|
Апта 11 |
Қазақ тілі 18.11.2016жыл |
4 сынып |
Бастауыш сынып мұғалімі Нысабаева Э.Т |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өзіңді-өзің тексер 1-7жаттығулар |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Білімділік. Сөйлем
мүшелері, құрмалас сөйлем және бірыңғай мүшелер туралы алған
білімдерін тереңдету, ойда қалғандарды нақтылау,пысықтау және
қайталау. |
|||||||||
|
Сілтеме: |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||||||||
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
Сөйлем мүшелері, құрмалас сөйлем және бірыңғай мүшелер туралы алған білімдерін тереңдеті,сөйлем ішінде табады. |
|||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Қайталау сабағы |
|||||||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
АКТ құралдары: Интернет, интерактивті тақта, электронды оқулық 4-сынып,постер, түрлі – түсті бояу, қағаздар |
|||||||||
|
Оқыту әдістері: |
Жаңа әдістер АКТ СТО |
1. Диалог 2. Жеке жұмыс 3.Жұптық жұмыс 4. Топтық жұмыс |
||||||||
|
Дерек көздері: |
Интернет ,кітапхана |
|||||||||
|
|
Мақсат |
Күтілетін нәтиже |
Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят ) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||||
|
І |
І.Ұйымдастыру кезеңі Үлкенге де сіз, (оң қолын алға созады) Кішіге де сіз. (сол қолын алға созады) Барша жанды құрметтеп, (екі қолын кеудеге қояды) Бас иеміз біз. (бас иеді) |
|
Оқушылар іс-қимылдар арқылы қайталап айтады |
|||||||
|
Білу |
Өткен материалды еске түсіру |
Өткен материалды еске түсіреді. Үй тапсырмасын тексеру. |
Қарамен жазылған сөздерге аудар.Олардың сөйлемге қандай мағына үстеп тұрғанын байқа. Сонда не байқадың?Олар сөйлем мүшесі бола ала ма? Достық-дружба- friendship Мұражай-музей- museum Дос-друг- friend |
Сұрақ-жауап |
Оқушы жауабы |
|||||
|
Түсіну |
Қыстырма сөздің негізгі идеясының өзектілігін анықтау |
Баға бере отырып, өмірде өз бетімен шешім табуға үйренеді |
Қыстырма сөздер сөйлемнің қай жерінде келіп тұрғанына және қандай тыныс белгісі қойылғанына назар аудар. |
Сұрақ қою |
Ережені түсіндіру |
|||||
|
|
ІІ.Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу.Тақырыпты айқындау. |
|
Жазады |
|||||||
|
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс |
Көру диктанты.Диктант мәтіні алдын –ала слайдта көрсетіледі. Оқушылар 2-3 мәрте оқып, естеріне сақтайды. Сосын мәтінді жауып, естеріне сақтап қалғандарын жазады. |
Жазып болған соң мәтін ашылып, тексеру жұмыс жүргізіледі |
Тексереді |
1-жаттығу 82 бет |
|||||
|
Талдау |
Мәтіндегі құрмалас сөйлемді тауып,сөз тіркесін сызбамен көрсету. |
Мәтін ішіндегі сөйлем ішінен құрмалас сөйлемді ажыратуға төселеді. «Пирамида»тәсілі «Адасқан сөздер»тәсілі Слайд |
Әр топ берілген постерде тапсырманы орындайды. |
|
2-жаттығу 82 бет 3-жаттығу 82-бет 4-жаттығу 83-бет |
|||||
|
|
Сергіту сәті |
|
Оқушылар іс-қимылдары |
|||||||
|
Жинақтау |
Мақалдардың сыңарын оң жақтан тауып жазады,сөйлем түрін ажыратады. |
Сөйлем мүшелеріне талдайды.Тыныс белгісінің қойылуына мән береді. Карточка беріледі. Ашық тест.Слайд |
Бесінші мақалды сөйлем мүшелеріне талдайды. |
|
5-жаттығу 83-бет 7-жаттығу 83-бет |
|||||
|
Бағалау |
Өзіндік ойын, пікірін қалыптастыру |
Өмірде адамдарға өз пайдасын тигізуге талпынысы артады |
Бағалау парағы бойынша бағалау. |
|
Өзін – өзі бағалау. |
|||||
|
|
Қорытынды бөлім. « Инсерт» әдісі Білем.Білдім.Білгім келеді./Стикерлерді жабыстыру/ Үйге тапсырма 6-жаттығу 83-бет |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ қазақ тілі 4-сынып Өзіңді-өзің тексер 1-7 жаттығулар
