Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Қазақ тілі Семирамида бағы 6-сынып Қазақ тілі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: Әлемнің жеті кереметі . Лексикография |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Семирамида бағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1. Мәтіннен негізгі және қосымша детельді ақпаратты анықтау, түсіндіру. 6.4.1.1. Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіннің мазмұнын түсініп сұрақтарға жауап береді, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді ажыратады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Детальды ақпаратты анықтайды, жеке, бірге жазылатын және дефис арқылы жазылатын сөздерді ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, дефис арқылы, бірге және бөлек жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Мәтіннен негізгі және қосымша детельді ақпаратты анықтайды; тақырып бойынша бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 10 мин Сабақтың ортасы 30 мин Соңы 5 мин |
Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, сөз таптарын (зат есім, сын есім, етістік) мағынасына қарай құрастыру арқылы топқа бөліну, үй тапсырмасын тексеру. «Галереяға саяхат» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша суреттер көрсетіледі, сұрақтар қойылады. Оқушылар суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады, негізгі тақырыпты анықтайды. - Оқушылар, мына суреттерде не бейнеленген? - Бұларды сәулет өнерінің озық үлгісі деуге бола ма? «Әлемнің жеті кереметі» туралы слайд тамашалайды. - Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Оқу мақсаты мен сабақтың тақырыбы, бағалау критерийлері айтылады. Оқушыларға дескриптор жазылған бағалау парақшасы беріледі, өзін-өзі бағалайды. Оқылым 1-тапсырма Мәтінді мұқият, түсініп оқыңдар. «Аквариум» әдісі арқылы әр топ мәтіннің тақырыбы мен мағынасын анықтап әңгімелейді. Саралау жұмысы: «Артығын алып таста» әдісі арқылы араласқан сөздерден тақырыпты ашатын сөздерді теріп жазады. Жазылым 2-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша үш топ деңгейлік тапсырманы орындайды 1-деңгей:
2-деңгей;
3-деңгей
Саралау жұмысы «Сұрақ - жауап» әдісі
3-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша жоспар құрыңдар . Саралау жұмысы: «Шашылған сөздер» әдісі
4-тапсырма «Шахмат» әдісі арқылы жұптасып мәтіннен шахматтың бос ұяшықтарына детальды ақпараттарды теріп жазады.
Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын. Рефлексия «3-2-1» әдісі 3 - ұнаған 3 кезең 2 - қызықты 2 тапсырма 1 - менің ұсынысым» Үйге тапсырма: 5-тапсырма Аспалы бақтың шын мәнінде болғаны немесе болмағаны туралы мәлімет жинақтау. |
Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді, тақтада көрсетілген суреттер бойынша әңгіме құрастырады. Сабақтың тақырыбын анықтайды
|
Мадақтау, қошеметтеу «Қол шапалақтау» әдісі «Бағдаршам» әдісі |
Интерактивті тақта Аудиожазба Суреттер Оқулық Слайд 2 Слайд 3
Слайд 4 |