Күні:Сынып: 5а | Қатысқандар саны: 15Қатыспағандар саны: 0 |
Сабақтың тақырыбы | Қазақ тілі сабағында |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.1.2 сабақ барысында сөйлесу арқылы дұрыс сөйлеу дағдыларын қалыптастыру 5.2.9.1 Сұраққа дұрыс жауап беріп, тақырып туралы ойын дұрыс жеткізе білуге үйрету. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.Көбі: Тақырыптың мазмұнын талдайды, пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, география сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Призентация, тест , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Сирек - редко |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут | – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп бір-бірімізге жылы лебізімізді білдірейік.Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою - Қазір қай сабақ? - Қазақ тілі нешінші сабақ? - Бүгін сендерде неше сабақ? - Бір аптада неше күн бар? - Апта күндерін атап шық? - Бір жылда неше ай бар? - Жыл мезгілдерін атап шық? - Жаз, күз, қыс, көктем айларын ата? - Ауа райы қандай болып тұр?
|
Шаттық шебері
|
Бағалау | Әр сұрақ, әр тапсырма, әр жауаптан кейін жұлдызшалар тапсырып отыру.«5» - 7-10 жұлдызша «4» - 5-6 жұлдызша«3» - 3-4 жұлдызша«2» - 0-2 жұлдызша
| жұлдызша |
Үй тапсырмасы3 минут | Өткен тақырып бойынша тест алу арқылы тексеру. Жауаптарын бір-біріне тексерту. | тест |
Топқа бөлу2 минут | Оқушыларды «Жасыл», «Сары», «Күлгін» жұлдызшалар арқылы топқа бөлемін.
| жұлдызшалар |
Сабақтың ортасы3 минут
| Жаңа тақырыпты ашу үшін әр пәнге қатысты терминдер көрсетемін. Сол терминнің ішіндегі сөздер қай қайпәндікі көп болғаны арқылы сұрап жаңа сабақты ашамын.
| Интербелсенді тақтамен жұмыс |
Аяқталуы16 минут
Қызықты тапсырма8 минут | 1-тапсырма мәтінді өз беттерінше бірнеше рет жақсылап оқытқызу.Ауызша 1- балаға мазмұнын айтқызу сосын постер жасату.
2- тапсырма. Кестеде берілген сөздердің жалғауларын дұрыс жалғату. Өз беттерінше дәптерге жазады , бәріміз бірге тексреміз.3-тапсырма. диалог бойынша сөйлесіңдер. Диалогты алдын ала кесіп дайындап қоямын. Оқушылар диалогты оқып «Көршіңді тап!» әдісі бойынша бір-бірін табады. Диалогты оқиды, аударады. |
Оқулық, постер, дәптер |
Сергіту сәті1 минут | Метаграмма шарадаларды жылдам табу. | Метограммма, шарадалар |
Қорытындылау кезеңі | «Синквейн» әдісі бойынша «Қазақ тілі сабағы » тіркесін талдату. | А4 қағазы |
Сабақтың соңы2 минут
| РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді «Керемет», «Жаман», «Түсінбедім» деп жазылған смайликтер арқылы сабақтан алған әсерлерін көрсетеді.
|
Смайликтер |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Әр сұрақ, әр тапсырма, әр жауаптан кейін жұлдызшалар тапсырып отыру.
| суреттер |