|
Бөлім |
МЕНІҢ МЕКТЕБІМ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлібек Ақмарал Ойратқызы |
||||
|
Күні |
13.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: 2 «б» |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
1-сабақ. Менің мектебім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау; 2.4.2.1 оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөз тіркестерін қатыстырып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді, мәтін құрайды. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қорапша арқылы амандасу» Мақсаты: Сабақ басында жағымды көңіл күй орнату, мұғалім мен оқушы арасында сенімді байланыс орнату.
Мұғалім оқушыларға бағалау жүйесін түсіндіреді: - «Бүгін әр тапсырма үшін смайлик жинаймыз. Әр дұрыс орындалған тапсырмаға бір күлімдеген смайлик ? беріледі. Сабақ соңында кімде смайлик көп болса — соған сәйкес баға қойылады!» - Әр оқушыға жеке бағалау парағын таратады |
Мұғалім ұсынған бағалау парағын алады. - Бағалау жүйесімен танысады (әр тапсырма үшін смайлик жинау ережесін біледі). - Өз алдына мақсат қояды: «Барлық тапсырмадан ? алуға тырысамын!» |
«Эмоциялық бағалау» (Шіркін! Алақай! Қап!)
|
Смайлик
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Үй тапсырмасын сұрау (Wordwall платформасы арқылы) Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың назарын экранға аударады.
Критерийлері: 1. Жаңа сөздерді біледі. 2. Сөйлемде қолданады Дескрипторлар: • 1–2 сөзді дұрыс атайды • 1–2 сөйлемде жаңа сөздерді қолданады. Балалар, қазір біз бір қысқа видеоны бірге көреміз. Назар аударып көріңдер, кейін не туралы екенін талқылаймыз. Видеоны қосады (1–2 минут). Видео аяқталған соң бағыттаушы сұрақтар қояды:
Демек, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Мектеп / Менің мектебім». - Тақтаға бүгінгі күнді жазады. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерін таныстырады. Суреттер көрсетіледі.
Жаңа сөздер: асхана, кітапхана, шеберхана, мүсінші. «Жаңа сөздерді суретпен сәйкестендіру» Критерийлері: 1. Жаңа сөздердің мағынасын сурет арқылы таниды. 2. Сурет пен сөзді дұрыс сәйкестендіреді. 3. Сөздерді дұрыс оқи және айта алады. Дескрипторлар: • Суретке сәйкес сөзді дұрыс таңдайды; • 1-2 сөзді дұрыс сәйкестендіреді; • Жаңа сөздерді анық, дұрыс оқиды; • Сәйкестендірген сөздердің мағынасын түсінеді.
1-тапсырма. Тыңдайық. Мынау – менің мектебім. Мектеп үшқабатты. Бірінші қабатта асхана, спортзал, киім ілетін орын бар. Асхана кең, таза және жарық. Екінші және үшінші қабаттарда кітапхана, сынып бөлмелері орналасқан. Кітапханада қызықты кітаптар көп. Мектепте оқушылар, мұғалімдер бар. Критерийлері: 1. Мәтінді түсініп оқиды. 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3. Жауаптарын толық және дұрыс айта алады Дескрипторлар: • Мәтінді дұрыс оқиды; • Сұрақтарға қысқаша, бірақ мағыналы жауап береді; Сергіту сәті Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендір. Тақырыпқа сай сөздер мен сөйлемдері бар карточкалар беріледі.
Критерийлері: 1.Сөздерді сәйкес келетін сөйлемдермен дұрыс байланыстырады. 2 Сөйлемдері дұрыс сәйкестендіреді. Дескрипторлар: • Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді. Керекті әріптерді қойып толықтыр. (Вместо многоточия напишите нужные буквы) 1. Мынау – мені... мектеб... м. 2. Мектеп ...ш...абатты. 3. Асхана ке... , таза ж...не жары... 4. К...тапханада ...ызы...ты к...таптар к...п. 5. Мектепте о...ушылар, м...ғал...мдер бар. і ү қ ғ ә ң ө ұ |
Өткен сабақтағы жаңа сөздерді еске түсіріп, Wordwall тапсырмасын орындайды. • Сөздің аударманы айтады • Дұрыс жауап берусе смайликпен бағаланады.
Назарын экранға аударады, мазмұнын мұқият бақылайды. - Видео көріп отырып, таныс және қызықты көріністерге назар аударады. - Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді; - Өз пікірін білдіреді: «Видеода мектеп өмірі көрсетілді», «Маған оқушылардың сабаққа келген сәті ұнады», «Біздің мектеп те осындай!» Жаңа тақырыпты өз тәжірибесімен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы ашылады
Сурет пен сөзді салыстырады, мағынасын болжайды. Берілген тапсырма бойынша суреттер мен сөздерді сәйкестендіреді
Мәтін сұрақтарына жауап береді.
• Әр сөзге сәйкес сөйлемді табады және сәйкестендіреді. • Өз ойын сыныптастарымен талқылайды. • Дұрыс сәйкестендірілген карточкаларды тақтаға немесе үстел үстіне орналастырады. • Мұғаліммен бірге дұрыс жауаптарды тексереді. • Жаңа сөздерді сөйлемде қолдануға тырысады.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=WNhzPSIQj7I
Оқулық
Карточка |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Сабақтың соңында жаңа сөздерді сұрау. Бағалау парағыны арқылы баға қою Үй тапсырмасы 4-тапсырма 61 бет Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін смайлик арқылы білдіреді. |
Оқушылар бүгін өткен жаңа сөздер мен тақырыпты айтады. Бүгін сабақтан алған бағаны айтылады. Үй тапсырмасын жазады және сабақтан алған көңіл күйлерін көрседеді. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақ тілі 2 сынып Тақырыбы: Менің мектебім
Ашық сабақ Қазақ тілі 2 сынып Тақырыбы: Менің мектебім
|
Бөлім |
МЕНІҢ МЕКТЕБІМ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлібек Ақмарал Ойратқызы |
||||
|
Күні |
13.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: 2 «б» |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
1-сабақ. Менің мектебім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау; 2.4.2.1 оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөз тіркестерін қатыстырып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді, мәтін құрайды. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қорапша арқылы амандасу» Мақсаты: Сабақ басында жағымды көңіл күй орнату, мұғалім мен оқушы арасында сенімді байланыс орнату.
Мұғалім оқушыларға бағалау жүйесін түсіндіреді: - «Бүгін әр тапсырма үшін смайлик жинаймыз. Әр дұрыс орындалған тапсырмаға бір күлімдеген смайлик ? беріледі. Сабақ соңында кімде смайлик көп болса — соған сәйкес баға қойылады!» - Әр оқушыға жеке бағалау парағын таратады |
Мұғалім ұсынған бағалау парағын алады. - Бағалау жүйесімен танысады (әр тапсырма үшін смайлик жинау ережесін біледі). - Өз алдына мақсат қояды: «Барлық тапсырмадан ? алуға тырысамын!» |
«Эмоциялық бағалау» (Шіркін! Алақай! Қап!)
|
Смайлик
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Үй тапсырмасын сұрау (Wordwall платформасы арқылы) Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың назарын экранға аударады.
Критерийлері: 1. Жаңа сөздерді біледі. 2. Сөйлемде қолданады Дескрипторлар: • 1–2 сөзді дұрыс атайды • 1–2 сөйлемде жаңа сөздерді қолданады. Балалар, қазір біз бір қысқа видеоны бірге көреміз. Назар аударып көріңдер, кейін не туралы екенін талқылаймыз. Видеоны қосады (1–2 минут). Видео аяқталған соң бағыттаушы сұрақтар қояды:
Демек, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Мектеп / Менің мектебім». - Тақтаға бүгінгі күнді жазады. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерін таныстырады. Суреттер көрсетіледі.
