Материалдар / Ашық сабақ Қала мен ауыл 2-сынып Дүниетану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Қала мен ауыл 2-сынып Дүниетану

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қаңтар 2019
861
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп: №207 «Жаңатұрмыс» орта мектебі

Күні: 03.12. 2018

Мұғалімнің аты – жөні: Тайғараева Н

Сынып: 3

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қала мен ауылдың арасында қандай байланыс бар?

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме








1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау

1.2.1.1 жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау

1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау

Сабақ мақсаттары





  • Барлық оқушылар:қала және ауыл тіршілігімен танысy;

  • Оқушылардың басым бөлігі:.өз туған өлкесін сипаттауды үйренy

Кейбір оқушылар:жергілікті жердегі көрікті орындармен танысу.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Академиялық тілді пайдалана отырып , қала мен ауыл арасындағы байланысты зерделейді

Негізгі сөздер мен тіркестер:

қала – город – city;

ауыл – село (деревня) – village;

көрікті жерлер – достопримечательность – sights.

Құндылықтарға баулу

Өзін қоршаған ортадағы заттарды зерттеу, салыстыру арқылы өмір бойы оқуға баулу

Пәнарлық байланыс

Жаратылыстану

Алдыңғы оқу

Оқушыла қала мне ауыл туралы, оның ерекшеліктері туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

2 мин








3 мин


5 мин






Психологиялық ахуал

Қалайсын, Сәлем. Привет. Здравствуй. (Hello, Gudmoning).

Сәтті өтсін сабағымыз

Ашық болсын қабағымыз

Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз. (сәттілік)

Әр отбасы мүшесінің бізге арналған тапсырмалары бар.

Топқа бөлу

Суретер арқылы үш топқа бөлемін

Ой қозғау

Ең ақылды жаратылыс иесі-?

Көкжиек дегеніміз не?

Көкжиектің неше тұсы бар?

Үш тілде көкжиектің тұсын ата?

Тұрғылықты жерлеріндегі Шығыс, Батыс, Оңтүстік, Солтүстікте қандай ғимараттар орналасқан ?









Суреттер

Сабақтың ортасы

25 мин



5 минут












5 мин


























2 мин



5 мин




















1 мин


8 мин



1- тапсырма

«Ауыл немесе қала» тапсырмасын орындау: Бұл тапсырманы топта орындауға болады. Оқушыларға қала мен ауыл фотосуреттерін араластырып, Әр суретте не бейнеленгенін анықтауы тиіс. Әр топ фотосуреттерді ауыл және қала деп екі топқа бөледі. Оқушылар мынадай сұрақтарға жауап беруі тиіс:

«Қала мен ауылды қалай анықтадыңдар?» «Қала мен ауылдың қандай ұқсастығы бар?


2- тапсырма

Қазақстан мемлекетіндегі қандай қалаларды білесіңдер атап көріңдерші.

Қала туралы әңгімеле. Оқушыларға оқулықтағы 1-суретке мұқият қарау арқылы сын тұрғысынан ойлау барысында тапсырманы орындайды.Сұрақтарға жауап береді. Кейбіреулері 1-мәтінді өз бетімен оқиды

Ауыл туралы әңгімеле. Оқулықтағы сұрақтарды қолдана отырып, суреттер бойынша әңгіме өткізіңіз. Қосымша мынадай сұрақтар қойыңыз:

«Кімдерді қалалық деп атайды?» «Ауыл тұрғындары немен айналысады?» «Сенің қайда тұрғың келеді? Неліктен?»


Сергіту сәті: АКТ мен жұмыс


3 - тапсырма

Дәптермен жұмыс

Жұмыс дәптерлеріне немесе ақ парақ бетіне

Өздерінің тұратын ауылының суретін бейнелеу


Бағалау

Өте тамаша!

Жақсы!

Орташа!


«Астана қаласына саяхат» атты билетпен марапатталады

Оқушылар біраз сергіп билеп алады

Бірін бірі бағалайды


Кері байланыс

4 - тапсырма :

Көпір, дәмхана, кинотеатр, фабрика/зауыт, әкімшілік ғимарат, тұрғын үй, ескерткіш, мешіт, шіркеу, мұражай, кеңсе, саяжай, жол, дүкен, көрікті жер, мүсін, театр суреттерін қолданамыз. Оқушылар бірнеше минут ішінде сөздер жазылған үлестірме парақшаларды тиісті фотосуреттерге орналастыруы тиіс. Үлестірме парақшаларды дұрыс орналастырып, тапсырманы тез орындаған топ жеңеді.



Оқушылар бағдаршамның түстерін көтеру арқылы өз ойларын білдіреді




Ең керемет орындаған топ «ОТШАШУҒА» лайықты.




Қала мен ауыл фотолары











Оқулық

























Дәптер




















Марапатталатын билеттер





Суреттер


Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі арқылы түсіну деңгейлерін бағалайды.


Бағдаршам түрлері


































 


.


















































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!