|
АҚПАРАТТЫҚ КАРТА /САБАҚТЫҢ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ/ |
||||
|
Пән: Айналадағы әлем Күні: 03.02.2023 Сынып: 1 «Ғ» Мұғалім: Е.С.Серікпаева Ортақ тақырып: Саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қала мен ауыл. Ауыл |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізіле тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.1.1 туған ел, қала, ауыл туралы білу 1.4.1.4 сұрақ сөздерін пайдалана отырып, сұрақтарға жауап беру |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Алған білімді меңгеруге әрекет жасайды. Көбі:Тақырыпты түсінуге, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы үлгі бойынша ұғуға ұмтылады. Кейбірі: Өмірде қолдануға талпынады. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Сұрақтарға жауап беру арқылы төрт түлікті атап, олар туралы айтады. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қала мен ауылдың ерекшеліктерін ұғынады. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Әліппе, математика, қол еңбегі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ауылдың бейнесін интербелсенді тақтадан көрсету |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ауыл, төрт түлік |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Амансың ба, Алтын күн? Амансың ба , Көк аспан ? Амансың ба , Жер ана? Амансың ба , достарым? |
Кеңістік белгілерін қайталау: Жоғары - / қолды көтереміз/ Төмен - /қолымызды түсіреміз/ Ортаға - /құшағымызды ашамыз/ |
|
|
|
Миға шабуыл: Сабақтың ортасы Тыныс алу жаттығуы: |
03 ақпан - /қыс мезгілінің үшінші айы, жұма / түсінік беру. Әр тапсырма орындаған сайын жұлдызшалар беремін. Қазір жылдың қай мезгілі? Балалардың жауабы. Бізде қазір айналадағы әлем сабағы. Өтілген сабақты қайталау
Жаңа сабақ
Ендеше «Қар» тыныс алу жаттығуын жасайық. Ол үшін түтікшені ішке үрлеп қарды аламыз. Қарды стакандарға саламыз. Дала қар жауғанда, күн суытқанда малдар өз төлдерімен қорада тұрады. Жайылымға бармайды. Ендеше енесі мен төлдерін қораға қамайық. О Мақсаты сендер әр жануардың төлін дұрыс тауып, өз енесіне апару, қыстырғышпен қыстыру. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
АКТ мен жұмыс
|
||
|
|
« Берілген тапсырманы сызықтар арқылы қосу. ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР: ЖОҒАРЫ: Суреттегі төрт түліктің атауын жазады. ОРТАША: суреттегі төрт түліктің атауын бастырып жазады. ТӨМЕН: Оқушылар мұғалімнің көмегімен, сызықтардың үстінен бастырады |
|
||
|
Дамытушылық жаттығулар |
Қимыл-қозғалыстағы «Төрт түліктің дауысы» дамытушы ойыны. Шарты: М 1 сурет болса 1 рет дауыстайды. 2 сурет болса 2 рет дыбыстайды. |
|
||
|
Қызықты тапсырма |
Сиқырлы ақ параққа акварельмен су тамызамыз.
|
|
||
|
Қосымша тапсырма /уақыт қалса/ |
Бөлінген бөліктерді бір бағанға ретімен жинау. Нәтижесінде бір түліктің суреті шығады, атайды. |
|
||
|
Сабақты қорытындылау |
|
Сұрақ - жауап |
||
|
Оқушыларды бағалау |
Бүгінгі сабаққа белсенділік танытып, тапсырмаларды тамаша орындағандарың үшін алғыс білдіремін. |
Марапат |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия: |
- Сабақтан алған көңіл – күйімізді жылқыға шөп беру арқылы белгілейміз. - Сабақ ұнаса, шөпті жасылға, ұнамаса қызылға саламыз. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қала және ауыл. Ауыл"
Ашық сабақ "Қала және ауыл. Ауыл"
|
АҚПАРАТТЫҚ КАРТА /САБАҚТЫҢ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ/ |
||||
|
Пән: Айналадағы әлем Күні: 03.02.2023 Сынып: 1 «Ғ» Мұғалім: Е.С.Серікпаева Ортақ тақырып: Саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қала мен ауыл. Ауыл |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізіле тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.1.1 туған ел, қала, ауыл туралы білу 1.4.1.4 сұрақ сөздерін пайдалана отырып, сұрақтарға жауап беру |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Алған білімді меңгеруге әрекет жасайды. Көбі:Тақырыпты түсінуге, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы үлгі бойынша ұғуға ұмтылады. Кейбірі: Өмірде қолдануға талпынады. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Сұрақтарға жауап беру арқылы төрт түлікті атап, олар туралы айтады. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қала мен ауылдың ерекшеліктерін ұғынады. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Әліппе, математика, қол еңбегі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ауылдың бейнесін интербелсенді тақтадан көрсету |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ауыл, төрт түлік |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Амансың ба, Алтын күн? Амансың ба , Көк аспан ? Амансың ба , Жер ана? Амансың ба , достарым? |
Кеңістік белгілерін қайталау: Жоғары - / қолды көтереміз/ Төмен - /қолымызды түсіреміз/ Ортаға - /құшағымызды ашамыз/ |
|
|
|
Миға шабуыл: Сабақтың ортасы Тыныс алу жаттығуы: |
03 ақпан - /қыс мезгілінің үшінші айы, жұма / түсінік беру. Әр тапсырма орындаған сайын жұлдызшалар беремін. Қазір жылдың қай мезгілі? Балалардың жауабы. Бізде қазір айналадағы әлем сабағы. Өтілген сабақты қайталау
Жаңа сабақ
Ендеше «Қар» тыныс алу жаттығуын жасайық. Ол үшін түтікшені ішке үрлеп қарды аламыз. Қарды стакандарға саламыз. Дала қар жауғанда, күн суытқанда малдар өз төлдерімен қорада тұрады. Жайылымға бармайды. Ендеше енесі мен төлдерін қораға қамайық. О Мақсаты сендер әр жануардың төлін дұрыс тауып, өз енесіне апару, қыстырғышпен қыстыру. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
АКТ мен жұмыс
|
||
|
|
« Берілген тапсырманы сызықтар арқылы қосу. ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР: ЖОҒАРЫ: Суреттегі төрт түліктің атауын жазады. ОРТАША: суреттегі төрт түліктің атауын бастырып жазады. ТӨМЕН: Оқушылар мұғалімнің көмегімен, сызықтардың үстінен бастырады |
|
||
|
Дамытушылық жаттығулар |
Қимыл-қозғалыстағы «Төрт түліктің дауысы» дамытушы ойыны. Шарты: М 1 сурет болса 1 рет дауыстайды. 2 сурет болса 2 рет дыбыстайды. |
|
||
|
Қызықты тапсырма |
Сиқырлы ақ параққа акварельмен су тамызамыз.
|
|
||
|
Қосымша тапсырма /уақыт қалса/ |
Бөлінген бөліктерді бір бағанға ретімен жинау. Нәтижесінде бір түліктің суреті шығады, атайды. |
|
||
|
Сабақты қорытындылау |
|
Сұрақ - жауап |
||
|
Оқушыларды бағалау |
Бүгінгі сабаққа белсенділік танытып, тапсырмаларды тамаша орындағандарың үшін алғыс білдіремін. |
Марапат |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия: |
- Сабақтан алған көңіл – күйімізді жылқыға шөп беру арқылы белгілейміз. - Сабақ ұнаса, шөпті жасылға, ұнамаса қызылға саламыз. |
|
||
шағым қалдыра аласыз






















