«Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі»
ММ
«№ 2 орта мектеп» КММ
Тақырыбы: Қазақстанда ауыл
шаруашылығын күштеп ұжымдастыру
.
Ашық сабақ
11
сынып
Мұғалім: Сактаганов Б.Б
Жітіқара
қаласы
Қазақстан тарихы:11
сынып
Сабақтың
тақырыбы:Қазақстанда ауыл шаруашылығын
күштеп ұжымдастыру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың алған білімдерін
жүйелеу. Өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін
тереңдету,толықтыру,қорытындылау.ҰБТ-ге дайындық
жасау.
Дамытушылық:Оқушылардың алған білімдеріне
сүйене отырып,олардың осы тақырып жөніндегі білімдерін қайта
естеріне түсіру.Білімге деген құштарлығын арттыру,шығармашылық
қабілетін дамыту.
Тәрбиелік:
Оқушыларды
отаншылдық,демократизм идеяларына баулу;болашақ
Қазақстанды
өркендететін өздері екендігін
сезіндіру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың оқыту әдістері:талдау
жүргізу,ой қозғау,сұрақ-жауап,ауызша баяндау,интерактивті тактамен
жұмыс жүргізу.
Сабақтың формасы:
жеке,топпен,интерактивті.
Сабақтың көрнекілігі және
техникалық жабдығы: Интерактивті тақта, видео,карточкалар,кесте,
презентация,флипчарт.
Пәнаралық
байланыс:әдебиет,география
Уақ
ыты
|
Сабақ кезеңі
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
2-3
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.Оқушылармен
амандасу;
2.Оқушыларды
түгендеу;
3.Колабративті ортаны
орнату;
4.Оқушылардың назарын сабаққа
аудару.
|
Оқушылар шенберде тұрып
жаттығу жасап және сол арқылы өзара қарым-қатынас арқылы
сабаққа дағдыланады.
|
Сыныпты топқа бөлу (түрлі
сурет бейнеленген карточкалар арқылы)
|
Оқушылар алдындағы
жатқан түсті карточкаларды алып жақсы көңіл күйлерімен орындарына
орналасады.
|
Сабақ ережесімен таныстыру
|
Оқушылар топ ішінде жұмыс істеудің
ережелерін бірінен соң бірін айтады.
|
2-3
минут
|
Мақсат қою кезеңі:
|
АҚТ-ны пайдалану арқылы
арнайы бейнематериалды көрсете отырып сабақтың тақырыбын,мақсатың
анықтау. Балалар, сендер қалай
ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта біз не туралы айтамыз? Бүгінгі
сабақтың мақсаты қандай?
|
Оқушылар бейнемәлімет қарап
өздері бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттерің
шығарады.
|
3-4
минут
|
Ой қозғау (жеке
жұмыс)
|
Интерактивті тақтадағы
берілген сұрақтар арқылы тақырыпты кайталау,ой
қозғау
|
Окушылар интерактивті тақтада
берілген сұрақтарға жауап беру арқылы өздерінің ой пікірлерін айта
білу.
|
15
минут
|
Тақырып бойынша жұмыс жасау
кезеңі:
(топпен жұмыс)
|
1.Тапсырма: Мәтінде қай тарихи оқиға
сипатталғанын анықтаныз.
2.Тапсырма:Тұлғаны тану.
3.Тапсырма:
1 топ. Хронологиялық жұмыс
2 топ.Терминдік сөздермен жұмыс
3 топ.Атаулар мен есімдер.
|
Тапсырмаларды жеке,топпен
орындайды және қорғайды.
|
10
мин
|
Тақырыпты бекіту кезеңі:
(жеке
жұмыс)
|
1.Тапсырма: Өзара сұрақ
жауап
2.Тапсырма: Тесттік жұмыс
(ITEST)
|
Тапсырмаларды жеке орындайды
және қорғайды.
Тесттік тапсырмаларды арнаулы паракта
орындайды.
|
2-3
мин
|
Бағалау
|
Оқушыларға арнайы бағалау
парақтарын сабақ бойынша толтыру
ұсынылады.
Сабақ қорытындысы бойынша
оқушыларға арнаулы білімді бағалау банерін стикерлер арқылы бағалау
тапсырылады.
|
Оқушылар сабақ бойынша
өздерінің белсенділіктерін бағалайды, жауап парақтарын толтырып,
бағаларын қойып, мұғалімге тапсырады.
Оқушылар арнаулы білімді
бағалау банеріне стикерлерді іледі.
|
2-3
мин
|
Рефлексия:
|
1.Мен бүгінгі сабақта мақсатыма жеттім
бе?
2.Маған бүгін сабақта қызықты
болды...
Мұғалім кері байланыс әдісі арқылы оқушылардың
пікірің тындайды.
|
Кері байланыс арқылы оқушылар өз пікірлерін
айтады.
|
2-3
мин
|
Үйге тапсырма беру:
|
§26-31,185 бет тапсырмалар
|
Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып
алады
|