ашық сабақ. Қазақ тілі. Қос сөз 4 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

ашық сабақ. Қазақ тілі. Қос сөз 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
қазақ тілі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

56 сабақ.Қос сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаты

Пікір білдіруге бағытталған сұрақ қоюға, қос сөздерді қолдана білуге үйренеді


Құндылықтар

Бірлік пен ынтымақ

Ынтымақ бар жерде ырыс бірге жүреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




















Өткен білімді еске түсіру












Жаңа сабақ























Ұжымдық жұмыс
























Жеке жұмыс













Топтық жұмыс



















Бекіту







Үй тапсырмасы




Кері байланыс

Ынтымақтастық атмосфера

Психологиялық дайындық. 
Үлкенді тыңдаймыз
 
Кішілерді сыйлаймыз
 
Жүректердің жылуын
 
Бір-бірімізге сыйлаймыз.
 
(Оқушылардың қолдарынша жүрек пішінді шар бір-біріне тілек айтады)
 

Шын жүректен! Гүлдей жайна! Күндей күлімде! Жұлдыздай жарқыра!Аспандай ашық бол!т.б



Өткен тақырыпқа шолу.

«Миға» шабуыл әдісі.

6 қалпақ ойының ойнатамын

  1. Біріккен сөздер дегеніміз не?

  2. Біріккен сөздерге мысал келтір?

  3. Адам есімдерінде біріккен сөз кездесе ме? Ата?

  4. Біріккен сөздер неше сұраққа жауап береді? Дәлелде?

  5. Жүсіпбек сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстыр?

  6. Мамандық атауларынан қандай біріккен сөздерді білесіңдер?

Жаңа сабақ

Тақырып ашу.

4 К әдісінің қызықты тәсілдері арқылы жүзеге асырамын.

«Ойлан, ойна, орнын тап» әдісі

-Балалар қазір қай мезгіл

-Қыс

-Қыс мезгілінде қыстап қалатын құстарды білеміз бе?

-Ия

-Ендеше сол құстар біздің бүгінгі сабағымызға қонаққа келіпті. Құстар өздерімен тапсырмалар ала келіпті бірге орындаймыз ба?

Жыл құстары ашылады тақырыпқа сай сөздер мен сөйлемдер айтады.

Ережемен толық таныстырамын

Ендеше оқулығымыздың 118-119 беттерін ашамыз

40-жаттығуды орындаймыз.

Ұжымдық жұмыс.

Барлық бала бірігіп сұрақтарға жауап бере отырып қос сөздері бар сөйлемдерді көшіріп жазады.

41-жаттығу. Жеке жұмыс.Жазылым

Өлеңді көшіріп жазып, қос сөздердің астын сызады.

Қос сөздердің сыңарын ап тастап айтып көреді


42-жаттығу. Жатқа жазу

Көре-көре көсем боларсың,

Прямая соединительная линия 1

Сөйлей-сөйлей шешен боларсың

Прямая соединительная линия 2

Топтық тапсырма

43-жаттығу


1 топ: Киім-кешек, көйлек-көншек, тіге-тіге.

2 топ: құрал-сайман, ыдыс-аяқ, жеміс-жидек.

Екі топтан оқушы шығып, берілген сөздерге мамандық иесін тауып,сипаттама жасайды. Әр анықтамадан кейін бір аттап бір-біріне жақындайды.

Қоянның аузына сәбіздерді сала отырып берілген қос сөздерге сөйлем құрайды.

44-жаттығу


Қар-қар, биік-биік, желп-желп,қуана-қуана.



Үйге тапсырма.

45-жаттығу

Тапсырманы орындау.

Қарамен жазылған сөздерді қос сөзге айналдырып сөйлемдерді көшіріп жаз.


Қоржындағы сыйлық қораптарын таңда?




Шаттық шеңберін жасайды

















Үй тапсырма

сын айтады



Сұрақтарға жауап береді









Сұрақтарға жауап береді

















Дәптермен жұмыс жасайды

















Жеке жұмыс жасайды










Топтық жұмыс жасайды. Топтағы ережелерді сақтайды.



Сөздерді қос сөзге айналдырып жазады




Берілгенқос сөздерді пайдаланып сөйлем құрайды.



Үй тапсырмасын анықтап алады.





Кері байланыс жасайды







Мақтап, мадақтап отыру.


ҚБ: Асықтар арқылы жүргіземін







Дескриптор:

Біріккен сөздерді ажырата алады-1Б

Біріккен сөздерге мысал келтіреді-1б.

Адам есімдерінен кездесетн біріккен сөздер айтады-1б.

Біріккен сөздер бір сұраққа жауап беретінін айады-1б

Жүсіпбек сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстырады.-1б

Өткен тақырыпты меңгерген-1Б



Құстарға сипаттама береді.











Дескриптор:

Сөздерді салыстыра алады-1Б

Көркем жазу емлесін сақтап,жазады-1Б




Дескриптор:

Қос сөздерді ажырата алады-1Б

Сөздерді толықтырады-1Б

Сөз табына талдай алады-1Б













Дескриптор:

Қос сөздерді теріп жазады-1Б

Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б

Жатқа жаза алады-1Б












Әр сәбіздегі тапсырмаларды орындай отырып қоянның аузына салады.

4-б







Сыйлық қоржынын таңдайды.










Суреттер


















Жұмыс дәптерлері








Суреттер









Кесте









Сызба














Суреттер
















Ереже жазылған плакат







Мамандықтар туралы суреттер








Дәптерлер













Интербелсенді тақта



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.01.2025
266
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі