Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 8.1А бөлім – Компьютер мен жүйелердің техникалық
сипаттамалары
|
Мектеп:№222
|
Күні: 6.11.2018
ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Алиакбарова
Ақмарал
|
Сынып: 8 в
|
Қатысқан оқушы
саны:
|
Қатыспаған оқушы
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Процессор және оның
сипаттамалары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың
қызметін және оның негізгі сипаттамасын
түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық
оқушы: процессордың қызметін және оның негізгі
сипаттамасын түсіну
Көпшілік
оқушылар: процессор жұмысын адам миының жұмысымен
салыстыру
Кейбір
оқушылар: процессордың қызметін және оның құрылғыларын
анықтау
|
Бағалау
критерийлері
|
-
процессордың қызметін және оның негізгі
сипаттамасын түсінеді
-
процессор жұмысын адам миының жұмысымен
салыстырады
-
процессордың қызметін және оның құрылғыларын
анықтайды
|
Тілдік мақсат
|
Процессор, компьютер, Intel, CPU, МГц, бит, ядро,
Кеш жады, Интерфейс, Регисторлар
|
Құндылықтарды
дамыту
|
Бір- бірін тыңдауға дағдыландыру. Тапсырмаларды
орындау кезіндегі ынтымақтастық, өзара сыйластық (жеке, жұптық,
топтық жұмыстарда).
|
Пәнаралық
байланыс
|
Ағылшын тілі, математика, орыс
тілі.
|
Бастапқы білім
|
Ақпаратты өлшеу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5
минут
|
1.Жағымды психологиялық ахуал
қалыптастыру. «Маған ...
ұнайды» бір-біріне жақсы тілектер
айтады.
2.«Ұқсас
пішіндер» арқылы топқа
бөлу.
3.»Кахут» онлайн тест арқылы
үй тапсырмасын сұраймын
|
|
Сабақтың ортасы
13 мин
7 мин
10 мин
|
1-тапсырма. Топтық
жұмыс
«Жәрмеңке» әдісі
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасай отырып постер
жасайды.Пікірлерін ортада талдайды. Әр топтан бір оқушы қорғайды.
Басқа топ мүшелері ақпарат бөліседі.
ҚБағалау:«2 жұлдыз, 1
тілек» арқылы оқушылар жасаған
жұмыстарын тыңдап бағалайды.
2-тапсырма Жұптық
жұмыс
«Венн
диаграммасы» арқылы процессор жұмысы мен
адам миының жұмысын салыстырыңдар.
Бағалау
критерийі
|
Дискриптор
|
|
-
Процессор жұмысы мен
адам миының жұмысын біледі.
-
Процессор мен адам
миының кемшіліктері мен артықшылықтарын
анықтайды.
3.Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын
салыстырады
|
ҚБағалау. Смайликтер арқылы
бағалайды.
3-тапсырма. Жеке
жұмыс
«Кесте толтыру»
әдісі. Берілген сурет бойынша төмендегі кестені
толтырыңыздар
Құрылғылардың аты
|
Қызметі
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау
критерийі
|
Дискриптор
|
процессордың қызметін және оның құрылғыларын
анықтайды
|
-
аналық тақша атын жазады
-
аналық тақша қызметін жазады
-
желдеткіштің атын жазады
-
желдеткіштің қызметін жазады
-
порттардың атын жазады
-
порттардың қызметін жазады
-
желілік тақша атын жазады
-
желілік тақша қызметін жазады
-
дыбыстық тақша атын жазады
-
дыбыстық тақша қызметін жазады
-
диск жетектері атын жазады
-
диск жетектері қызметін жазады
-
оперативті жады атын жазады
-
оперативті жады қызметін жазады
-
СD
және DVD диск жетектері атын жазады
-
СD
және DVD диск жетектері қызметін жазады
-
бейнесызбалық бейімдегіш атын
жазады
-
бейнесызбалық бейімдегіш қызметін
жазады
-
тұрғылықты диск атын жазады
-
тұрғылықты диск қызметін жазады
|
ҚБағалау: Дискриптор арқылы
бағалау
Саралау
тапсырмасы
«Ақпараттық ізденіс»
әдісі. Ғаламтор желісін пайдалана отырып «Қазіргі
заманға сай процессор» тақырыбында ақпараттық ізденіс жасаймыз.
Қандай процессорлар бар? Олардың артықшылықтары неде? Алынған
мәліметтердің маңыздылығын талдап, дәптерге
жазамыз
Бағалау
критерийі
|
Дискриптор
|
|
1.Ғаламтор желісін пайдалана отырып берілген
тапсырманы уақтылы орындайды.
2.Қазіргі заманға сай процессорлардың
артықшылықтарын біледі
|
ҚБағалау. Ауызша мадақтау,
ынталандыру
|
Информатика 8 сынып
оқулығы
Венн диаграммасы
А4 параағы
А4
парағы
слайд
Компьютерде жұмыс
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Кері байланыс: «Бір минуттық
эссе»
Білгеніңнің ең маңыздысын
белгіле?
Сіз нені түсінбедіңіз?
Нені білгіңіз келеді?
|
А4
парағы
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Топтық жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту.
«Маған ... ұнайды» арқылы сыныпта көңілді ахуал орнату. .«Ұқсас
пішіндер» арқылы топқа біріктіру.«Ішкі –сыртқы шеңбер» әдісі
бойынша өткен тақырып бойынша сұрақ қою,
пысықтау. «Жәрмеңке» әдісі, тапсырмалар, кестемен
жұмыс,«Венн диаграммасы», «Ақпараттық ізденіс» әдісі,«Кесте
толтыру» әдісі, кері байланыс жасату: «Бір минуттық
эссе»
|
«2 жұлдыз, 1 тілек», Дискриптор арқылы
бағалау,
Ауызша мадақтау, ынталандыру, Смайликтер бойынша
қалыптастырушы бағалауды іске асыру.
|
Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік
ережелерін сақтау.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|