Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Ашық сабақ Қазақстанда ауылшаруашылығын күштеп ұжымдастыру саясаты
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Қазақстан
тарихы
Бөлім:
Қазақстандағы
ұжымдастыру
Педагогтің
аты-жөні:
Кужабекова
Гульвира
Күні:
Сынып:
8
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Қазақстанда ауылшаруашылығын
күштеп ұжымдастыру саясаты
Зерттеу
сұрағы: Неліктен ұжымдастыру саясаты
«ұлы нәубетке» әкеліп соқтырады
?
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
8.4.1.2 күштеп ұжымдастыру
саясатының ауыл шаруашылығына тигізгін зардаптарын
талдау;
8.1.1.1 демографиялық
өзгерістердің себептері мен салдарын
талдау;
8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30
жылдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын
талдау.
Сабақтың
мақсаты:
Қазақстан ауылшаруашылығын
ұжымдастыру жылдарындағы басты ерекшеліктер туралы мәлімет
беру,экономикалық даму жағдайы туралы
таныстырып,түсіндіру.
Құндылықтарға баулу
:
Қазақстандық патратизм және
азаматтық жауапкершілікке
баулу
Пәнаралық байланыс
:
География, дүние жүзі
тарихы
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі//уа
қыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
7
мин
1.Ұйымдастыру
кезеңі:
«Көңілді күй» әдісі
арқылы оқушылар арнайы QR кодты сканерлеу
арқылыClassroomscreenбағдарламасында көңіл күйіне
сәйкес келетін сөздерді енгізу арқылы жауап береді.Сабаққа қатысушы
оқушылар түгелденеді.
Оқушылар интерактив тақтада
көрсетілген QR кодты сканерлеу арқылы жұмыс
жасайды.
Мадақ тау
Сабақтың
ортасы
30
мин
2. Үй тапсырмасын
сұрау
«Кездейсоқ карта» әдісі арқылы
үй тапсырмасы сұралады.Wordwall
бағдарламасыарқылы тақтада көрсетілген
сұраққа оқушылар жауап
береді.
1.Индустрияландыруды бастау туралы шешім
қабылданды
?
1925 жылы желтоқсан
айы
2.Индустрияландырудың басты көзі не болып
табылды
Ауылшаруашылығы
3.Қазақстанда социалистік индустрияландырудың
басталу
себебі
Халықшаруашылығын дамытудың
бірінші бесжылдық жоспарының
бекітілуі
4.Геологиялық басқарма
тарапынан 50-ден астам іздестіру жұмыстары
жүргізілді
1928-1929
жылдар
5.Түрксіб құрлысы туралы
шешім қабылданды
1926 жылы 3
желтоқсан
6.Петропавл-Көкшетау жолы
қай жылы салынды
1927
жылы
7.Қарағанды-Жезқазған
жолдары салынды
1940
жылы
8.Алексей Стаханов 14
күндік норманы бір аусымда
орындады
1935 жыл 1
қыркүйек
9.Қазақстан халқының жалпы
санындағы үлесі 38 %-ға дейін
қысқарды
1939
жыл
10.Карточкалық жүйе
енгізілді
1929
жылы
3.Жаңа сабақты
түсіндіру
Жаңа сабақты түсіндіру
барысында Қазақстандағы жаңа экономикалық саясатқа байланысты
арнайы дайындалған видео үзінділер
көрсетіледі.
4.Топтық
жұмыс
Топтық жұмыс бойынша әр топ
өзіне берілген тапсырмаларды орындайды.
1."Бесеудің хаты"
әдісі:
Оқушылар бесеудің хатын
қазіргі уақытқа негіздей отырып жасауы
тиіс.
2."Халық үні"
әдісі:
«Халық қасіреті» атты «Халық
үні» гаетін дайындап,ашаршылық жайында мағұлматтар
беру
3."Деректі фильм " әдісі
:
Ашаршылық туралы деректі
фильмді көре отырып,киноплёнка дайындау
5.Сабақты
бекіту
LearningAppsбағдарламасы арқылы берілген көптеген сөздердің
арасынан ұжысдастыруға байланысты терминдерді теріп
жазу
6.Жұптық
жұмыс
Ұжымдастырудың
артықшылықтары
Ұжысдастыру дың
кемшіліктері
7.Бағалау
Бағалау
шкаласы:
"5" - 9-10
балл
"4" - 7-8
балл
"3" - 5-6
балл
Есімі аталған
оқушылар кезекпен-кезек шығып картада шыққан сұрақтарға жауап
береді.
Оқушылар видео
үзіндіні зер салып тыңдайды.
Топтар өздеріне
берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасай отырып,сабақта алған
ақпараттарымен бөліседі.
Оқушылар кезек-кезек
тақтаға шығу арқылы сөздерді
табады.
Оқушылар кестедегі
сұрақтарға жұптаса отырып жауап береді.Ең үздік жауап берген жұпқа
жоғары баға қойылады.
Сабақ барысында
белсенді қатысқан оқушылар балдық жүйемен
бағаланады.
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз