылытады.
2.Топқа бөлу. «Class Dojo» қосымшасы арқылы
оқушылардың енгізілген есімдерін рандоммен топтарға
біріктіру
2. «Class Dojo» қосымшасына оқушылар
рандом арқылы бөлген топтарға бірігеді
Сабақтың
ортасы
5 мин
3.Жаңа сабақты түсіндіру.
Ой қозғау «ДИАМАНТА» әдісі арқылы жаңа сабаққа
байланысты сөздерге сипаттама беру
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру
«Бейне жазба үзіндісін көрсету» әдісі
Бейнероликті ұсына отырып, «Стоп - кадр» әдісімен
түрткі сұрақтар қою: Презентация жасау үшін ақпаратты
қайдан алуға болады?
10 мин
Жүктелген файлдарды қайдан көруге болады?
4. (Д) Компьютермен жеке жұмыс. Креативті ойлауды
дамыту тапсырмасы.
Жеке жұмыс
Тапсырма: Құрасытырған «Экология ережесіне»
компьютерде презентация жаса. 1, 2 –суреттерде осындай
ережені құрудың үлгі презентациясы берілген, сол үлгідегі
3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Бейнероликті мұқият көреді, тыңдайды,
сұрақтар бойынша талқылау жүргізеді.
3.«Мадақтау»
әдісімен бағалау.
«Жарайсың! Жақсы!
Өте жақсы! Талпын!»
Дескриптор:
Жалпы – 3 балл.
-Презентация жасай
1.
Интернетті пайдаланып берілген
алады.
тақырып бойынша суреттер жинақтап
-Тақырып бойынша https://yandex.kz/vi
Ереже бумасына сақта немесе суреттерді
алынған суреттерді deo/preview/339287
компьютердегі бумалардан іздеу үшін
6833431107610
*.jpg. типінде
Пуск –Поиск командаларын орында. Іздеу
сақтайды.
жолағына суреттің типін көрсет. Мысалы,
Презентацияға
*.jpg.
WordArt қызметін
2.
PowerPoint-ты іске қосып, жаңа
қолданады.
презентация жасау үшін Файл-Құру
-Слайдқа ереже
(Создать) командаларын орында.
мәтіні мен
3.
Презентация тақырыбын енгізуге
суреттерін
WordArt –қызметін қолдан ( 1- сурет).
орналастырады
презентацияға қарап , өз ойыңмен креативті презентация
жаса. Презентация кемінде 2-3 слайдтан құралсын.
Суреттерді орналастыру мен оларға
қатысты сөздерді топтастырып жазып көрсету
Дескриптор:
*Суретті орналастырады
*Сқздерді жазады
ҚБ: Басбармақ әдісі
10 мин
(Д) Компьютермен жұмыс. «Ойлан! Ізден! Қолдан!»
әдісі
Жұптық жұмыс
«ПОПС»формуласы әдісі бойынша
Макеттің презинтациясын құрастырамыз
Менің ойымша......
Себебі,мен оны былай түсіндім......
Мен былай дәлелдеймін.....
5 мин
5 мин
Слайдқа лайықты макет таңда.
Презентацияда төмендегі слайдтар
қамтылсын.
1-слайд: Слайд тақырыбы, орындаған
оқушы, тақырыпқа сай суреттер;
2-слайд: Таза табиғаттың адам үшін маңыз
тақырыбында 5-6 сөйлем.
3-слайд: Адам мен табиғаттың қарым
қатынасын сипаттайтын суреттер.
Тапсырма: Үш слайдтан тұратын «Адам мен Табиғат
қарым-қатынасы» тақырыбында презентация макетін Берілген суреттерге қарап, темендегі
жоспарла. Слайдқа лайықты макет таңда. Презентацияда әріптерді пайдаланып, екі суреттен 1 сөзді
шығар
төмендегі слайдтар қамтылсын:
1-слайд: Слайд тақырыбы, орындаған оқушы, тақырыпқа
сай суреттер;
2-слайд: «Таза табиғаттың адам үшін маңызы»
тақырыбында 5-6 сөйлем құра.
3-слайд: Адам мен табиғаттың қарым қатынасын
сипаттайтын суреттер қою.
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз
ойларын түсіндіріп береді.
Презентация жасауда слайд
макеттерін қолданудың қандай тиімді
Дескриптор:
Жалпы – 3 балл. Оқулық, жұмыс
-«Адам мен Табиғат дәптерлері.
қарым-қатынасы»
тақырыбында
презентация
макетін жоспарлай
алады.
- Презентацияда
талап етілген
слайдтар
қамтылады
Дескриптор
Берілген суреттерге
қарап, темендегі
әріптерді
пайдаланып, екі
суреттен 1 сөзді
шығару;
Мұғалім
оқушыларды «Бас
жақтарын айтуға болады?
бармақ» әдісі
Презентацияға жасау үшін жинақталған арқылы бағалайды.
ақпаратты қалай жіктеуге
Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!
Табиғат
және
адам
суреттерді дұрыс орналастыру және сөздерді дұрыс таңдау,шрифт
таңдау.Не
себепті
суреттерді
бұндай
реттілікпен
орналастырды?Дәлелдеу
Дескриптор:
*Суреттерді таңдай алады
*Сөздердің шрифтін өзгертеді
*Суреттер бойынша пікірін дәлелдейді
ҚБ:Смайликтер арқылы
Топтық жұмыс
1-топ «Пазл» әдісі арқылы табиғат пен адамның қарым
қатынасына байланысты суреттерді құрастыру.
2-топ: «ZІPGRADE»әдісі арқылы тест тапсырмасын
орындайды
6. Сергіту сәті. «Логика қандай?» ойыны.
Ортақ сөзді тап. Оқушыларға екі сурет көрсетіледі,
соларды байланыстыратын ортақ сөзді табуы қажет.
«Бір ауыз сөз» әдісі. Жеке жұмыс.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың
сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Дескриптор:
*Суретті дұрыс құрастырады
*Сурет бойынша әңгімелейді
ҚБ:Басбармақ әдісі
Дескриптор:
*Сұрақтарға дұрыс жауап береді
*Топтасып,дәлелдейді
ҚБ.Смайликтер
Басбармақ әдісі
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге
дағдыланады
5 мин
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Сабақты бекіту.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында
оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге
дағдыланады.
Сабақтың
соңы
1.Оқушыларға өзін-өзі
бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Мұғалімге СМС хабарлама»
4 мин
1 мин
Үйге тапсырма: Мобильді қосымшаны құру
болады?
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта
мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді
жеткіздім.
- бүгін сабақта қуантқаны.....
- мен өзімді.....үшін мақтар едім.
- маған ерекше ұнағаны.....
- сабақтан соң маған........келді
- бүгін маған..........сәті түсті.
- қызықты болғаны.....
- ......қиындық тудырды.
- менің түсінгенім.....
- енді мен......аламын.
Сабаққа белсенді араласқан,
тапсырмаларды жақсы орындаған
оқушылар мадақталады, жетістіктері
айтылады, әр оқушыға рефлексия
жасалады.
Сонымен қатар 110 баллдық жүйе
бойынша
оқушылардың
сабаққа қатысу
белсенділігі
бойынша
бағаланады.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)