|
Білім Білім беру ұйымының атауы |
“№15 Мақтажан білім беретін мектеп” КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Саттарова Г.Б |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.01.24ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4ә |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ілік септік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін бойынша диалог құрайды, ілік септіктің жалғауларын ажыратуды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру 2 мин 3 мин Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин Кері байланыс 3 мин |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа біріктіру «Киіз үй» әдісімен жүреді. -Берілген киіз үй суреттерінің біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Өткен тақырыпты қайталау «Ілік септік» тақырыбы «Көбелекті өз гүліне қондыр» әдісі 40-жаттығу Аспанның жүзі жарқ етті, Ақ найза жерге сарт етті Найзағай Аспанның(ілік с) жүзі. “Жұмыртқа аршу”әдісі арқылы сабақ мақсатын хабарлау Жаңа тақырып Жер сілкінісі туралы бейнебаян 41-жаттығу. 1-топ: «Ноутбук» әдісі. Мәтінді оқу 2-топ: «Телефон арқылы әңгіме» әдісі бойынша жұмыс ұйымдастырылады. - Екі оқушы диалогке түседі: -Анар, сен жер сілкінгенде сыртқа шыға алмай қалсаң не істейсің? -Үстелдің астына тығыламын -Ал сен өзің не істейсің? -Үйдің бұрышына тығыламын. 3- топ: «Тез ойла, сөз ойла» әдісі Табиғаттағы қандай апаттарды білесің? Сөздерге жалғауларды қосу арқылы ілік септігіндегі сөз жаса. ЕБҚ. (жұптық жұмыс) Сәйкестендіру тапсырмалары «Шыбын ұру» әдісі 42-жаттығу Жанартаудың атқылаған орны шұңқыр болып қалады. Кейде сондай шұңқырға жаңбырдың суы толып көлге айналады. Ілік септігіндегі сөздер: жанартаудың, жаңбырдың. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Әдебиеттік оқу пәніндегі мәтіндерден ілік септігі бар сөйлемдерді тап. «Сергіту сәті» Дөңгеленіп тұрамыз, Керегені құрамыз. Уық болып иіліп, Киіз үйді құрамыз. 43-жаттығу Мұз жарылып, суға түсіп кеткен адамға қалай көмектесуге болады? Қасына баруға болмайды, өзің де суға түсіп кетуің мүмкін. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекетті белгіле. Дұрыс болатын әрекет: Айқайлап, үлкендерді көмекке шақыру «Қолшатыр» әдісі
Табиғаттағы қауіпті жағдайлар кезінде не істейтініңді ойланып, айтып бер. - Табиғатта қауіпті жағдай орын алса, үлкендерді көмекке шақырамын. Қауіпсіздік ережесін сақтаймын. «Пазл» әдісі. Сабақты пысықтау. Үйге тапсырма 45-жаттығу. Жоғарыдағы мәтіннен зат есімдерді теріп жаз. Оларға ілік септігінің қосымшасын жалғап, әртүрлі жалғану себебін анықта. Жер-жердің Тау-таудың Қабаттар-қабаттардың Үй-үйлер
|
Шаттық шеңберін жасайды Топқа бірігеді. Ілік септігін пысықтайды 1топ – жасырады 2топ-шешуін табады 3топ-септікті табады Тақырыпты, сабақтың мақсатын анықтайды Оқушылар орындайды Оқушылар бір-біріне арқасын сүйеп отырады да, телефон арқылы диалог жүргізеді. Жаңа тақырыпты түсініп алады Балалар жауап береді. Сөздерге жалғау қосу арқылы ілік септігіндегі сөз жасайды. Бағанның екі жағындағы сөйлемдерді сәйкестендіреді-1балл. Сөйлемдерді көшіріп жазып,тыныс белгісін қояды. Ілік септігіндегі сөздерді табады Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Оқушылар орындайды Дұрыс әрекетті табады Табиғаттағы қауіпті жағдайлар кезінде не істейтінін айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ілік септігіндегі сөзді табады. Қай сөзбен байланысып тұрғанын көрсетеді – 1Б Bilim Class арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескрипторы: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді-1Б Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды-1Б Сөздерге жалғауларды қосу арқылы ілік септігіндегі сөз жасайды. -1Б ҚБ:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Саттарова Гулжамал БахытовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Қазақ тілі. Ілік септік - 4 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ. Қазақ тілі. Ілік септік - 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Өз тәжірибемнен әріптестеріммен бөлісу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