Жаңа сөздер: асхана, кітапхана, шеберхана, мүсінші. «Жаңа сөздерді суретпен сәйкестендіру» Критерийлері: 1. Жаңа сөздердің мағынасын сурет арқылы таниды. 2. Сурет пен сөзді дұрыс сәйкестендіреді. 3. Сөздерді дұрыс оқи және айта алады. Дескрипторлар: • Суретке сәйкес сөзді дұрыс таңдайды; • 1-2 сөзді дұрыс сәйкестендіреді; • Жаңа сөздерді анық, дұрыс оқиды; • Сәйкестендірген сөздердің мағынасын түсінеді.
1-тапсырма. Тыңдайық. Мынау – менің мектебім. Мектеп үшқабатты. Бірінші қабатта асхана, спортзал, киім ілетін орын бар. Асхана кең, таза және жарық. Екінші және үшінші қабаттарда кітапхана, сынып бөлмелері орналасқан. Кітапханада қызықты кітаптар көп. Мектепте оқушылар, мұғалімдер бар. Критерийлері: 1. Мәтінді түсініп оқиды. 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3. Жауаптарын толық және дұрыс айта алады Дескрипторлар: • Мәтінді дұрыс оқиды; • Сұрақтарға қысқаша, бірақ мағыналы жауап береді; Сергіту сәті Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендір. Тақырыпқа сай сөздер мен сөйлемдері бар карточкалар беріледі.
Критерийлері: 1.Сөздерді сәйкес келетін сөйлемдермен дұрыс байланыстырады. 2 Сөйлемдері дұрыс сәйкестендіреді. Дескрипторлар: • Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді. Керекті әріптерді қойып толықтыр. (Вместо многоточия напишите нужные буквы) 1. Мынау – мені... мектеб... м. 2. Мектеп ...ш...абатты. 3. Асхана ке... , таза ж...не жары... 4. К...тапханада ...ызы...ты к...таптар к...п. 5. Мектепте о...ушылар, м...ғал...мдер бар. і ү қ ғ ә ң ө ұ |
Өткен сабақтағы жаңа сөздерді еске түсіріп, Wordwall тапсырмасын орындайды. • Сөздің аударманы айтады • Дұрыс жауап берусе смайликпен бағаланады.
Назарын экранға аударады, мазмұнын мұқият бақылайды. - Видео көріп отырып, таныс және қызықты көріністерге назар аударады. - Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді; - Өз пікірін білдіреді: «Видеода мектеп өмірі көрсетілді», «Маған оқушылардың сабаққа келген сәті ұнады», «Біздің мектеп те осындай!» Жаңа тақырыпты өз тәжірибесімен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы ашылады
Сурет пен сөзді салыстырады, мағынасын болжайды. Берілген тапсырма бойынша суреттер мен сөздерді сәйкестендіреді
Мәтін сұрақтарына жауап береді.
• Әр сөзге сәйкес сөйлемді табады және сәйкестендіреді. • Өз ойын сыныптастарымен талқылайды. • Дұрыс сәйкестендірілген карточкаларды тақтаға немесе үстел үстіне орналастырады. • Мұғаліммен бірге дұрыс жауаптарды тексереді. • Жаңа сөздерді сөйлемде қолдануға тырысады.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=WNhzPSIQj7I
Оқулық
Карточка |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Сабақтың соңында жаңа сөздерді сұрау. Бағалау парағыны арқылы баға қою Үй тапсырмасы 4-тапсырма 61 бет Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін смайлик арқылы білдіреді. |
Оқушылар бүгін өткен жаңа сөздер мен тақырыпты айтады. Бүгін сабақтан алған бағаны айтылады. Үй тапсырмасын жазады және сабақтан алған көңіл күйлерін көрседеді. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















