|
Педагогтің аты-жөні |
Мухамеджанова Куралай Газизовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім:3 |
Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті Дулат Исабеков «Әпке» драмасы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1- сабақ. Қазақ киносының атасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
О10.3.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау ТБ10.5.2.1 зат есімнің жалғаулары арқылы жасалу жолдарын меңгеру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, қосымша ақпараттарды анықтайды, факты мен көзқарасты анықтайды, мәтін идеясымен байланысын анықтайды. |
|
|
Бағалау критерийі: |
мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік. - ұлттық сана-сезім; - тәуелсіздік; |
|
|
Ақпарат көзі |
Оқулық: Қазақ тілі мен әдебиеті Тіл – байрақ , 10-сынып, 1-бөлім, «Көкжиек-горизонт», 2019ж. Авторлары: Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т. Дәулетбекова, Р.С.Рахметова, А.Қ.Рауандина, Б.Қ. Мукеева |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Психологиялық ахуал 3. Үй жұмысын тексеру 4. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. |
1.Сәлемдесу. Оқушылармен амандасып, түгендеу. «Жүректен жүрекке» әдісі арқыл оқушылар бір-біріне тілек айтып психологиялық ахуал тудырады. 2. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Кино сюжет суреттерінің қиындысын жинау арқылы 4 топқа бөлу.
Үй жұмысын «Өрмекші» әдісі арқылы ортаға шығарып тексеру. |
Оқушылар амандасады. Оқушылар қағаз қиындыларын дұрыс құрастырып топқа бөлінеді. |
Қ/Б«Бас бамақ» әдісі |
Қағаз қиғындылары Жіп |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мәтіналды жұмыс. |
Оқылым алдындағы тапсырма. «Жуан, жіңішке» сұрақ қою әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. 1.Киноны кім түсіреді? 2. «Қазақфильм» киностудиосы туралы не білесің? 3. «Қазақфильм» киностудиосы түсірген қандай фильмдерді білесің? 4. «Қыз Жібек» фильмын көрдің бе? 5.Бұл фильм қай режисердың жетекшілігімен түсірілді? 6.Режисер болсаң қандай фильм үсірер едің? 7.Қай фильмдер ең үздік отандық фильмге жатады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ Топтар бір – бірін бағалайды.
Тамаша Жақсы Нашар
|
|
|||||||
|
|
Сөздікпен жұмыс: Бірқатар-несколько Көп ұзамай-в скором времени Шебер сомдап-мастерский Көпшілік ықыласына-любимчиком Өшпес-нескончаемый
|
Оқушылар сөздікпен жұмыс істейді. |
|
Оқулық |
|||||||
|
Топтық жұмыс. Оқылым, жазылым тапсырмасы Мәтінмен жұмыс.
|
3-тапсырма. Мәтінді оқу. Сөздік арқылы аудау. Жоспар құру. Мәтіннен түсінгендерін өз ойларымен айту.
