|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даналық сөзден үйренемін |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру 4.2.8.2 көркем шығарманы басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм, кинофильм) нұсқасымен салыстыру 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба,диафильм, презентация түрінде ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында мақал-мәтелді,өлең жолдарын қолдануды үйренеді Шығармашылық жұмыс жасауды ұсына алады |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді Үй тапсырмасын тексеру: «Бала Абай» мәтінін жүргізе оқып береді |
Сабаққа дайындалады |
|
|
||||
|
Жаңа білім Бекіту |
Жаңа тақырып 1-тапсырма Құрастыр. Мақал-мәтелді жалғастырып айту. Ортақ атауы: Ауыз әдебиеті 2-тапсырма. Түсініп оқы «Сөз мәйегі» өлеңін түсініп оқу. Сөздік жұмыс Ақыл-ой мәйегі- ақыл-ой даналығы Көр кеуде- оқымаған, надан адам 3-тапсырма. Ойлан. Жұптық жұмыс Мақалды екі оқушыдан шығып айтады. Біреуі бастайды ,екіншісі аяқтайды Дәптерге дұрыс айтылған мақалдарды жазады 4-тапсырма. Құрастыр Өлеңнің сөздерін пайдаланып мақал-мәтел құрап жазу. Мысалы: Отпен ойнасаң күйесің Өрт ұшқыннын шығады Құдай сақтанғанды сақтайды 5-тапсырма Өздерің құраған мақал-мәтелдердің мазмұны бойынша постер жасаңдар
Отпен ойнауға Өрт-ұшқыннан Болмайды шығады Өрт-тілсіз жау |
Мақал-мәтелді аяқтайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Мақалды дәптерге жазып алады Мақал-мәтелдер ойлап табуға тырысады Өздері қалаған тәсілмен қорғап шығады |
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді біледі Мақал-мәтелдерді жалғастыра алады Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсіне оқи алады Өлең мазмұнын айта алады
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді біледі Оларды бастауды және аяқтауды біледі ҚБ:Керемет! Дескриптор: Мақал-мәтел құрастыруды үйренді Шығармашылық жұмыс жасай алады
Дескриптор: Мақал –мәтелдердің мағынасын түсінеді |
Сандықша Мақал-мәтел жазылған қағаздар Суреттер Мақал-мәтел жазылған парақтар Суреттер От, өрт туралы бейнебаян Сызбаға арналған парақтар |
|
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Үйге тапсырма: өлеңді мәнерлеп оқу |
Кері байланыс жасайды |
|
Кері байланыс парағы |
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақ тілі пәнінен 4 сынып "Даналық сөзден үйренемін"
Ашық сабақ Қазақ тілі пәнінен 4 сынып "Даналық сөзден үйренемін"
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даналық сөзден үйренемін |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру 4.2.8.2 көркем шығарманы басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм, кинофильм) нұсқасымен салыстыру 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба,диафильм, презентация түрінде ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында мақал-мәтелді,өлең жолдарын қолдануды үйренеді Шығармашылық жұмыс жасауды ұсына алады |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді Үй тапсырмасын тексеру: «Бала Абай» мәтінін жүргізе оқып береді |
Сабаққа дайындалады |
|
|
||||
|
Жаңа білім Бекіту |
Жаңа тақырып 1-тапсырма Құрастыр. Мақал-мәтелді жалғастырып айту. Ортақ атауы: Ауыз әдебиеті 2-тапсырма. Түсініп оқы «Сөз мәйегі» өлеңін түсініп оқу. Сөздік жұмыс Ақыл-ой мәйегі- ақыл-ой даналығы Көр кеуде- оқымаған, надан адам 3-тапсырма. Ойлан. Жұптық жұмыс Мақалды екі оқушыдан шығып айтады. Біреуі бастайды ,екіншісі аяқтайды Дәптерге дұрыс айтылған мақалдарды жазады 4-тапсырма. Құрастыр Өлеңнің сөздерін пайдаланып мақал-мәтел құрап жазу. Мысалы: Отпен ойнасаң күйесің Өрт ұшқыннын шығады Құдай сақтанғанды сақтайды 5-тапсырма Өздерің құраған мақал-мәтелдердің мазмұны бойынша постер жасаңдар
Отпен ойнауға Өрт-ұшқыннан Болмайды шығады Өрт-тілсіз жау |
Мақал-мәтелді аяқтайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Мақалды дәптерге жазып алады Мақал-мәтелдер ойлап табуға тырысады Өздері қалаған тәсілмен қорғап шығады |
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді біледі Мақал-мәтелдерді жалғастыра алады Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсіне оқи алады Өлең мазмұнын айта алады
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді біледі Оларды бастауды және аяқтауды біледі ҚБ:Керемет! Дескриптор: Мақал-мәтел құрастыруды үйренді Шығармашылық жұмыс жасай алады
Дескриптор: Мақал –мәтелдердің мағынасын түсінеді |
Сандықша Мақал-мәтел жазылған қағаздар Суреттер Мақал-мәтел жазылған парақтар Суреттер От, өрт туралы бейнебаян Сызбаға арналған парақтар |
|
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Үйге тапсырма: өлеңді мәнерлеп оқу |
Кері байланыс жасайды |
|
Кері байланыс парағы |
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















