Пән: «Казахский язык»
Сынып: 4
Оқушы: Мэлсов Ерболат
Диагноз: органического поражение ЦНС с интеллектуальной недостаточностью приравненной к легкой умственной отсталости. ДЦП. Спастическая диплегия тяж.ст,тяж; Ғ 06.8 ОНР 3ур. Стертая форма дизартрии
Күні: 26.10.2021
Мұғалім: Маханбеталиева А.З.
|
Тақырыбы: Тема урока |
Менің күн тәртібім Мой режим дня |
|
Оқу мақсаты: Цели обучения |
4.2.4.1 мәтіннен өз бетімен кейіпкерлердің іс-әрекеттерін тауып оқу, атау |
|
Сабақтың мақсаты: Цели урока |
Білімділік: қарапайым сөздердің сөйлемдердің мағынасын түсіну, күн тәртібін жоспарлай алу; Жай сөйлем құрастыра алу. Түзете-дамытушылық: -мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап беру;балалардың тілдерін дамытып, ой-өрісін кеңейту, сөздік қорын молайту;күн тәртібі жайлы ой қалыптастыру; «Доп», «Құстар», «Аюдың әні» жаттығулары арқылы ой өрісін дамыту. Тәрбиелік: оқуға деген қызығушылын арттыру; салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу. Образовательные: продолжить формировать представления о режиме дня, навык правильного соблюдения режима дня; отрабатывать навык составления простого предложения. Коррекционно-развивающие: ·корригировать и развивать связную устную речь учащихся путем составления предложений, ответов на вопросы, самостоятельных рассказов; развивать пространственную ориентировку в физминутке «Аюдың әні»; развивать мелкую моторику кистей рук на основе игры «Доп». |
|
Құндылықтарды дарыту мақсаты Привитие ценностей: |
6 құндылықты тапсырма беру ынтымақтастық ортаны қалыптастыру Жеке жұмыс жасауда ынтымақтастық, ашықтық, бір-бірін құрметтеу және еңбектену мен шығармашылық құндылықтары қалыптасады. |
|
Тілдік мақсаты: Языковая цель: |
Тақырып бойынша қазақша сөйлем құрау, сұрақтарға жауап беру Күн тәртібі; Уақыт; Тәулік ұғымдарын қалыптастыру |
|
Бағалау критерийі: Критерии оценивания |
Күн тәртібін құрастырау алады; уақытты ажырата алады; еркін сөйлем құрай алады. |
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері, уақыты |
Сабақтың барысы |
||
|
Мұғалім іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
5 мин |
1.Өткен жыл мезгілін, айды, ауа райын айту 2.Өткен тақырыптарды қайталатамын. Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын. |
номикан
|
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. «Әләпби» өлеңін жатқа сұрау Дескриптор Өлеңді мәнерлеп, жатқа айту, оқу. 1.Артығын тап жаттығу(түзету мақсаты). Оқулықпен жұмыс 2. Ауызша сөйлем құрастыру А. тақырыпқа қатысты сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. Оларды оқимын оқушыларға қайталатамын. Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын Тапсырма Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату Дескриптор -берілген дыбыстардан сөз құрастырады; Сөздерді жазба әріптермен жазады; -жазу жолын және талаптарые сақтайды. Сергіту сәті. «Аюдың әні» Саусақ жаттығуы Бір үйде біз нешеуміз? Кел санайық, екеуміз. Бас бармағым — папам, Балаңүйрек — апам. Ортантерек — ағам Шылдыршүмек — мен Титтейбөбек — сен. Бірүйдебізнешеуміз? Бірүйдебізбесеуміз.
