|
Мұғалімнің аты-жөні: Жумадилова Айгуль Мектеп: «Өкпеті орта мектебі»КММ Күні: Сынып: 4 Қатысқандар: 9 Қатыспағандар:0 |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан көлдері |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстыра бағалау
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Күбі, көл, экология, ластану |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, жаратылыстану, қазақ тілі |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы - 10 минут. |
Ұйымдастыру
Шаттық шеңбері Мақсаты: Оқушылар арасында жағымды көңіл -күй орнату. Өткен тақырыпты пысықтау. Оқушылар шеңберге тұрады, бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлау мақсатында ыстық лебіздерін білдіреді. Қызығушылықты ояту Судың дыбысы арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы айқындалады
Көл аттары арқылы 4 топқа бөлінеді(қағаз қиындылары арқылы) 1 топ -Балқаш көлі 2топ – Алакөл көлі 3топ - Теңіз көлі 4 топ – Зайсан көлі Ендеше, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Қазақстан көлдері» Жаңа сабақ «Тізбектей оқыту» әдісі Мақсаты: Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамыту, мәтінді, өлеңді оқып, мазмұндап, өз ойларын жетік жеткізу. Өтебай Тұрманжановтың өмірбаянымен танысады «Балқаш көлге барайық» өлеңі «Күн сыйлаймын» әдісі арқылы кезекпен оқылады. Сұрақ-жауап
«Көл» өлеңін де тізбекпен оқып шығамыз.
|
Интерактивті тақта. Жаңа сөздер. Интерактивті тақта. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – 20 минут.
|
Ж. 1-тапсырма. «Кім білгір?» интелектуалды ойыны Интербелсенді тақтада
Деген ұяшықтар болады. Әр ұяшыққа байланысты сұрақтар берілген. Әр сұрақ 10,20,30 ұпаймен өлшенеді. Дескриптор:
ҚБ. «Бағдаршам» әдісі Мақсаты: Оқушылардың тапсырманы түсінгенін білу үшін қолдану.
3 – тапсырма. «Салыстыру» әдісі Жұптық жұмыс
Дескриптор:
ҚБ. « Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Дескриптор:
ҚБ. «Мадақтау сэндвичі» әдісі Мақсаты: Оқушылар жұпта бірін бірі бағалау арқылы пікірлерін білдіреді. 1-бөлік – ұнады, барлығы түсінікті. 2-бөлік – маған ұнады, бірақ ... 3-бөлік – түсініксіз болды.
4 – тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ -Балқаш көлі- суретке қарап көл жағасын сипаттап жазу 2топ – Алакөл көлі – көл суының адамға пайдасы 3топ - Теңіз көлі – көл туралы өлең шығару 4 топ – Зайсан көлі – көл туралы шығарма жазу Дескриптор:
ҚБ. « Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – 10 минут. |
Рефлексия «Үш минуттік кідіріс» әдісі
|
Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер. Оқу құралы. А.Қ. Әлімов/ “НЗМ” ДББҰПШО, 2014,78 б./
|
||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты оқушылардың жас ерекшелігіне сай сараланып алынды. Тапсырмалар оқушылардың оқу деңгейіне, ойлау қабілетіне сай іріктелінді.
|
Қалыптастырушы бағалау түрлері оқушылардың ынтасын арттыру мақсатында әр тапсырмадан соң колданылып отырылды. Оқушылар жұптық, жеке жұмыстардан соң Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! мадақтау сөздері арқылы, топтық жұмыстарда бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды. |
Оқушылар сабақ барысында белсенді жұмысқа тартылуы үшін «Шаттық шеңбері», «Ой қозғау», «Сергіту сәті» қолданылып, интербелсенді тақтада түрлі суреттер көрсетілді. Интернет желісін пайдалануда қауіпсіздік ережелері сақталды. |
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Қазақстан көлдері
ашық сабақ Қазақстан көлдері
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жумадилова Айгуль Мектеп: «Өкпеті орта мектебі»КММ Күні: Сынып: 4 Қатысқандар: 9 Қатыспағандар:0 |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан көлдері |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстыра бағалау
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Күбі, көл, экология, ластану |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, жаратылыстану, қазақ тілі |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы - 10 минут. |
Ұйымдастыру
Шаттық шеңбері Мақсаты: Оқушылар арасында жағымды көңіл -күй орнату. Өткен тақырыпты пысықтау. Оқушылар шеңберге тұрады, бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлау мақсатында ыстық лебіздерін білдіреді. Қызығушылықты ояту Судың дыбысы арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы айқындалады
Көл аттары арқылы 4 топқа бөлінеді(қағаз қиындылары арқылы) 1 топ -Балқаш көлі 2топ – Алакөл көлі 3топ - Теңіз көлі 4 топ – Зайсан көлі Ендеше, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Қазақстан көлдері» Жаңа сабақ «Тізбектей оқыту» әдісі Мақсаты: Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамыту, мәтінді, өлеңді оқып, мазмұндап, өз ойларын жетік жеткізу. Өтебай Тұрманжановтың өмірбаянымен танысады «Балқаш көлге барайық» өлеңі «Күн сыйлаймын» әдісі арқылы кезекпен оқылады. Сұрақ-жауап
«Көл» өлеңін де тізбекпен оқып шығамыз.
|
Интерактивті тақта. Жаңа сөздер. Интерактивті тақта. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – 20 минут.
|
Ж. 1-тапсырма. «Кім білгір?» интелектуалды ойыны Интербелсенді тақтада
Деген ұяшықтар болады. Әр ұяшыққа байланысты сұрақтар берілген. Әр сұрақ 10,20,30 ұпаймен өлшенеді. Дескриптор:
ҚБ. «Бағдаршам» әдісі Мақсаты: Оқушылардың тапсырманы түсінгенін білу үшін қолдану.
3 – тапсырма. «Салыстыру» әдісі Жұптық жұмыс
Дескриптор:
ҚБ. « Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Дескриптор:
ҚБ. «Мадақтау сэндвичі» әдісі Мақсаты: Оқушылар жұпта бірін бірі бағалау арқылы пікірлерін білдіреді. 1-бөлік – ұнады, барлығы түсінікті. 2-бөлік – маған ұнады, бірақ ... 3-бөлік – түсініксіз болды.
4 – тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ -Балқаш көлі- суретке қарап көл жағасын сипаттап жазу 2топ – Алакөл көлі – көл суының адамға пайдасы 3топ - Теңіз көлі – көл туралы өлең шығару 4 топ – Зайсан көлі – көл туралы шығарма жазу Дескриптор:
ҚБ. « Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – 10 минут. |
Рефлексия «Үш минуттік кідіріс» әдісі
|
Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер. Оқу құралы. А.Қ. Әлімов/ “НЗМ” ДББҰПШО, 2014,78 б./
|
||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты оқушылардың жас ерекшелігіне сай сараланып алынды. Тапсырмалар оқушылардың оқу деңгейіне, ойлау қабілетіне сай іріктелінді.
|
Қалыптастырушы бағалау түрлері оқушылардың ынтасын арттыру мақсатында әр тапсырмадан соң колданылып отырылды. Оқушылар жұптық, жеке жұмыстардан соң Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! мадақтау сөздері арқылы, топтық жұмыстарда бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды. |
Оқушылар сабақ барысында белсенді жұмысқа тартылуы үшін «Шаттық шеңбері», «Ой қозғау», «Сергіту сәті» қолданылып, интербелсенді тақтада түрлі суреттер көрсетілді. Интернет желісін пайдалануда қауіпсіздік ережелері сақталды. |
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