|
Апта 11 |
Қазақ тілі 18.11.2016жыл |
4 сынып |
Бастауыш сынып мұғалімі Нысабаева Э.Т |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өзіңді-өзің тексер 1-7жаттығулар |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Білімділік. Сөйлем
мүшелері, құрмалас сөйлем және бірыңғай мүшелер туралы алған
білімдерін тереңдету, ойда қалғандарды нақтылау,пысықтау және
қайталау. |
|||||||||
|
Сілтеме: |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||||||||
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
Сөйлем мүшелері, құрмалас сөйлем және бірыңғай мүшелер туралы алған білімдерін тереңдеті,сөйлем ішінде табады. |
|||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Қайталау сабағы |
|||||||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
АКТ құралдары: Интернет, интерактивті тақта, электронды оқулық 4-сынып,постер, түрлі – түсті бояу, қағаздар |
|||||||||
|
Оқыту әдістері: |
Жаңа әдістер АКТ СТО |
1. Диалог 2. Жеке жұмыс 3.Жұптық жұмыс 4. Топтық жұмыс |
||||||||
|
Дерек көздері: |
Интернет ,кітапхана |
|||||||||
|
|
Мақсат |
Күтілетін нәтиже |
Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят ) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||||
|
І |
І.Ұйымдастыру кезеңі Үлкенге де сіз, (оң қолын алға созады) Кішіге де сіз. (сол қолын алға созады) Барша жанды құрметтеп, (екі қолын кеудеге қояды) Бас иеміз біз. (бас иеді) |
|
Оқушылар іс-қимылдар арқылы қайталап айтады |
|||||||
|
Білу |
Өткен материалды еске түсіру |
Өткен материалды еске түсіреді. Үй тапсырмасын тексеру. |
Қарамен жазылған сөздерге аудар.Олардың сөйлемге қандай мағына үстеп тұрғанын байқа. Сонда не байқадың?Олар сөйлем мүшесі бола ала ма? Достық-дружба- friendship Мұражай-музей- museum Дос-друг- friend |
Сұрақ-жауап |
Оқушы жауабы |
|||||
|
Түсіну |
Қыстырма сөздің негізгі идеясының өзектілігін анықтау |
Баға бере отырып, өмірде өз бетімен шешім табуға үйренеді |
Қыстырма сөздер сөйлемнің қай жерінде келіп тұрғанына және қандай тыныс белгісі қойылғанына назар аудар. |
Сұрақ қою |
Ережені түсіндіру |
|||||
|
|
ІІ.Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу.Тақырыпты айқындау. |
|
Жазады |
|||||||
|
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс |
Көру диктанты.Диктант мәтіні алдын –ала слайдта көрсетіледі. Оқушылар 2-3 мәрте оқып, естеріне сақтайды. Сосын мәтінді жауып, естеріне сақтап қалғандарын жазады. |
Жазып болған соң мәтін ашылып, тексеру жұмыс жүргізіледі |
Тексереді |
1-жаттығу 82 бет |
|||||
|
Талдау |
Мәтіндегі құрмалас сөйлемді тауып,сөз тіркесін сызбамен көрсету. |
Мәтін ішіндегі сөйлем ішінен құрмалас сөйлемді ажыратуға төселеді. «Пирамида»тәсілі «Адасқан сөздер»тәсілі Слайд |
Әр топ берілген постерде тапсырманы орындайды. |
|
2-жаттығу 82 бет 3-жаттығу 82-бет 4-жаттығу 83-бет |
|||||
|
|
Сергіту сәті |
|
Оқушылар іс-қимылдары |
|||||||
|
Жинақтау |
Мақалдардың сыңарын оң жақтан тауып жазады,сөйлем түрін ажыратады. |
Сөйлем мүшелеріне талдайды.Тыныс белгісінің қойылуына мән береді. Карточка беріледі. Ашық тест.Слайд |
Бесінші мақалды сөйлем мүшелеріне талдайды. |
|
5-жаттығу 83-бет 7-жаттығу 83-бет |
|||||
|
Бағалау |
Өзіндік ойын, пікірін қалыптастыру |
Өмірде адамдарға өз пайдасын тигізуге талпынысы артады |
Бағалау парағы бойынша бағалау. |
|
Өзін – өзі бағалау. |
|||||
|
|
Қорытынды бөлім. « Инсерт» әдісі Білем.Білдім.Білгім келеді./Стикерлерді жабыстыру/ Үйге тапсырма 6-жаттығу 83-бет |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