Дәптерлерді ашайық, Қолға қалам алайық, Салақтықтан қашайық, Әдемілеп жазайық. Дәптермен жұмыс. Дескриптор. Оқу құралдарын жазады. |
оқулық
сызбалар
|
|
|
Сабақтың аяғы
5 мин |
Бағалау. Үй тапсырмасын түсіндіру. Үй тапсырмасын беру |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, қазақ тілі, 4 сынып
Ашық сабақ, қазақ тілі, 4 сынып
Пән: «Казахский язык»
Сынып: 4
Оқушы: Мэлсов Ерболат
Диагноз: органического поражение ЦНС с интеллектуальной недостаточностью приравненной к легкой умственной отсталости. ДЦП. Спастическая диплегия тяж.ст,тяж; Ғ 06.8 ОНР 3ур. Стертая форма дизартрии
Күні: 26.10.2021
Мұғалім: Маханбеталиева А.З.
|
Тақырыбы: Тема урока |
Менің күн тәртібім Мой режим дня |
|
Оқу мақсаты: Цели обучения |
4.2.4.1 мәтіннен өз бетімен кейіпкерлердің іс-әрекеттерін тауып оқу, атау |
|
Сабақтың мақсаты: Цели урока |
Білімділік: қарапайым сөздердің сөйлемдердің мағынасын түсіну, күн тәртібін жоспарлай алу; Жай сөйлем құрастыра алу. Түзете-дамытушылық: -мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап беру;балалардың тілдерін дамытып, ой-өрісін кеңейту, сөздік қорын молайту;күн тәртібі жайлы ой қалыптастыру; «Доп», «Құстар», «Аюдың әні» жаттығулары арқылы ой өрісін дамыту. Тәрбиелік: оқуға деген қызығушылын арттыру; салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу. Образовательные: продолжить формировать представления о режиме дня, навык правильного соблюдения режима дня; отрабатывать навык составления простого предложения. Коррекционно-развивающие: ·корригировать и развивать связную устную речь учащихся путем составления предложений, ответов на вопросы, самостоятельных рассказов; развивать пространственную ориентировку в физминутке «Аюдың әні»; развивать мелкую моторику кистей рук на основе игры «Доп». |
|
Құндылықтарды дарыту мақсаты Привитие ценностей: |
6 құндылықты тапсырма беру ынтымақтастық ортаны қалыптастыру Жеке жұмыс жасауда ынтымақтастық, ашықтық, бір-бірін құрметтеу және еңбектену мен шығармашылық құндылықтары қалыптасады. |
|
Тілдік мақсаты: Языковая цель: |
Тақырып бойынша қазақша сөйлем құрау, сұрақтарға жауап беру Күн тәртібі; Уақыт; Тәулік ұғымдарын қалыптастыру |
|
Бағалау критерийі: Критерии оценивания |
Күн тәртібін құрастырау алады; уақытты ажырата алады; еркін сөйлем құрай алады. |
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері, уақыты |
Сабақтың барысы |
||
|
Мұғалім іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
5 мин |
1.Өткен жыл мезгілін, айды, ауа райын айту 2.Өткен тақырыптарды қайталатамын. Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын. |
номикан
|
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. «Әләпби» өлеңін жатқа сұрау Дескриптор Өлеңді мәнерлеп, жатқа айту, оқу. 1.Артығын тап жаттығу(түзету мақсаты). Оқулықпен жұмыс 2. Ауызша сөйлем құрастыру А. тақырыпқа қатысты сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. Оларды оқимын оқушыларға қайталатамын. Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын Тапсырма Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату Дескриптор -берілген дыбыстардан сөз құрастырады; Сөздерді жазба әріптермен жазады; -жазу жолын және талаптарые сақтайды. Сергіту сәті. «Аюдың әні» Саусақ жаттығуы Бір үйде біз нешеуміз? Кел санайық, екеуміз. Бас бармағым — папам, Балаңүйрек — апам. Ортантерек — ағам Шылдыршүмек — мен Титтейбөбек — сен. Бірүйдебізнешеуміз? Бірүйдебізбесеуміз.
Дәптерлерді ашайық, Қолға қалам алайық, Салақтықтан қашайық, Әдемілеп жазайық. Дәптермен жұмыс. Дескриптор. Оқу құралдарын жазады. |
оқулық
сызбалар
|
|
|
Сабақтың аяғы
5 мин |
Бағалау. Үй тапсырмасын түсіндіру. Үй тапсырмасын беру |
|
|
шағым қалдыра аласыз