|
Оқушылар мәтінді оқып жоспар құрып мәтіннен түсінгендерін айтады |
ҚБ. Мадақтау арқылы Жақсы! |
Оқулық, постер |
|||||||
|
|
Жазылым тапсырмасы. ТБ. Мәтіннен І топ: Шәкен Айманов туралы кластер құрастыру? ІІ топ: Мәтін бойынша 4-5 сұрақ құрастыру. ІІІ топ. Тәуелдік жалғаулы сөздерді тауып жазып талдау жасау. ІVтоп: Мәтіннен «5+5+1» әдісі арқылы 5 сөйлем, 5 сөз тіркесін, 1 сөйлем жазу |
Оқушылар топтық жұмыс орындайды |
ҚБ. «Мадақтау сөздер» әдісі |
Оқулық
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Бүгін сабақ барысында маған маңызды болғаны ..... Мен бүгін ...... үйрендім. Маған қиын болғаны ..... |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|||||||
|
Бағалау |
Дескриптор мен бағалау критерийін басшылыққа алып бағалау. |
|
|
|
|||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма |
|
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақ киносының атасы"
Ашық сабақ "Қазақ киносының атасы"
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухамеджанова Куралай Газизовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім:3 |
Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті Дулат Исабеков «Әпке» драмасы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1- сабақ. Қазақ киносының атасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
О10.3.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау ТБ10.5.2.1 зат есімнің жалғаулары арқылы жасалу жолдарын меңгеру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, қосымша ақпараттарды анықтайды, факты мен көзқарасты анықтайды, мәтін идеясымен байланысын анықтайды. |
|
|
Бағалау критерийі: |
мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік. - ұлттық сана-сезім; - тәуелсіздік; |
|
|
Ақпарат көзі |
Оқулық: Қазақ тілі мен әдебиеті Тіл – байрақ , 10-сынып, 1-бөлім, «Көкжиек-горизонт», 2019ж. Авторлары: Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т. Дәулетбекова, Р.С.Рахметова, А.Қ.Рауандина, Б.Қ. Мукеева |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Психологиялық ахуал 3. Үй жұмысын тексеру 4. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. |
1.Сәлемдесу. Оқушылармен амандасып, түгендеу. «Жүректен жүрекке» әдісі арқыл оқушылар бір-біріне тілек айтып психологиялық ахуал тудырады. 2. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Кино сюжет суреттерінің қиындысын жинау арқылы 4 топқа бөлу.
Үй жұмысын «Өрмекші» әдісі арқылы ортаға шығарып тексеру. |
Оқушылар амандасады. Оқушылар қағаз қиындыларын дұрыс құрастырып топқа бөлінеді. |
Қ/Б«Бас бамақ» әдісі |
Қағаз қиғындылары Жіп |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мәтіналды жұмыс. |
Оқылым алдындағы тапсырма. «Жуан, жіңішке» сұрақ қою әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. 1.Киноны кім түсіреді? 2. «Қазақфильм» киностудиосы туралы не білесің? 3. «Қазақфильм» киностудиосы түсірген қандай фильмдерді білесің? 4. «Қыз Жібек» фильмын көрдің бе? 5.Бұл фильм қай режисердың жетекшілігімен түсірілді? 6.Режисер болсаң қандай фильм үсірер едің? 7.Қай фильмдер ең үздік отандық фильмге жатады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ Топтар бір – бірін бағалайды.
Тамаша Жақсы Нашар
|
|
|||||||
|
|
Сөздікпен жұмыс: Бірқатар-несколько Көп ұзамай-в скором времени Шебер сомдап-мастерский Көпшілік ықыласына-любимчиком Өшпес-нескончаемый
|
Оқушылар сөздікпен жұмыс істейді. |
|
Оқулық |
|||||||
|
Топтық жұмыс. Оқылым, жазылым тапсырмасы Мәтінмен жұмыс.
|
3-тапсырма. Мәтінді оқу. Сөздік арқылы аудау. Жоспар құру. Мәтіннен түсінгендерін өз ойларымен айту.
|
Оқушылар мәтінді оқып жоспар құрып мәтіннен түсінгендерін айтады |
ҚБ. Мадақтау арқылы Жақсы! |
Оқулық, постер |
|||||||
|
|
Жазылым тапсырмасы. ТБ. Мәтіннен І топ: Шәкен Айманов туралы кластер құрастыру? ІІ топ: Мәтін бойынша 4-5 сұрақ құрастыру. ІІІ топ. Тәуелдік жалғаулы сөздерді тауып жазып талдау жасау. ІVтоп: Мәтіннен «5+5+1» әдісі арқылы 5 сөйлем, 5 сөз тіркесін, 1 сөйлем жазу |
Оқушылар топтық жұмыс орындайды |
ҚБ. «Мадақтау сөздер» әдісі |
Оқулық
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Бүгін сабақ барысында маған маңызды болғаны ..... Мен бүгін ...... үйрендім. Маған қиын болғаны ..... |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|||||||
|
Бағалау |
Дескриптор мен бағалау критерийін басшылыққа алып бағалау. |
|
|
|
|||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма |
|
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















