|
Бөлім: 6 |
Мектеп: № 9 |
||||||||||||||||||
|
Күні: 28.12.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумабаева Бакытгуль Нуритеновна. |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қасым Аманжолов «Жас дәурен» |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Қазақтың аса ірі ақындарының бірі – Қасым Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайында әр қырыннан мағлұмат беру. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Поэзиялық шығармадағы автордың ойын анықтайды. Кейбір оқушылар: Поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалай алады. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу; Оқушылардың және сыныптың дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал туғызу «Аффирмациялар» тренингі
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Қасым Аманжолов «Жас дәурен» Сабақтың оқу мақсаты мен критерийлері оқушыларға түсіндіріледі. Ойтүрткі. Ақындар неліктен жастық шағын өлеңге қосады? Қалай ойлайсың, жастық шақ несімен бағалы? Жаңа сөздер: Жас дәурен – счастливое время Құбылыс – явление Сіркіреп жауып – капает |
Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастыру. Мысалы: «Мен табысты оқушымын», «Менің қолымнан келеді»т.б аффирмацияларды қолданады. |
|
Проектор, компьютер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқылым 1-тапсырма. Қ.Аманжоловтың «Жас дәурен» өленің оқыңдар. Өлеңнен қандай көңіл күйді байқауға болады? Сипаттап айтыңдар. Өлеңдегі автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтаңдар. «Жұптас, ойлас, бөліс» әдісі арқылы ынтымақтаса жұмыс жасай отырып өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету. Әр оқушы алдымен өзі орындайды, топқа түсіндіреді. Тыңдалым. 2-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдау арқылы тест сұрақтарына жауап беру. Қасым Аманжолов кім? А)драматург В)ақын С)сатирик D)композитор Қасым Аманжолов қандай жанрда жазған? А)лирикалық В) эпикалық С)әдеби D) публицистикалық Ақын нешінші жылы туған? А)1911 В)1904 С)1845 D)1919 Ақын қай жерде туған? А)Қарқаралы ауданы В)Алматы қаласы С)Павлодар қаласы D)Ақмола обл. Берілген сөз тіркестерін сәйкестендіріңдер және қандай сөздермен ауыстыруға болады? «Үш жақты күнделік» әдісі.
Жазылым 8-тапсырма. Өмірден алғың келетін үлесің туралы кластер құр. «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім білім алушылардың шығарманың оқырманға әсерін, өзі алған әсерімен бөлісуіне қарай «Жарайсың», «Еңбектенгенің көрініп тұр», «Сен бұдан да жақсы істей аласың» деген сөздермен кері байланыс береді. Үй тапсырмасы: Қасым Аманжоловтың “Жас дәурен” өлеңінен үзінді жаттау. |
Мұғалімнің көмегімен шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, топтық, жұптық, жеке жұмыстар атқарады. |
«Екі жұлдыз, бір тілек» Бес саусақ» тәсілі |
Бағалау парақшалары А4 қағаздары Дәптер, оқулық |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қасым Аманжолов «Жас дәурен»
Ашық сабақ. Қасым Аманжолов «Жас дәурен»
|
Бөлім: 6 |
Мектеп: № 9 |
||||||||||||||||||
|
Күні: 28.12.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумабаева Бакытгуль Нуритеновна. |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қасым Аманжолов «Жас дәурен» |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Қазақтың аса ірі ақындарының бірі – Қасым Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайында әр қырыннан мағлұмат беру. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Поэзиялық шығармадағы автордың ойын анықтайды. Кейбір оқушылар: Поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалай алады. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу; Оқушылардың және сыныптың дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал туғызу «Аффирмациялар» тренингі
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Қасым Аманжолов «Жас дәурен» Сабақтың оқу мақсаты мен критерийлері оқушыларға түсіндіріледі. Ойтүрткі. Ақындар неліктен жастық шағын өлеңге қосады? Қалай ойлайсың, жастық шақ несімен бағалы? Жаңа сөздер: Жас дәурен – счастливое время Құбылыс – явление Сіркіреп жауып – капает |
Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастыру. Мысалы: «Мен табысты оқушымын», «Менің қолымнан келеді»т.б аффирмацияларды қолданады. |
|
Проектор, компьютер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқылым 1-тапсырма. Қ.Аманжоловтың «Жас дәурен» өленің оқыңдар. Өлеңнен қандай көңіл күйді байқауға болады? Сипаттап айтыңдар. Өлеңдегі автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтаңдар. «Жұптас, ойлас, бөліс» әдісі арқылы ынтымақтаса жұмыс жасай отырып өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету. Әр оқушы алдымен өзі орындайды, топқа түсіндіреді. Тыңдалым. 2-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдау арқылы тест сұрақтарына жауап беру. Қасым Аманжолов кім? А)драматург В)ақын С)сатирик D)композитор Қасым Аманжолов қандай жанрда жазған? А)лирикалық В) эпикалық С)әдеби D) публицистикалық Ақын нешінші жылы туған? А)1911 В)1904 С)1845 D)1919 Ақын қай жерде туған? А)Қарқаралы ауданы В)Алматы қаласы С)Павлодар қаласы D)Ақмола обл. Берілген сөз тіркестерін сәйкестендіріңдер және қандай сөздермен ауыстыруға болады? «Үш жақты күнделік» әдісі.
Жазылым 8-тапсырма. Өмірден алғың келетін үлесің туралы кластер құр. «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім білім алушылардың шығарманың оқырманға әсерін, өзі алған әсерімен бөлісуіне қарай «Жарайсың», «Еңбектенгенің көрініп тұр», «Сен бұдан да жақсы істей аласың» деген сөздермен кері байланыс береді. Үй тапсырмасы: Қасым Аманжоловтың “Жас дәурен” өлеңінен үзінді жаттау. |
Мұғалімнің көмегімен шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, топтық, жұптық, жеке жұмыстар атқарады. |
«Екі жұлдыз, бір тілек» Бес саусақ» тәсілі |
Бағалау парақшалары А4 қағаздары Дәптер, оқулық |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













