Ашық сабақ Қазақ тілі 3 сынып "Есептік және реттік сан есім"

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Қазақ тілі 3 сынып "Есептік және реттік сан есім"

Материал туралы қысқаша түсінік
"Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту:әдістер мен тәжірбиелер" тақырыбындағы қалалық семинар Ашық сабақ "Есептік және реттік сан есім"
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Су – тіршілік көзі 117 - сабақ

Пәні:

Қазақ тілі

Күні:

21.04.25

Педагогтің аты-жөні:

Абишева Бибигул Сабитовна

Сынып: 3 «ә»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

47-51 жат

Оқу бағдарламасы

на сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 мәтін маөзмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беруге бағыталған сұрақтар құрастыру және жауап беру.

3.3.3.1оқыған,тыңдалған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып,мазмұндама жазу.

3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау.




Сабақтың мақсаты

Мәтін маөзмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді.

Оқыған,тыңдалған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып,мазмұндама жазады.

Есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтайды.




Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.



Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық бәріміз,

Арайлап атқан күнге.



Топқа бөлу

«Сиқырлы қорап» әдісі











Үй тапсырмасын тексеру

46-жаттығу 88–бет





«Ой қозғау» әдісі

«Дарц» ойынын пайдаланып тапсырмалар орындау.









Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау





Оқушылар сабаққа назар аударады.











Балалар қораптан топтың атын тауып бөлінеді.

I-топ Сан есім

II-топ Есептік

III-Реттік





Тапсырманы тексертеді

Әр топтан 1 оқушыдан.





Берілген тапсырмаларды оқып,тез жауап береді.








Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!









Жарайсыңдар!















Жарайсыңдар!







Әр жауапқа 1 ұпай




















Топтың атауы жазылған қағаздар

















Дарц

Сабақ

тың ортасы

11 мин

1-тапсырма

Топпен жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Өлеңді тыңда





1. Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады?

Өлеңді интерактивті тақтадан тыңдайды.

  1. топ 1.Өлең не туралы?

2.Өлеңнің мазмұнынына екі сөйлем жазады.

II-топ Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады?2 сөйлем жазады.

III-топ

Жаңбыр туралы мақал-мәтелдер жазады.



Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1ұ

-жаңбыр жауғаннан кейінгі табиғаттағы өзгерістерді айтады-1ұ

-өлең мазмұнын әңгімеге айналдырады-1ұ







Жаңбырға қатысты мақал-мәтел -1ұ



Жасанды интелект

оқиды.



Оқулық

47-жаттығу

88,89 –бет


10 мин



































Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Жұбыңмен ақылдас» әдісі

Сандарды сөзбен жаз.

Бұлар қандай сан есімдер?




Талқылау сұрақтары:

  1. Реттік сан есімдерге қандай жұрнақтар жалғанады?

  2. Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды.


Сандарды сөзбен жазады









Сұраққа жауап береді























Жаңбыр дыбысына сәйкес қол жаттығуларын жасайды



Дескриптор:

-сандарды сөзбен жазады

-сан есімдердің түрін ажыратады-1ұ

-себеін түсіндіреді

Нешінші сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды-1 ұ

орындайды











Жарайсыңдар!

Керемет!

Оқулық

48-49 жаттығу

89-бет

дәптер

қалам



Карточкалар

















Бейнежазба


10 мин






Рефлексия

3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді тап. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айт








Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табады.. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтады.



Дескриптор:

-бос торкөзге тиісті әріптерді қояды-1б

-жасырынған сөзді табады-1б

-сөздегі әріптер санын анықтайды-1б






Таратпа карточка,

Жауабы интер.тақта

Сабақ

тың соңы



7 мин

Бағалау

«Бағдаршам» әдісі













Үйге тапсырма

50 –жаттығу 89-бет

Оқушылар «Бағдаршам » әдісі арқылы өтілген сабақ жайлы өз ойларын бағдаршам көздері арқылы жеткізеді.



Күнделіктеріне жазып алады



Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!











Жарайсыңдар!

Бағдаршам көздері













Күнделік.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.05.2025
225
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі