|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан-Менің Отаным |
Мұғалімнің аты-жөні: Отарбаева К.Ж Күні: 29.11.2017 |
||||
|
СЫНЫП: 2 «Ә» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
2.3.5.2. бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің
қолданылу саласын
анықтау. |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы:
бақылаулар негізінде ҚР
мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды ,
атайды. бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды, атайды, сәйкестендіреді. Оқушылардың кейбірі: бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды, атайды, сәйкестендіреді, түсіндіреді. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Қазақстан Республикасы, мемлекеттік рәміздер, ту, елтаңба, әнұран |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, қазақ тілі. |
||||
|
АКТ қолданулар |
Видеожазба |
||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар ҚР мемлекеттік рәміздері туралы біледі |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(Ұ) Сынып оқушылары «Елтаңба» , «Ту» , «Әнұран» сөздері жазылған стикерлерді таңдай отырып 3 топқа бөлініп отырады. Сәлемдесу. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Бас иеміз сіздерге, Құрметпенен біз! (Ұ) «Сәлемдеме жіберу» әдісі. Қазақстан-менің Отаным деген сөзді 3 түрлі (қызыл, сары, көк) қағаздарға ораймын. Оқушылар əуен ойнап жатқанда оралған затты сынып ішінде береді; музыка тоқтаған кезде, оқушы бір қабатын ашады. Əр қабатқа тақырыпқа қатысты бір әріп жазылған, оқушылар қағазды ашып, әріпті дауыстап айтады, одан кейін оралған затты əрі қарай береді. Осылайша заттың орамасы біткенше жалғасады. Нәтижесінде бүгінгі сабақтың тақырыбы ашылады және сабақтың мақсаты жарияланады. |
Стикер қағаздар Түрлі-түсті стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут Ширату жаттығуы 5 минут |
(Ұ) Оқушылар интербелсенді тақтадан «Менің туған жерім- егеменді Қазақстан» видео жазба тамашалап, ойларын тұжырымдайды. (Д) Сұрақтар жаңбыры» әдісімен оқушыларға жедел сұрақтар қойылады: - Қазақстан қандай ел? - Қазақстанның мелекеттік нышандары қандай? - Қазақстанның астанасы қай қала? - Ел президенті кім? - Мемлекеттік нышан деген не? Оқушылар өз жауаптарын «Шапалақ» әдісімен бағалайды (Т) Оқушыларға өздерімен қатарлас шетелдік туристердің мектептерін тамашалауға келгенін көз алдарына елестету сұралады. Мақсатымыз: туристерге мемлекеттік рәміздердың мән-мағынасын ашу арқылы өз елімізді таныстыру. Тапсырманы орындамас бұрын «Мемлекеттік рәміздер» бейнежазбасы көрсетіледі. Тапсырманы орындау үшін оқушылар үш топқа бөлінеді. 1-топ: Елтаңба 2-топ: Ту 3-топ: Әнұран /әрбір топ өзіне берілген мемлекеттік рәміздердің мағынасына сай постер құрастыру керек/ Тапсырма орындалып болған соң, топтар өз постерлерін қорғайды, бірін-бірі «Жапондық бағалау» әдісімен бағалайды. (Ұ)«Мен-қазақпын» әнінің әуенімен дене жаттығуларын жасайды |
Оқулық, мәтіндер. Оқулық, ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
|||
|
Сабақтың соңы 10 минут Кері байланыс 1 мин |
(ҚБ) Суреттерге мұқият қараңыз. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің қандай жағдайларда қолданылатыны туралы әңгімелеңіз.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері тағы қандай салаларда қолданылады? Жұпта ой бөлісіңіз. «Сөйлейтін қабырға» әдісі Бұл тапсырманы орындау үшін оқушылардың санына қарай рәміздер туралы мәліметтер жазылған үлестірме парақшаларды таратып беремін. А4 мөлшеріндегі қағазға жазылған «Елтаңба», «Ту», «Әнұран» деген сөздер сыныптың қабырғаларында ілініп тұрады. Оқушылар берген белгі бойынша «сөйлейтін қабырғада» ілінген атауларға сәйкес жылдам 3 топқа бөлінеді. Кейбір оқушылар қолдарындағы сөздер туралы әңгімелеп беруі керек. Оқушылар өз жұмыстарын «Понтомимо» әдісімен бағалап өтеді. Тапсырманы түсініп, жақсы орындадым десе-екі қолын жоғары көтереді; Тапсырма мен үшін қиын болды десе-басын төмен салбыратады; Тапсырма мен үшін түсініксіз болды, ұнамады десе-екі қолымен бетін басады. «1 минут» әдісімен оқушылар кері байланыс жасайды, сабақта өтілген сөздер тізбегін атайды. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақстан-менің Отаным" 2-сынып
