Ашық сабақ "Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу "

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу "

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді Көптеген оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуді үйренеді Кейбір оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуге тырысады
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу

Бөлімі:

Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.1.3.9 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді

Көптеген оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуді үйренеді

Кейбір оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуге тырысады

Бағалау критерийлері




қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы





«Жақсартуға арналған уақыт»-әдісі


Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу (оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілейді. Өткен сабақтың сұрақтары беріледі


Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді .

Дескриптор

-сұрақтарға жауап береді





Жалпы балл -2



Оқулық 10 – сынып


«Миға шабуыл» әдісі






Теңсіздіктерді шешіңдер:



cosx3>√32



3ctg(π6+x2)>√3



cos2x<0,5



2sinxcosx≥√22








Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады

Дескриптор:

- тапсырманы орындайды Жалпы балл - 2



Оқулық 10-сынып.

Сабақтың ортасы. Ой қозғау



Жаңа тақырып ты меңгеру кезеңі





Топтық жұмыс, жеке жұмыс

Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу дегеніміз-теңсіздікті қанағаттандыратын және оған кіретін белгісіздердің мәндер жиынын табу

Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:

  1. тригонометриялық теңсіздікті қарапайым тригонометриялық теңсіздікке келтіру;

  2. бір координаталық жазықтыққа теңсіздіктің құрамында берілген тригонометриялық функцияның графигін салу және у=а түзуін жүргізу;

  3. функциялар графиктерінің қиылысу нүктелерін табу;

  4. берілген теңсіздікті қанағаттандыратын қисықтың бөлігі мен бас аралықты анықтау;

  5. сәйкес кері тригонометриялық функцияның мәнін ескеріп, бас аралықтың шеткі нүктелерінің абсциссаларының мәнін табу;

Оқушылар берілген теңдеуден туынды алады, дәптерге жазады.

Дескриптор:

-сабақты түсінеді

-сұрақтарға жауап береді

Жалпы балл -2

10-сынып оқулығы








Оқулықтан

есептер шығару


Есептерді шығарыңдар

A) [ ; ] Z

B) ( ; ) Z

C) ( ; ) Z

D) ( ; ) Z

Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі

Дескриптор: -есепті шығарады

Жалпы балл -3

ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Сабақтың соңы.



«Білгеніңмен бөліс»әдісі

Жеке жұмыс





Рефлексия


Білім дағдысы: Түсіну

Кестені толтырыңыз.

Еркін

Еріксіз

Гармониялық

Ішкі күштердің әсерінен пайда болады

Сыртқы күштердің әсерінен пайда болады

Физикалық өлшемі косинус немесе синус заңымен өлшенеді.



«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз.

Оқушылар берілген кестені толтырады.











Дискриптор: - толымсыз квадрат теңдеулерді көрсетеді.

Жалпы балл -1

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.11.2021
740
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі