|
САБАҚ: Қандай көлік түрлері бар? |
Мектеп: №19 ЖББМ |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 12.12.2017 |
Мұғалімнің: Жокеева Мадина Муратбековна
|
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.4.3көлік түрлерін, олардың қажеттілігін ажырату 2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі,тарих. |
|||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу «Капитан» ойыны арқылы топқа бөлу Алдыңғы қатардағы оқушы топ басшысы болады. Топ басшысының таңдаған топ белгісі бойынша орындарына отырады. Сурет бойынша сұрақтар қойып, сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен таныстыру |
1-топ «Аспан» 2-топ «Жер» 3-топ «Су» Көліктер суреті |
||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Топ белгілері бойынша постер қорғау 1-топ: «әуе» көліктерін ажыратып, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. 2-топ: «жерде» қолданатын көлік түрлерін ажыратып, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. 3-топ: «су» көліктерін анықтап, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. Әр топты постер қорғауы бойынша топтық бағалау Жалпыға арналған тапсырма: К
су әуе жер Жер асты, су асты көліктерін де атап, топтастыруды құрастыған оқушыларды бағалау. Ертеде адамдар бар ауыр жүкті өздері арқаларына салып баратын жерлеріне жаяу барған. Содан адамдар көлік ретінде ең алғаш үй жануарларын пайдаланған. Қазақ халқы ат,түйені көлік қылып мінсе,үндістер пілді,ал кейбір шығыс халқы есек,бұқаларды көлік қылған екен. Содан кейін адамдар ең алғаш көлікті ойлап тапқан оған күйме-онымен адамдар баратын жерлеріне барған,ат арба онымен адамдар шөп,ауыр жүк тасыған. Қазіргі таңда бұл көліктердің маңызы төмендеді. Оқушылар тақырып аясында сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар хатқалтада беріледі. Жауаптарын мына критерийлер бойынша бағалайды.
Дәптермен жұмыс, бағалау
|
Д Д Д Like, dislike
Әр топқа тапсырма жазылған үлестірме қағаздарын тарату
Бағалау парақшасы Ж
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 20 минут |
Қоғамдық көлікте жүріп-тұру ережесін құрастыру
Кері байланыс «Көңілді поезд» Сабақта мақсатына жеткен оқушы 1-вагонға отырады Мақсатыма бір қадам жете алмадым десе, 2- вагонға отырады Сабақта мүлдем мақсатына жетпеген болса, соңғы вагонға отырады.
|
«Көңілді поезд» Оқушылардың суреті бар таяқшалар. |
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: мазмұндау.
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қандай көлік түрлері бар?" 2-сынып
Ашық сабақ "Қандай көлік түрлері бар?" 2-сынып
|
САБАҚ: Қандай көлік түрлері бар? |
Мектеп: №19 ЖББМ |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 12.12.2017 |
Мұғалімнің: Жокеева Мадина Муратбековна
|
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.4.3көлік түрлерін, олардың қажеттілігін ажырату 2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі,тарих. |
|||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу «Капитан» ойыны арқылы топқа бөлу Алдыңғы қатардағы оқушы топ басшысы болады. Топ басшысының таңдаған топ белгісі бойынша орындарына отырады. Сурет бойынша сұрақтар қойып, сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен таныстыру |
1-топ «Аспан» 2-топ «Жер» 3-топ «Су» Көліктер суреті |
||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Топ белгілері бойынша постер қорғау 1-топ: «әуе» көліктерін ажыратып, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. 2-топ: «жерде» қолданатын көлік түрлерін ажыратып, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. 3-топ: «су» көліктерін анықтап, қандай мақсатқа қолданылатынын айтады. Көлік түрлерін 3 тілде атап өтеді. Әр топты постер қорғауы бойынша топтық бағалау Жалпыға арналған тапсырма: К
су әуе жер Жер асты, су асты көліктерін де атап, топтастыруды құрастыған оқушыларды бағалау. Ертеде адамдар бар ауыр жүкті өздері арқаларына салып баратын жерлеріне жаяу барған. Содан адамдар көлік ретінде ең алғаш үй жануарларын пайдаланған. Қазақ халқы ат,түйені көлік қылып мінсе,үндістер пілді,ал кейбір шығыс халқы есек,бұқаларды көлік қылған екен. Содан кейін адамдар ең алғаш көлікті ойлап тапқан оған күйме-онымен адамдар баратын жерлеріне барған,ат арба онымен адамдар шөп,ауыр жүк тасыған. Қазіргі таңда бұл көліктердің маңызы төмендеді. Оқушылар тақырып аясында сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар хатқалтада беріледі. Жауаптарын мына критерийлер бойынша бағалайды.
Дәптермен жұмыс, бағалау
|
Д Д Д Like, dislike
Әр топқа тапсырма жазылған үлестірме қағаздарын тарату
Бағалау парақшасы Ж
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 20 минут |
Қоғамдық көлікте жүріп-тұру ережесін құрастыру
Кері байланыс «Көңілді поезд» Сабақта мақсатына жеткен оқушы 1-вагонға отырады Мақсатыма бір қадам жете алмадым десе, 2- вагонға отырады Сабақта мүлдем мақсатына жетпеген болса, соңғы вагонға отырады.
|
«Көңілді поезд» Оқушылардың суреті бар таяқшалар. |
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: мазмұндау.
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