Ашық сабақ "Қазақстан-менің Отаным" 2-сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан-Менің Отаным |
Мұғалімнің аты-жөні: Отарбаева К.Ж Күні: 29.11.2017 |
||||
|
СЫНЫП: 2 «Ә» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
2.3.5.2. бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің
қолданылу саласын
анықтау. |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы:
бақылаулар негізінде ҚР
мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды ,
атайды. бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды, атайды, сәйкестендіреді. Оқушылардың кейбірі: бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтайды, атайды, сәйкестендіреді, түсіндіреді. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Қазақстан Республикасы, мемлекеттік рәміздер, ту, елтаңба, әнұран |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, қазақ тілі. |
||||
|
АКТ қолданулар |
Видеожазба |
||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар ҚР мемлекеттік рәміздері туралы біледі |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(Ұ) Сынып оқушылары «Елтаңба» , «Ту» , «Әнұран» сөздері жазылған стикерлерді таңдай отырып 3 топқа бөлініп отырады. Сәлемдесу. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Бас иеміз сіздерге, Құрметпенен біз! (Ұ) «Сәлемдеме жіберу» әдісі. Қазақстан-менің Отаным деген сөзді 3 түрлі (қызыл, сары, көк) қағаздарға ораймын. Оқушылар əуен ойнап жатқанда оралған затты сынып ішінде береді; музыка тоқтаған кезде, оқушы бір қабатын ашады. Əр қабатқа тақырыпқа қатысты бір әріп жазылған, оқушылар қағазды ашып, әріпті дауыстап айтады, одан кейін оралған затты əрі қарай береді. Осылайша заттың орамасы біткенше жалғасады. Нәтижесінде бүгінгі сабақтың тақырыбы ашылады және сабақтың мақсаты жарияланады. |
Стикер қағаздар Түрлі-түсті стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут Ширату жаттығуы 5 минут |
(Ұ) Оқушылар интербелсенді тақтадан «Менің туған жерім- егеменді Қазақстан» видео жазба тамашалап, ойларын тұжырымдайды. (Д) Сұрақтар жаңбыры» әдісімен оқушыларға жедел сұрақтар қойылады: - Қазақстан қандай ел? - Қазақстанның мелекеттік нышандары қандай? - Қазақстанның астанасы қай қала? - Ел президенті кім? - Мемлекеттік нышан деген не? Оқушылар өз жауаптарын «Шапалақ» әдісімен бағалайды (Т) Оқушыларға өздерімен қатарлас шетелдік туристердің мектептерін тамашалауға келгенін көз алдарына елестету сұралады. Мақсатымыз: туристерге мемлекеттік рәміздердың мән-мағынасын ашу арқылы өз елімізді таныстыру. Тапсырманы орындамас бұрын «Мемлекеттік рәміздер» бейнежазбасы көрсетіледі. Тапсырманы орындау үшін оқушылар үш топқа бөлінеді. 1-топ: Елтаңба 2-топ: Ту 3-топ: Әнұран /әрбір топ өзіне берілген мемлекеттік рәміздердің мағынасына сай постер құрастыру керек/ Тапсырма орындалып болған соң, топтар өз постерлерін қорғайды, бірін-бірі «Жапондық бағалау» әдісімен бағалайды. (Ұ)«Мен-қазақпын» әнінің әуенімен дене жаттығуларын жасайды |
Оқулық, мәтіндер. Оқулық, ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
|||
|
Сабақтың соңы 10 минут Кері байланыс 1 мин |
(ҚБ) Суреттерге мұқият қараңыз. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің қандай жағдайларда қолданылатыны туралы әңгімелеңіз.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері тағы қандай салаларда қолданылады? Жұпта ой бөлісіңіз. «Сөйлейтін қабырға» әдісі Бұл тапсырманы орындау үшін оқушылардың санына қарай рәміздер туралы мәліметтер жазылған үлестірме парақшаларды таратып беремін. А4 мөлшеріндегі қағазға жазылған «Елтаңба», «Ту», «Әнұран» деген сөздер сыныптың қабырғаларында ілініп тұрады. Оқушылар берген белгі бойынша «сөйлейтін қабырғада» ілінген атауларға сәйкес жылдам 3 топқа бөлінеді. Кейбір оқушылар қолдарындағы сөздер туралы әңгімелеп беруі керек. Оқушылар өз жұмыстарын «Понтомимо» әдісімен бағалап өтеді. Тапсырманы түсініп, жақсы орындадым десе-екі қолын жоғары көтереді; Тапсырма мен үшін қиын болды десе-басын төмен салбыратады; Тапсырма мен үшін түсініксіз болды, ұнамады десе-екі қолымен бетін басады. «1 минут» әдісімен оқушылар кері байланыс жасайды, сабақта өтілген сөздер тізбегін атайды. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













