|
Сабақтың тақырыбы:Қ. Мырза Әли «Өзің пісірген ас тәтті» |
Мектебі: Бекет НОМ |
|||
|
Күні:17. 10. 2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтыгаринова А.Е |
|||
|
5 «б» сынып |
||||
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Дағдылар бойынша оқу мақсаты |
5.Т3.Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. 5.А3. Сөздерді қайталап, еске түсіру, сөздерді буынға бөлу. 5.А4. Тірек сөздерді қолданып, ауызекі тілде қолдану. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
АМәтінді тыңдап, аударады. В.Сұрақтарға жауап береді, сөздерді буынға бөледі. С.Берілген сөйлемдерді толықтырып, сөйлесім әрекетінде қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Көңілді, ата-анаммен, достарыммен, қызықты. |
|||
|
Дескрипторлар |
1. Жаңа сөздерді қайталайды, мәтінді түсініп оқиды. 2. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сөздерді буынға бөледі. 3. Берілген сөйлемдерді толықтырып, диалог әдісімен ауызекі тілде қолданады, буын түрлеріне ажыратады. |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Сәлемдесу. Оқушылар мұғаліммен амандасады. «Жексенбіні қайда өткіземіз?» тақырыбында сұрақтарға «Серпілген сауал» әдісімен жауап беру. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Буындардан сөздер құрап, сабақтың тақырыбын ашу. Қ. Мырза Әли Өзің пісірген ас тәтті» Сөздік жұмысы. Дауылдасу –спорить Шуылдасу – шуметь Күріш – рис Жару – колоть Көрпе – одеяло Қағу – вытряхивать Отын жару – развести огонь Палау – плов Сүт – молоко Ет – мясо Жеу – кушать Тәтті – вкусный Дайындау – приготовить Ішу - пить
Жұптық жұмыс. Жұптасып сөздерден сөз тіркестері мен сөйлемдер құрайды Мен сүт іштім. Ет тағамы. Дәмді тағам. Қолпаштау әдісімен бағалау. |
Оқулық Суреттер. |
||
|
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ. |
Топтық жұмыс. Өлеңді мәнерлеп оқып, топтастыру. Суреттерді орналастырып, кластер қорғайды.
«Серпілген сауал» арқылы сұрақтарға жауап береді. Бөбектер не істеді? Олар нелерді әкелді? Қалғандары не істеді? Өздері дайындаған тағамдары қандай болды? Өзің қандай ас дайындайсың? Сергіту сәті. Жаңылтпаштар айту Көже пісті, Көжені неше кісі ішті, Неше кесе ішті. Жеке жұмыс 3-тапсырма. Берілген сызба бойынша сөйлемдер құрайды. Бөбектер не істеді?
Су әкелді біреуі Топ басшысының бағалауы Топта белсенді қатысты Тапсырмаларды дұрыс орындады |
Қиындылар, суреттер А3 қағазы, қарындаштар маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс |
« «Ауа райы» әдісі арқылы оқушылар сабаққа рефлексия жүргізеді. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Қ. Мырза Әли «Өзің пісірген ас тәтті» 5 сынып
Ашық сабақ: Қ. Мырза Әли «Өзің пісірген ас тәтті» 5 сынып
|
Сабақтың тақырыбы:Қ. Мырза Әли «Өзің пісірген ас тәтті» |
Мектебі: Бекет НОМ |
|||
|
Күні:17. 10. 2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтыгаринова А.Е |
|||
|
5 «б» сынып |
||||
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Дағдылар бойынша оқу мақсаты |
5.Т3.Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. 5.А3. Сөздерді қайталап, еске түсіру, сөздерді буынға бөлу. 5.А4. Тірек сөздерді қолданып, ауызекі тілде қолдану. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
АМәтінді тыңдап, аударады. В.Сұрақтарға жауап береді, сөздерді буынға бөледі. С.Берілген сөйлемдерді толықтырып, сөйлесім әрекетінде қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Көңілді, ата-анаммен, достарыммен, қызықты. |
|||
|
Дескрипторлар |
1. Жаңа сөздерді қайталайды, мәтінді түсініп оқиды. 2. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сөздерді буынға бөледі. 3. Берілген сөйлемдерді толықтырып, диалог әдісімен ауызекі тілде қолданады, буын түрлеріне ажыратады. |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Сәлемдесу. Оқушылар мұғаліммен амандасады. «Жексенбіні қайда өткіземіз?» тақырыбында сұрақтарға «Серпілген сауал» әдісімен жауап беру. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Буындардан сөздер құрап, сабақтың тақырыбын ашу. Қ. Мырза Әли Өзің пісірген ас тәтті» Сөздік жұмысы. Дауылдасу –спорить Шуылдасу – шуметь Күріш – рис Жару – колоть Көрпе – одеяло Қағу – вытряхивать Отын жару – развести огонь Палау – плов Сүт – молоко Ет – мясо Жеу – кушать Тәтті – вкусный Дайындау – приготовить Ішу - пить
Жұптық жұмыс. Жұптасып сөздерден сөз тіркестері мен сөйлемдер құрайды Мен сүт іштім. Ет тағамы. Дәмді тағам. Қолпаштау әдісімен бағалау. |
Оқулық Суреттер. |
||
|
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ. |
Топтық жұмыс. Өлеңді мәнерлеп оқып, топтастыру. Суреттерді орналастырып, кластер қорғайды.
«Серпілген сауал» арқылы сұрақтарға жауап береді. Бөбектер не істеді? Олар нелерді әкелді? Қалғандары не істеді? Өздері дайындаған тағамдары қандай болды? Өзің қандай ас дайындайсың? Сергіту сәті. Жаңылтпаштар айту Көже пісті, Көжені неше кісі ішті, Неше кесе ішті. Жеке жұмыс 3-тапсырма. Берілген сызба бойынша сөйлемдер құрайды. Бөбектер не істеді?
Су әкелді біреуі Топ басшысының бағалауы Топта белсенді қатысты Тапсырмаларды дұрыс орындады |
Қиындылар, суреттер А3 қағазы, қарындаштар маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс |
« «Ауа райы» әдісі арқылы оқушылар сабаққа рефлексия жүргізеді. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

Білемін,
үйрендім» кестесін толтыру.












