Қысқа мерзімді жоспар
\
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазақ тілі 2 сынып Ат қою. Зат есім.
Ашық сабақ. Қазақ тілі 2 сынып Ат қою. Зат есім.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім:«Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» |
Мектеп: «Саран қ. ЖББ №16 мектебі»КММ Мұғалімнің аты-жөні : Бейсембаева И Б Қатысқандар:19 Қатыспағандар саны: 3 |
|||||||||
|
Күні: |
||||||||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ат қою. Зат есім |
|||||||||
|
Оқу мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.3.1 - мәтін мазмұнынанықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету 2.4.2.3* - сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату
|
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
|
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге |
|||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
«Шілдехана» салты |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||
|
1минут
2 минут
5 минут |
І. Психологиялық ахуал. Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру, жағымды көңіл-күй тудыру.Өмір бойы білім алуға бағыттау. Оқушылар шеңберге тұрып, өлең жолдарын бірге қайталайды.
(МК, Ұ) Виднеожазбаны көру Мақсаты:Сабақтың тақырыбын ашу арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру. -Балалар қандай салт туралы айтылды? -Бұл қандай салт екен? -Дұрыс айтасыңдар, ендеше бүгінгі сабағымыз да салт-дәстүрлермен байланысты болмақ. Оқушылардың жауаптарын тыңдау Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. -Қалай ойлайсыңдар, қандай жетістіктерге жетеміз? Оқушылардың жауаптарын критерийлер ретінде тақтаға жазамын. |
Слайд
Видеожазба
Үлестірмелі парақтар |
||||||||
|
3 минут
10 минут
5 минут
7 мин
5 минут |
Топтық жұмыс Мақсаты:Оқушылардың өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіріп, пысықтау. Оқушыларға 4 дәстүр жазылған қима карточкаларды таңдау ұсынылады.Флипчартта берілген тапсырмаларды топтиа орындап, талқылау тапсырылады. 1-топ:Сөйлемдерді толықтырып жазып, зат есімдерді тауып, оларға сұрақ қою. 2-топ: Мәтінді оқып оған ат қой. Мәтіннен кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тауып астын сыз. 3-топ: Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек, не? Сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек топтап жазыңдар. 4-топ: Сөз таптарына байланысты кластер құрастыру. Оқушылардың жауаптары толықтырылады.Оқушылар бір-бірін шапалақтау арқылы бағалайды. (МК,Ұ)Сөздік жұмыс -Тақтадағы суреттерге назар аударыңдар. -Қалай ойлайсыңдар, «Кім?» деп кімге айтамыз? -«Не?» деп ше? Оқушылардың жауаптарын тыңдау
Оқушылар жауаптарды тақтадағы нұсқадан тексереді.Өздерін дескриптор арқылы бағалайды. (Ө,Қ)Дәптермен жұмыс 44-бет 7-тапсырма Мақсаты:Құрмет, сыйластық жайлы мақал-мәтелдер қолдана алу деңгейлерін анықтау.Сауатты жазу дағдыларын жетілдіру. Тапсырма:Құрмет, сыйластық жайлы мақал-мәтелдерді тауып, көшіріп жазыңдар. Өзара бағалауды ұйымдастыру.\
Т,Қ)Карточкамен жұмыс Мақсаты:Сөздерге сұрақты дұрыс қоя білу қабілеттерін дамыту.
ҚБ тапсырмасы. Мақсаты: Зат есім туралы алған білімдерін бекіту.
|
Слайд
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптерлері
Таратпа қағаз
|
||||||||
|
Соңы 2 мин |
Рефлексиялық-бағалау
кезеңі
Өзін-өзі бағалау: Стикерге өздерінің атын жазып, баспалдақтағы орнын анықтайды. |
Түрлі стикерлер арқылы өздерін бағалайды.
|
||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарға өз бетінше жауап бере алады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||
\
шағым қалдыра аласыз













