Материалдар / Ашық сабақ Қарапайым тригонометриялық теңдеулер.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қарапайым тригонометриялық теңдеулер.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Қарапайым тригонометриялық теңдеулер. ֎ Қарапайым тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі ֎ Қарапайым тригонометриялық теңдеулер мен функцияларды ажыратып,есептер құрастыра алады ֎Қарапайым тригонометриялық функциялар мен теңдеулерге берілген күрделі есептерді шығара алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Желтоқсан 2021
746
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады











«Үздік ашық сабақ - 2021» тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспарлар

байқауына

ӨТІНІМ





ТАӘ толығымен

Мықтыбай Сандуғаш Бақтыбайқызы

Қала, ауданы

Түркістан облысы, Сарыағаш ауданы, Қызылжар ауылы

Жұмыс орнының толық атауы

72 жалпы орта білім беретін мектебі

Лауазымы

Мұғалім

Сыныбы

10 «А»

Пәні

Алгебра және анализ бастамалары

Сабақ тақырыбы

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер.

Байланыс түрі (электронды

почта, ұялы телефон)


8-778-516-40-05

sandugawmiktibay@gmail.com















Білім беру ұйымының атауы

72 жалпы орта білім беретін мектебі

Пәні

Алгебра және анализ бастамалары

Бөлім

Тригонометриялық функциялар

Күні

03,12,2021ж

Педагогтің аты-жөні

Мықтыбай Сандуғаш Бақтыбайқызы

Сынып

Қатысушы оқушылар

Қатыспағандар саны

Тобы

Синус

Катангенс

Косинус

Тангенс

Сабақ тақырыбы

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1 Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады

Тригонометриялық функциялардың графигін сала алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Тригонометриялық функциялардың негізгі қаксиеттері арқылы есептер шығара алады

Кейбір оқушылар орындай алады

Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің формулаларын қолданып,күрделі есептерді шығара алады





Бағалау критерийлері

֎ Қарапайым тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі

֎ Қарапайым тригонометриялық теңдеулер мен функцияларды ажыратып,есептер құрастыра алады

֎Қарапайым тригонометриялық функциялар мен теңдеулерге берілген күрделі есептерді шығара алады







САБАҚ БАРЫСЫ



САБАҚТЫҢ КЕЗЕҢДЕРІ

ОҚЫТУШЫНЫҢ ІС – ӘРЕКЕТТЕРІ

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

СТУДЕНТТЕР ІС-ӘРЕКЕТІ

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

І. Қызығушылықты ояту кезеңі



1.1.Ұйымдастыру жұмыстары.

Аудитория тазалығын, студенттердің,оқу құралда-рының түгел-дігін тексеру. Студенттерді топқа бөлу



Қазақстан Республикамыздың Тәуелсіздік күнің атағалы отырмыз. Еліміздің барлық азаматтары үшін орны ерекше мереке деп білеміз, осыған орай барлықтарыңызды құттықтауға рұқсат етіңіз!

Оқушылар, бүгінгі сабақта берілетін сұрақтар өткен тақырыптарды қамти отырып, сіздердің білім, біліктеріңізді тексеруге бағытталады Өткен сабақта бөлінген рет бойынша 3 топ болып орналастық па?

(оқушылар үш топқа болінеді «Синус», «Косинус» және «Тангенс», топтардың басшылары сайланады).

Кімнің дәлелді немесе дәлелсіз түрде сабаққа қатыспағанын түгендейік.

Бүгінгі тақырыпты жазып қоялық.



Диалог әдісі:

Оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбының атауы аталады



Амандасып, топ әкімі кімнің сабаққа келмегенін мәлімдейді. Оқу құралдарын дайындап, топқа бөлініп отырады.



Студенттердің толық сабаққа ден қоюы, жаңа сабақтың тақырыбын оқушылар өздігінен атайды.

1.2.

