(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Қауіпті табиғат құбылыстары
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
“Қоршаған орта” |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 « » |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпті табиғат құбылыстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Құндылықтар:
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың есімі мен есімінің бірінші әріпінен басталатын қасиетін айтады. Мыс, Айзере – ақылды. Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Жыл мезгілдеріне байланысты топқа бөлу І-топ Қыс ІІ-топ Көктем ІІІ-топ Жаз ІV-топ Күз «Вордволл» платформасы арқылы үй тапсырмасын пысықтау. https://wordwall.net/ru/resource/71666681 Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты сұраққа дұрыс жауап береді-1балл. |
. Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады.
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады
Ұяшық таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «GOOGLE әдісі» арқылы бағалау
|
Ынтымақтастық атмосферасы
Интеракивті тақта Оқулық дәптер көрнекіліктер Жыл мезгілдері суреттері
Вордволл платформасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут |
«Ой қозғау» әдісі «Табиғат құбылыстары» туралы бейнеролик көрсету арқылы сабақтың оқу мақсатымен таныстырамын, әр топ өзінің атауына байланысты табиғат құбылыстарын айтады. Қыс- қар жауады, аяз болады, боран. Көктем- қар ериді, жел соғады. Жаз – күн ысиды. Күз- күн бұлттанады, жаңбыр жауады «Ашық микрафон әдісі»
1-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі. Табиғат құбылыстары туралы айтады және пайдасы мен зиянын жіктеу арқылы көрсетіп, сәйкестендіреді. І-топ Найзағай , адамға қандай зиян келтіреді? ІІ-топ. Бұршақтың зияны? ІІІ-топ.Құрғақшылықтың адам өміріне зияны? ІV-топ .Толассыз жауынның адам өміріне әсері?
Дескриптор: -Табиғат құбылыстары туралы айтады ,ерекшіліктерін көрсетеді. Пайдасы мен зиянын жіктеу арқылы көрсетеді-1б -Қауіпті табиғи құбылыстар кезінде 112 құтқару қызметінің рөлі мен маңызын есте сақтайды – 1б - Табиғат құбылыстарының зияны мен пайдасы туралы жіктеп сәйкестендіреді – 1б 2-ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. «Кім жылдам» әдісі Табиғи қауіп төнгенде, адам өміріне қажетті 5 заттарды 1 –минут ішінде сөмкелеріне салу қажет.
Дескриптор:
Сергіту сәті. «Сергітуші додокаэдр» 3-ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ ЖҰМЫС. «Мозайка» әдісі Барлық оқушыларға табиғат құбылыстарының суреті беріледі, аталған құбылысты топтастырады.
Дескриптор
|
Сабақтың мақсатымен танысады
Ашық микрофон әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
Табиғат құбылыстары туралы айтады. Қолайсыз және қауіпті құбылыстардың ерекшеліктерін көрсетеді. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу арқылы топтастырады.
Табиғи қауіпті құбылыстар кезінде адам өміріне қажетті 5 затпен сөмкені толтыру
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Махамбетова МайраШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз АШЫҚ САБАҚ. Қауіпті табиғат құбылыстары
Тақырып бойынша 31 материал табылды
АШЫҚ САБАҚ. Қауіпті табиғат құбылыстарыМатериал туралы қысқаша түсінік
Қауіпті табиғат құбылыстары
Материалдың қысқаша нұсқасы (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспары Қауіпті табиғат құбылыстары (сабақтың тақырыбы)
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















