Қысқа мерзімді жоспар
«Қиял мен шындық бірлігі»
|
Бөлім: |
6. Қиял әлемі. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Г. Саликова |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады |
|||||
|
Бапғалау критерийі |
-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді; - көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді -зат есімдердің мағыналық түрлерін біледі; -мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 4 минут 7 минут 9 минут 10 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру
Ой қозғау Суреттегі шындық па ? Жалған ба ? Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.
(С) Тыңдалымалды тапсырма Суретте не көріп тұрсыздар? Сурет қандай қиялдарға жетелейді? (Жеке жұмыс ) Тыңдалым тапсырмасы 106-беттегі 5-тапсырма Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріңіздер?
Топтық жұмыс 2-тапсырма «Қиялдағы кеңістік» берілген зат есімдерді мағынасына, құрамына қарай талдап шығыңыздар құпия фотосурет картина қиял достық ойлар Бен Хейн қағаз суретші Жеке жұмыс «Сандықтағы сиқырлы сөз» Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап, сабақ тақырыбына сәйкестендіріп сөйлем құра өнерімді; күндер; теледидардан ойларын; жігермен; үлгерімім; сабақтан; қағазға ЕББҚ (қабылдауы баяу оқушы) 1. Көп нүктенің орнына тиісті жұрнақтарды қойып, сөйлемді көшіріп жазып шық. 1.Сәрсеннің әкесі - мұнай..., ағасы - жазу..., өзі - оқу... 2. Менің әкем - балық..., ағам - қой..., апам - сату... 3. Біздің дос...мыз берік. 4. Ол қазір қала... болды. 5. Ол - менің сынып.... 1.Дерексіз зат есімдердің астын сыз. Рәбиға зұлымдық пен зорлықтан қашып келеді. Қызық еді Аянның мінезі. 2. Жалқы есімдердің астын сыз. Намыс, Ақтөбе, Құбылыс.
3. Жалқы есім де, жалпы есім де болатын дерексіз зат есімді табыңыз. А) Ар. B) Шаттық. С) Көңіл. D) Қайғы. E) Мұң. Бағалау Үйге тапсырма 110-беттегі 6-тапсырма
Кері байланыс «1 минут». Сабаққа қатысты пікірлеріңізді 1 сөйлеммен келтіріңіз |
Суретте көріп тұрған бейнелері туралы әңгімелейді
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады
Сурет туралы баяндайды
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер 1.Бен Хейн суретті қандай жолмен салды? 2. Ең әуелі қандай әрекеттерді жүзеге асырады? 3.Суреттерінің тақырыбы не туралы болды? 4. Суретті салудағы мақсаты не еді? 5. Ол әр картиналарынан не күтеді? Берілген зат есімдерді мағынасына, құрамына қарай талдап шығады Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап, сабақ тақырыбына сәйкестендіріп сөйлем құрайды ЕББҚ (қабылдауы баяу оқушы) Көп нүктенің орнына тиісті жұрнақтарды қойып, сөйлемді көшіріп жазып шығады Оқушылар сабаққа қатысты пікірлерімен бөліседі Мүмкіндігіне қарай ментиметр платформасында да оқушылар кері байланыс бере алады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! ҚБ Мұғалімнің бағалауы ҚБ оқушылардың өзара бағалауы Дескриптор /3 балл - сұрақтарға жауап береді-1 балл; -мәселе бойынша өз ойын білдіреді-2 балл; ҚБ оқушылардың өзара бағалауы
Дескриптор /3балл -зат есімдерді мағыналық түрлеріне қарай ажыратады: дара, күрделі екендігін табады; жалпы, жалқыны ажыратады; негізгі, туынды екендігін біледі; деректі, дерексіз екендігін ажыратады ҚБ Мұғалімнің бағалауы Дескриптор /4 балл - зат есімнің мағыналық түрлерін ажыратады-1балл; - құрамына қарай талдайды-1 балл; - мәнмәтін аясында қолдана біледі-2 балл |
Презентация №1,2,3 слайд
Презентация №4 слайд
Презентация №5слайд
№ 6 Слайд. Интерактивті тақта
Презентация № 6 Слайд. Интерактивті тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ қазақ тілі 5-сынып. "Қиял мен шындық бірлігі "
Ашық сабақ қазақ тілі 5-сынып. "Қиял мен шындық бірлігі "
Қысқа мерзімді жоспар
«Қиял мен шындық бірлігі»
|
Бөлім: |
6. Қиял әлемі. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Г. Саликова |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады |
|||||
|
Бапғалау критерийі |
-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді; - көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді -зат есімдердің мағыналық түрлерін біледі; -мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 4 минут 7 минут 9 минут 10 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру
Ой қозғау Суреттегі шындық па ? Жалған ба ? Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.