Сабаққа кіріспе

«Ой қозғау» стратегиясы: тақырыпқа қатысты теориялық білімдері тексеріледі.

Интерактивті тақтада берілген тапсырмалармен жұмыс (ауызша).

Теориялық білімдерін тексеру.

    1. y=arccos x функциясының қасиеттерін атаңыз.

    2. y=arcsin x функциясының қасиеттерін атаңыз.

    3. Синусқа анықтама беріңіз.

    4. Косинусқа анықтама беріңіз.

    5. Тангенске анықтама беріңіз.

    6. Котангенске анықтама беріңіз.

«Ой қозғау» стратегиясы;








Сұрақтарға жауап береді;





Тақтаға үйге берілген есептерді әр топтан бір оқушыдан шығып жазады

Өткен тақырыпты нақты меңгергендігі;




1.3. Үй тапсырмасын сұрап, бекіту.

1. «Сиқырлы гүл»ойыны І топ





2. «Өз орнынды тап» ойыны. ІІ топ







3. Венн диаграммасын салу ІІІ топ

4. Логикалық сұрақтар




Топтастыру-ассоциациялау



Оқушылар «Сиқырлы гүл» тапсырмасында жасырылған формулаларды тауып, «теңдеу» терминды жазу керек. «Өз орнын тап» ойынында бағанның сол жағындағы сұрақтардың бағанның оң жағында сәйкес дұрыс жауаптарын көрсету, «Венн диаграммасын» толтырып, тригонометриялық функциялардың ортақ қасиеттерін көрсету.



Жаңа тақырыпқа қызығушылығын ояту және жаңа тақырыпқа бағыт беру.

ІІ. Жаңа мағынаны тану кезеңі



Сабақта жасалатын іс-әрекеттер









Сабақ жоспары







2.1.

Жаңа мәліметтермен

таныстыру.


1. Бөлінген топтардың аттарын атау

2. Оқушыларға бағалау ретімен таныстыру

3. Жеке жұмыс

4. Топпен жұмыс

5. Белсенді оқушылардың жұмысы

6. Толықтырулар.



1. sinx=a теңдеуі

2. cosx=a теңдеуі

3. tgx=a теңдеуі

4. ctgx=a теңдеуі



Әр топ лидерінің жауабын тыңдап, толықтырамын.






СТО әдісімен

1.Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы жаңа тақырыпты оқушының өздігінен табуы;

2. Әр топ басшысы өзінің топтың атын қорғайды; 3.Қасындағы жолдастарымен талдайды;

4.Әр топтың лидері жинақталған мате-риалдарды айтып береді.




Жаңа материалды студенттер меңгеріп,өзара талдай алады, ұжымдасып жұмыс істеуді және бірін-бірі тыңдап, түсіне білуді үйренеді.

2.2. Сабақты пысықтап, бекіту


Үш топтан екі оқушыдан тақтаға жаңа тақырып бойынша есептер шығару үшін шақырылады, топтар бір – бірінің шығарған есептерін тексеру арқылы пысықтап, қателері бар болса жөндеу арқылы жаңа тақырыпты нақтылайды.

Ауызша тапсырмалар

Ауызша есептердің жауабын табу барысынды «ТӘУЕЛСІЗДІК» сөзді табу, сонымен қатар жаңа тақырыпты бекіту



1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Т

Ә

У

Е

Л

С

І

З

Д

І

К





Екі жақтың пікір-таласы қорытындыланып,түйін жасалады (қате болған жағдайда).







«Ментальды карта» стратегиясы









«Қандай әріп боламын?» стратегиясы







































«Дебат» стратегиясының элементі.





Бүгінгі тақырыптан алған білімдері мен әсерлерін әр топ есептер шығару арқылы түсінеді.

















































Пікір-таласқа түседі.

Оқушылардың шығармашылық қабілеті дамиды.





















































Нақты пікірлерін айтып,белгілі бір мәселені талдап, шешуді үйренеді.

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!