|
Бөлім: |
6.3 Біртұтас қазақ мемлекетінің құрылуы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Керімбай Назым |
|||||
|
Күні: |
28.02.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 6ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығының құрылуы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.9 Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау; 6.2.3.4 М.Х.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандарының елді өркендетудегі рөліне баға береді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушыларды түгендеу, қолайлы атмосфера қалыптастыру. Өткен тақырып оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа тақырыпқа шығу. «Ой қозғау» 1.Суретте кімдер бейнеленген? 2.Бүгінгі тақырыбымызға қандай қатысы бар деп ойлайсыздар? Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастырады. Білім алушыларды сабақ тақырыбы және сабақ мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан тарихы оқулығы 6-сынып Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30мин |
Тапсырма бермес бұрын оқушыларға сілтеме арқылы видео дерек көрсету. 1-тапсырма. I-топ. Қазақ хандығы құрылуының алғышарттарын көрсетіңіз. II-топ. Дұрыс нұсқамен сәйкестендіріңіз
III-топ. Оқиға куәгерлерi мен тарихшылардың деректерiн анықтаңыз
2-тапсырма Венн диаграммасы. I-топ Керей мен Жәнібек пен Қасым-Жомарт Тоқаев. II-топ. Қазақ халқының аумағы,халқы мен ҚР аумағы мен халқы.
III-топ. Кім жылдам? Картамен жұмыс
3-тапсырма. Тарихи математика ойыны: 1.728*2+9= 2.546*2+446= 3.479+2200:2= 4. 1003= 5.3800: 2+91=
4-тапсырма Бекіту тапсырмасы Wordwall платформасы |
Оқушылар видео роликке сүйене отырып тапсырмалар орындайды. Дескриптор: 1)Қазақ хандығы құрылуының бірнеше алғышарттарын көрсете алады. Дескриптор 3). Дескриптор Ғұламалардың еңбектерін анықтайды Дескриптор: 1-топ Керей мен Жәнібек пен Қасым- Жомарт Тоқаевтың ел басқарудағы айырмашылығы мен ұқсастықтарын анықтайды. 2-топ.Қазақ хандығы мен ҚР-ның аумағы мен халқының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Дескриптор:Сұрақтарға жауап беру арқылы Қазақ хандығына дейінгі оқиғаларды анықтайды. Дескриптор:Сынып болып сұрақтарға жауап береді Дескриптор:Есепті шеш отырып ,жылдар бойынша оқиғаларды анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Оқушылар бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=Oo6w1AK6x7w Таратпа материал дар Қазақ хандығы - Викторина (wordwall.net) |
||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақ хандығының құрылуы Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? Бағалау. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
Ақпарат тық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Белсенді қатыстым Түсінікті болды Қызықты болы Тақырыпты игердім |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақ хандығының құрылуы" 6 сынып
Ашық сабақ "Қазақ хандығының құрылуы" 6 сынып
|
Бөлім: |
6.3 Біртұтас қазақ мемлекетінің құрылуы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Керімбай Назым |
|||||
|
Күні: |
28.02.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 6ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығының құрылуы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.9 Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау; 6.2.3.4 М.Х.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандарының елді өркендетудегі рөліне баға береді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушыларды түгендеу, қолайлы атмосфера қалыптастыру. Өткен тақырып оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа тақырыпқа шығу. «Ой қозғау» 1.Суретте кімдер бейнеленген? 2.Бүгінгі тақырыбымызға қандай қатысы бар деп ойлайсыздар? Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастырады. Білім алушыларды сабақ тақырыбы және сабақ мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан тарихы оқулығы 6-сынып Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30мин |
Тапсырма бермес бұрын оқушыларға сілтеме арқылы видео дерек көрсету. 1-тапсырма. I-топ. Қазақ хандығы құрылуының алғышарттарын көрсетіңіз. II-топ. Дұрыс нұсқамен сәйкестендіріңіз
III-топ. Оқиға куәгерлерi мен тарихшылардың деректерiн анықтаңыз
2-тапсырма Венн диаграммасы. I-топ Керей мен Жәнібек пен Қасым-Жомарт Тоқаев. II-топ. Қазақ халқының аумағы,халқы мен ҚР аумағы мен халқы.
III-топ. Кім жылдам? Картамен жұмыс
3-тапсырма. Тарихи математика ойыны: 1.728*2+9= 2.546*2+446= 3.479+2200:2= 4. 1003= 5.3800: 2+91=
4-тапсырма Бекіту тапсырмасы Wordwall платформасы |
Оқушылар видео роликке сүйене отырып тапсырмалар орындайды. Дескриптор: 1)Қазақ хандығы құрылуының бірнеше алғышарттарын көрсете алады. Дескриптор 3). Дескриптор Ғұламалардың еңбектерін анықтайды Дескриптор: 1-топ Керей мен Жәнібек пен Қасым- Жомарт Тоқаевтың ел басқарудағы айырмашылығы мен ұқсастықтарын анықтайды. 2-топ.Қазақ хандығы мен ҚР-ның аумағы мен халқының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Дескриптор:Сұрақтарға жауап беру арқылы Қазақ хандығына дейінгі оқиғаларды анықтайды. Дескриптор:Сынып болып сұрақтарға жауап береді Дескриптор:Есепті шеш отырып ,жылдар бойынша оқиғаларды анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Оқушылар бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=Oo6w1AK6x7w Таратпа материал дар Қазақ хандығы - Викторина (wordwall.net) |
||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақ хандығының құрылуы Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? Бағалау. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
Ақпарат тық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Белсенді қатыстым Түсінікті болды Қызықты болы Тақырыпты игердім |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз

