(С) Тыңдалымалды тапсырма Суретте не көріп тұрсыздар? Сурет қандай қиялдарға жетелейді? (Жеке жұмыс ) Тыңдалым тапсырмасы 106-беттегі 5-тапсырма Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріңіздер?
Топтық жұмыс 2-тапсырма «Қиялдағы кеңістік» берілген зат есімдерді мағынасына, құрамына қарай талдап шығыңыздар құпия фотосурет картина қиял достық ойлар Бен Хейн қағаз суретші Жеке жұмыс «Сандықтағы сиқырлы сөз» Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап, сабақ тақырыбына сәйкестендіріп сөйлем құра өнерімді; күндер; теледидардан ойларын; жігермен; үлгерімім; сабақтан; қағазға ЕББҚ (қабылдауы баяу оқушы) 1. Көп нүктенің орнына тиісті жұрнақтарды қойып, сөйлемді көшіріп жазып шық. 1.Сәрсеннің әкесі - мұнай..., ағасы - жазу..., өзі - оқу... 2. Менің әкем - балық..., ағам - қой..., апам - сату... 3. Біздің дос...мыз берік. 4. Ол қазір қала... болды. 5. Ол - менің сынып.... 1.Дерексіз зат есімдердің астын сыз. Рәбиға зұлымдық пен зорлықтан қашып келеді. Қызық еді Аянның мінезі. 2. Жалқы есімдердің астын сыз. Намыс, Ақтөбе, Құбылыс.
3. Жалқы есім де, жалпы есім де болатын дерексіз зат есімді табыңыз. А) Ар. B) Шаттық. С) Көңіл. D) Қайғы. E) Мұң. Бағалау Үйге тапсырма 110-беттегі 6-тапсырма
Кері байланыс «1 минут». Сабаққа қатысты пікірлеріңізді 1 сөйлеммен келтіріңіз |
Суретте көріп тұрған бейнелері туралы әңгімелейді
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады
Сурет туралы баяндайды
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер 1.Бен Хейн суретті қандай жолмен салды? 2. Ең әуелі қандай әрекеттерді жүзеге асырады? 3.Суреттерінің тақырыбы не туралы болды? 4. Суретті салудағы мақсаты не еді? 5. Ол әр картиналарынан не күтеді? Берілген зат есімдерді мағынасына, құрамына қарай талдап шығады Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап, сабақ тақырыбына сәйкестендіріп сөйлем құрайды ЕББҚ (қабылдауы баяу оқушы) Көп нүктенің орнына тиісті жұрнақтарды қойып, сөйлемді көшіріп жазып шығады Оқушылар сабаққа қатысты пікірлерімен бөліседі Мүмкіндігіне қарай ментиметр платформасында да оқушылар кері байланыс бере алады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! ҚБ Мұғалімнің бағалауы ҚБ оқушылардың өзара бағалауы Дескриптор /3 балл - сұрақтарға жауап береді-1 балл; -мәселе бойынша өз ойын білдіреді-2 балл; ҚБ оқушылардың өзара бағалауы
Дескриптор /3балл -зат есімдерді мағыналық түрлеріне қарай ажыратады: дара, күрделі екендігін табады; жалпы, жалқыны ажыратады; негізгі, туынды екендігін біледі; деректі, дерексіз екендігін ажыратады ҚБ Мұғалімнің бағалауы Дескриптор /4 балл - зат есімнің мағыналық түрлерін ажыратады-1балл; - құрамына қарай талдайды-1 балл; - мәнмәтін аясында қолдана біледі-2 балл |
Презентация №1,2,3 слайд
Презентация №4 слайд
Презентация №5слайд
№ 6 Слайд. Интерактивті тақта
Презентация № 6 Слайд. Интерактивті тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||
шағым қалдыра аласыз























