|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың түсі қандай? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.5.1Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру,мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру ; 6.4.4.1Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есім орнына қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру,мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есім орнына қолданады |
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал: «Көңілді туристер» (досымен сәлемдесу, әлем кереметтерін көрген сәттегі және көргені туралы баяндап жатқан сәттегі эмоцияларын ым-ишарамен білдіреді).
Көк және ақ түстермен байланысты жер-су атауларын топтастырыңдар.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар көк және ақ түстермен байланысты жер-су атауларын топтастырады. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
ҚБ «Күн» |
6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді тыңдаңыз.
1. Су ың тү і қан ай? 2. Дәмі бола ма? Иісін сезуге бола ма? 3. Өзен-көлдердің атауларының «түрлі түсті» болу себебі не? Мәтінді тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. 1-тапсырма. «Әткеншек» әдісімен оқушылар сағат тілінің бағытымен бір-біріне сұрақ қояды.
2-тапсырма. «Хикая пирамидасы» әдісі (топтарға графикалық органайзер таратылады): - «Хикая пирамидасы» кестесіне детальді ақпаратты толтырыңдар. ------------ Басты оқиғаны ата -----------------------------------------. Мәтіндегі «қара» сөзіне байланысты жер-су атауларын ата ----------------------------------------------------- Мәтіндегі «қызыл» сөзіне байланысты жер-су атауларын ата ---------------------------------------------------------------- Зерттеушілерді ата ---------------------------------------------------------------------------- Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Суға қатысты атаулардың ішінен көпшілікке таныс емес кәсіби сөздерді бөліп жазыңдар. Олардың мағынасын сөздіктен қараңдар. Айдын, арал, арна, ауызсу, ащы су, арық суы, ақаба су, ақпар су, ауан су, ботана сел, иман су, мойын су, суат, топан су, тоспа, шұбар су, шығанақ, арасан. Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Сұрау есімдіктерін кірістіріп, оқылым мәтініне қатысты 5 сұрақ жазыңдар. 2-деңгей. Мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырып, диалог құрыңдар. Диалогте өздік есімдігін қолданыңдар. 3-деңгей. Картадан Қазақстандағы өзен-көл атауларында басқа қандай түр-түсті білдіретін сөздер кездесетінін анықтаңдар. Дескриптор:
5 сұрақ жазады;
қандай түр-түсті білдіретін сөздер кездесетінін анықтайды. ҚБ Бекіту. «Судың түсі көк бола ма, әлде түссіз бола ма?» тақырыбына пікір алмасыңдар. |
Мәтіннің мұқият тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. «Хикая пирамидасы» кестесін толтырыңдар. Жалпы және нақты сұрақтар құрастырады; Сұрақтарға жауап береді; «Хикая пирамидасын» толтырады; Топ ішінен ортаға 1 оқушы шығып, топ жұмысын таныстырады. Көпшілікке таныс емес кәсіби сөздерді бөліп жазады; олардың мағынасын сөздіктен қарайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Деңгейлік тапсырманы орындайды. Тақырыпты бекіту мақсатында «Судың түсі көк бола ма, әлде түссіз бола ма?» тақырыбына пікір алмасыңдар. |
ҚБ «Күн, ай, жұлдыз»
ҚБ «Күн, ай, жұлдыз»
|
(Еркебай Қойшыбаев) 6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ қазақ тілі 6-сынып
ашық сабақ қазақ тілі 6-сынып
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың түсі қандай? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.5.1Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру,мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру ; 6.4.4.1Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есім орнына қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру,мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есім орнына қолданады |
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал: «Көңілді туристер» (досымен сәлемдесу, әлем кереметтерін көрген сәттегі және көргені туралы баяндап жатқан сәттегі эмоцияларын ым-ишарамен білдіреді).
Көк және ақ түстермен байланысты жер-су атауларын топтастырыңдар.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар көк және ақ түстермен байланысты жер-су атауларын топтастырады. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
ҚБ «Күн» |
6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді тыңдаңыз.
1. Су ың тү і қан ай? 2. Дәмі бола ма? Иісін сезуге бола ма? 3. Өзен-көлдердің атауларының «түрлі түсті» болу себебі не? Мәтінді тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. 1-тапсырма. «Әткеншек» әдісімен оқушылар сағат тілінің бағытымен бір-біріне сұрақ қояды.
2-тапсырма. «Хикая пирамидасы» әдісі (топтарға графикалық органайзер таратылады): - «Хикая пирамидасы» кестесіне детальді ақпаратты толтырыңдар. ------------ Басты оқиғаны ата -----------------------------------------. Мәтіндегі «қара» сөзіне байланысты жер-су атауларын ата ----------------------------------------------------- Мәтіндегі «қызыл» сөзіне байланысты жер-су атауларын ата ---------------------------------------------------------------- Зерттеушілерді ата ---------------------------------------------------------------------------- Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Суға қатысты атаулардың ішінен көпшілікке таныс емес кәсіби сөздерді бөліп жазыңдар. Олардың мағынасын сөздіктен қараңдар. Айдын, арал, арна, ауызсу, ащы су, арық суы, ақаба су, ақпар су, ауан су, ботана сел, иман су, мойын су, суат, топан су, тоспа, шұбар су, шығанақ, арасан. Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Сұрау есімдіктерін кірістіріп, оқылым мәтініне қатысты 5 сұрақ жазыңдар. 2-деңгей. Мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырып, диалог құрыңдар. Диалогте өздік есімдігін қолданыңдар. 3-деңгей. Картадан Қазақстандағы өзен-көл атауларында басқа қандай түр-түсті білдіретін сөздер кездесетінін анықтаңдар. Дескриптор:
5 сұрақ жазады;
қандай түр-түсті білдіретін сөздер кездесетінін анықтайды. ҚБ Бекіту. «Судың түсі көк бола ма, әлде түссіз бола ма?» тақырыбына пікір алмасыңдар. |
Мәтіннің мұқият тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. «Хикая пирамидасы» кестесін толтырыңдар. Жалпы және нақты сұрақтар құрастырады; Сұрақтарға жауап береді; «Хикая пирамидасын» толтырады; Топ ішінен ортаға 1 оқушы шығып, топ жұмысын таныстырады. Көпшілікке таныс емес кәсіби сөздерді бөліп жазады; олардың мағынасын сөздіктен қарайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Деңгейлік тапсырманы орындайды. Тақырыпты бекіту мақсатында «Судың түсі көк бола ма, әлде түссіз бола ма?» тақырыбына пікір алмасыңдар. |
ҚБ «Күн, ай, жұлдыз»
ҚБ «Күн, ай, жұлдыз»
|
(Еркебай Қойшыбаев) 6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз




















