Материалдар / Ашық сабақ Қазақ тілі Нәтиже сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қазақ тілі Нәтиже сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі сабағы ҚМЖ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні:

Майжанова А

Күні:

11.03.2024ж

Сынып:4 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

101сабақ. Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.2.3 Зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу

Сабақтың мақсаты

Зат есімді септейді, тәуелденген сөздердің септелуін біледі.Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдайды.

Құндылықтар

ТАЛАП:Қоршаған орта тазалығын сақтайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру


Өткен білімді еске түсіру





Жаңа білім

























































































































































Бекіту






Кері байланыс

Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту


Үй тапсырмасы

82 - жаттығу

Мен бөлмені тазалаймын. Сен гүл отырғызасың. Ол арықты тазалайды. Біз өсімдіктерді күтеміз.


Жаңа тақырып

«Мюсенберг» әдісі

Шатасқан әріптердің ішінен мағынасы сөзді табу.

АОЩЦШУАЗШНӘТИЖЕДСАБАҚЛЖОРРАЛРПВКАНИ

  • Балалар, біз осы уақытқа дейін сөз таптарымен таныс болдық. Қазақ тілінде неше сөз табы бар?

  • Біздің негізгі танитын сөз таптарымыз Зат есім, сын есім, сан есім, етістік. Осы сөз таптары бойынша топқа бөлінейік.

1-топ «Зат есім»

2-топ «Сын есім»

3-топ «Сан есім»

4-топ «Етістік»

Бөлінген сөз таптырының ережесімен, сұрақтарымен таныстырады.

  • Балалар,біз тағы қандай сөз табымен таныстық?

ЕСІМДІК: Зат есім,сын есім,сан есімдердің орнына жұмсалатын сөздерді есімдік деп атайды.

Мысалы: мен,сен,біз,сіз,ол,өзі,бұл,сол, кім,қанша,қайда,ешкім,әркім,

ешқашан,әрқайсысы т.б сөздер

«Мен кіммін» монологі

Қима қағаздармен жұмыс







Оқулықпен жұмыс

Оқылым,1 -жаттығу

Оқы. Мәтін не туралы?

Адам - табиғаттың бір бөлшегі әрі ғажайып туындысы. Табиғатқа адамның жанашырлықпен, аялай, есіркей қарауы - оның перзенттік міндеті. Дария, теңіз, көлдер мен орман - тоғай, асқар таулар мен жан -жануарлар - табиғаттың ажар - көркі ғана емес, оны бүлінуден, азудан сақтайтын құдіретті күш те.

Табиғатта басы артық ештеңе жок. Не бір құс, не бір хайуанат, не бір өсімдік немесе жәндік артық емес. Соның бәрі табиғаттағы тепе - теңдікті сақтап тұру үшін керек. Ал ол тепе-теңдіктің бұзылуы күндердің күнінде ойран - апатқа соқтырары сөзсіз. Олай болса, табиғаттың өзінен үйреніп, оны қорғауға тиіспіз...


ФС Топпен жұмыс

Зат есім жазып, септік жалғауын жалғау.


2 – жаттығу

Бағанның екі жағын септік жалғауына сәйкестендіріп толықтыр.

Табиғат ол

Табиғаттың оның

Табиғатқа оған

Табиғатты оны

Табиғаттан одан

Табиғатпен онымен


3-жаттығу

73 – беттегі мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жаз. Есімдіктер қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын тап.

Табиғатқа адамның жанашырлықпен, аялай, есіркей қарауы – оның перзенттік міндеті. (зат есім, кімнің?)

Дария, теңіз, көлдер мен орман – тоғай, асқар таулар мен жан-жануарлар – табиғаттың ажар – көркі ғана емес, оны бүлінуден, азудан сақтайтын құдіретті күште. (зат есім, нені?).

Табиғатта басы артық ештеңе жоқ. (зат есім, не?).

Соның бәрі табиғаттағы тепе – теңдікті сақтап тұру үшін керек. (зат есім, нелер?)

Ал ол тепе – теңдіктің бұзылуы күндердің күнінде ойран – апатқа соқтырары сөзсіз. (зат есім, не?).

Олай болса, табиғаттың өзінен үйреніп, оны қорғауға тиіспіз. (зат есім, нені?)

Есімдіктер : оның, оны, ештеңе, соның, ол, олай, оны, өзінен

Зат есім : оның, ол, оны, өзінен.

Сан есім: бәрі, бір бөлшегі, не бір

Сын есім: ештеңе

Сергіту сәті

Зат есім

Етістік

Сын есім

Сан есім

«Өз ойыңмен бөліс»

4-жаттығу

Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойыңды білдір. Келісетін не келіспейтініңді «менің ойымша» сөз тіркесінің көмегімен беруге тырыс.

Менің ойымша, сел, жер сілкіну сияқты апаттар табиғаттағы тепе – теңдіктің сақталмауынан сияқты. Мысалы, соңғы кезде өнеркәсіптер мен көліктердің газды түтінінен ауа жылынып кетті. Бұл қардың жерге сіңбей, тез еруіне әкеледі. Ол селге айналады. Сондықтан табиғаттағы тепе – теңдікті сақтап, оны қорғауымыз керек.


Жеке жұмыс «Тәуелдік жалғауы»




Жазылым. 5жаттығу

Көп нүктенің орнына септеулі есімдіктерді қойыпғ мәтінді көшіріп жаз.



«Хан талапай» ойыны

Сұрақ-жауап


Үй тапсырмасы

75 - бет 6 – жаттығу



«АРТ» терапиясы






Үй тапсырмасын оқиды








Сұрақтарға жауап береді








Топқа бөлінеді






Сұраққа жауап береді







Қима қағаздардағы сөздерді қай сөз табында тұрғанын табыды



Мәтінмен жұмыс жасайды




















Топпен бірігіп жұмыс жасайды



Сәйкестендіріп жазады











Сөйлемдерді теріп жазады









Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!