|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Адикова Айнур Мухамедкалиевна |
|
|||||
|
Күні: |
21.05.2024ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 132 сабақ. Сан есімді қайталау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.2.5* дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Дерекөздерді пайдаланады, дара және күрделі сан есімдерді табады. Көптеген оқушы: Дерекөздерден мәліметтерді табады, дара және күрделі сан есімдерді ажыратады. Кейбір оқушы: Дерекөздерден тақырып бойынша мәліметтерді іріктей алады, дара және күрделі сан есімдерді анықтайды. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сандар арқылы топқа бөлінеді Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? Оқушылар сабаққа назар аударады. Үй тапсырмасын сұрау Өткенді қайталау “Спиннер”әдісі |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап береді 1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма “Ой қозғау” әдісі 149-жаттығу Хайуанаттар бағында сары,көк және қызыл түсті тотықұстар бар. Сары түсті тотықұстардың саны көк түстілермен бірдей. Ал көк түстілердің саны қызыл түстілермен бірдей. Егер қызыл түсті құс үшеу болса, хайуанаттар бағында барлығы неше тотықұс бар? СҰРАҚТАР Қызыл түсті тотықұстың саны нешеу? Барлығы неше тотықұс ? Жауабыңды жаз. Сан есімнің астын сыз. Жауабын тақтаға жазады Жауабы: тоғыз тотықұс бар. |
Жұмбақты оқиды. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жұмбақты оқиды-1б Шешуін тауып,жазады-1б Сан есімдерді табады-1б |
Суреттер
|
|
||
|
10 мин 2 мин |
“Саяхатшы” әдісі Топтық жұмыс Саяхатшылар сияқты мәлімет жинақтап, онымен таныстыратын боласыздар. 150-жаттығу Сен саяхат жетекшісісің. Сенің міндетің –балаларды өзің тұратын көшемен таныстыру. Ол үшін: -көше кімнің атында екенін анықта; -ол туралы ақпарат жинақта; -көше атауы болмаса, көше бойында орналасқан ерекше нысандар (дүкен, мектеп және т.б.) туралы айтуға тырыс. -өз сөзіңде сан есімдерді қолдануды ұмытпа. Сергіту сәті “Нейро” жаттығу |
Нұсқаулық бойынша тапсырманы орындайды. |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Деректерді іріктейді 1б Сан есімдерді табады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық
|
|
||
|
10 мин |
Жеке жұмыс “Бауырсақ” әдісі арқылы оқушылар берілген сөйлемдерді дәптерге жазып, дара және күрлері сан есімдерге ажыратады. |
Мәтіндегі сан есімдерді ажыратады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көркем жазады-1б Сан есімдерді табады-1б Сан есімдерді ажырата алады-1б |
Дәптер
|
|
||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Бекіту “Wordwall” платформасы арқылы “Анықта” әдісі арқылы оқушылар ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырма 52-жаттығу “Асықтар” әдісі кері байланыс |
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Дара және күрделі сан есімдерді ажыратады-1б |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ қазақ тілі 2 сынып сан есімді қайталау
Ашық сабақ қазақ тілі 2 сынып сан есімді қайталау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Адикова Айнур Мухамедкалиевна |
|
|||||
|
Күні: |
21.05.2024ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 132 сабақ. Сан есімді қайталау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.2.5* дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Дерекөздерді пайдаланады, дара және күрделі сан есімдерді табады. Көптеген оқушы: Дерекөздерден мәліметтерді табады, дара және күрделі сан есімдерді ажыратады. Кейбір оқушы: Дерекөздерден тақырып бойынша мәліметтерді іріктей алады, дара және күрделі сан есімдерді анықтайды. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сандар арқылы топқа бөлінеді Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? Оқушылар сабаққа назар аударады. Үй тапсырмасын сұрау Өткенді қайталау “Спиннер”әдісі |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап береді 1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма “Ой қозғау” әдісі 149-жаттығу Хайуанаттар бағында сары,көк және қызыл түсті тотықұстар бар. Сары түсті тотықұстардың саны көк түстілермен бірдей. Ал көк түстілердің саны қызыл түстілермен бірдей. Егер қызыл түсті құс үшеу болса, хайуанаттар бағында барлығы неше тотықұс бар? СҰРАҚТАР Қызыл түсті тотықұстың саны нешеу? Барлығы неше тотықұс ? Жауабыңды жаз. Сан есімнің астын сыз. Жауабын тақтаға жазады Жауабы: тоғыз тотықұс бар. |
Жұмбақты оқиды. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жұмбақты оқиды-1б Шешуін тауып,жазады-1б Сан есімдерді табады-1б |
Суреттер
|
|
||
|
10 мин 2 мин |
“Саяхатшы” әдісі Топтық жұмыс Саяхатшылар сияқты мәлімет жинақтап, онымен таныстыратын боласыздар. 150-жаттығу Сен саяхат жетекшісісің. Сенің міндетің –балаларды өзің тұратын көшемен таныстыру. Ол үшін: -көше кімнің атында екенін анықта; -ол туралы ақпарат жинақта; -көше атауы болмаса, көше бойында орналасқан ерекше нысандар (дүкен, мектеп және т.б.) туралы айтуға тырыс. -өз сөзіңде сан есімдерді қолдануды ұмытпа. Сергіту сәті “Нейро” жаттығу |
Нұсқаулық бойынша тапсырманы орындайды. |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Деректерді іріктейді 1б Сан есімдерді табады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық
|
|
||
|
10 мин |
Жеке жұмыс “Бауырсақ” әдісі арқылы оқушылар берілген сөйлемдерді дәптерге жазып, дара және күрлері сан есімдерге ажыратады. |
Мәтіндегі сан есімдерді ажыратады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көркем жазады-1б Сан есімдерді табады-1б Сан есімдерді ажырата алады-1б |
Дәптер
|
|
||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Бекіту “Wordwall” платформасы арқылы “Анықта” әдісі арқылы оқушылар ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырма 52-жаттығу “Асықтар” әдісі кері байланыс |
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Дара және күрделі сан есімдерді ажыратады-1б |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















