|
Пән |
Қазақстан тарихы |
Мұғалім: Құмарова Нұргүл Дайырбекқызы |
||
|
Сынып |
9 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс» |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топтық жұмыс, СТО элементтері, кластер қорғату, ақпараттық оқыту,сызба,кесте, «Сөздік диктант», «Джигсо»,«Робироунг», «Бесбармақ» . |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ жоспары: Үйге тапсырма: |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу. 2. Сергіту сәті. 3. Топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы: 1.Проблеманы айқындау 2.Проблеманы шешу 3. Проблеманың шешімін қолдану III.Үйге тапсырма беру.
Досына 1916 жылғы Қазақстандағы оқиғалар туралы хат жазу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сергіту сәті: |
«Қара жорға» жаттығуы. |
|||
|
1. Қызығушылығын ояту:
«Кластер»
|
Оқушылар Қоныс аудару саясатының 1916 жылғы салдарын анықтайды: 1.Шаруалардың қоныс аударуы: 1907-1912жж.2млн.400мың қоныс аударушылар. 2.Көші-қон: 1916 ж.40 млн га жер. 3.Жерлердің тартып алынуы: 45147765 десятина жер 4.Жер бөлісу нормалары: Түркістан өлкесінде орыстар -3,17 десятина жер,қазақтар - 0,21 десятина |
|||
|
2. Мағынаны тану:
|
Оқушылар берілген жаңа тақырыпты оқып шығады. Берілген тапсырманы орындайды. №1: Көтеріліс себептері мен басталуы. №2: Қазақдемократтарының саяси көзқарастары. №3:Қозғалыстың сипаты, қозғаушы күштері. |
|||
|
3. Оқушылардың білімін бекіту: «Диалог,сұрақ-жауап» «Робироунг» әдісі |
Оқушыларға «Тақырыптық сөйлем» ұсынылады.Олар бүгінгі тақырыпты бекіте отырып,бір сөйлемнен жазып шығады. 1.Соғыс – бұл....... 2.Дүниежүзілік соғыстың белгісі..... 3.Қазақ зиялылары «Қазақ» газеті арқылы қазақтарды........ 4. «Қазақтардың еңбек міндеткерлігі кезіндегі атқаратын міндеттері....... 5. «Ерікті» көмек – бұл...... |
|||
|
4.Ой толғаныс: Рефлексия Бағалау: |
Критерий арқылы бағалау |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың барысы» |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топтық жұмыс, СТО элементтері, кластер қорғату, ақпараттық оқыту,сызба,кесте, «Сөздік диктант», «Джигсо»,«Робироунг», «Бесбармақ» . |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ жоспары: Үйге тапсырма: |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу. 2. Сергіту сәті. 3. Топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы: 1.Қызығушылықты ояту. 2.Мағынаны тану 3. Ой-толғаныс: III.Үйге тапсырма беру.
Досына 1916 жылғы Қазақстандағы оқиғалар туралы хат жазу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сергіту сәті: |
«Қара жорға» жаттығуы. |
|||
|
1. Қызығушылығын ояту:
«Кластер»
|
Оқушылар Қоныс аудару саясатының 1916 жылғы салдарын анықтайды: 1.Шаруалардың қоныс аударуы: 1907-1912жж.2млн.400мың қоныс аударушылар. 2.Көші-қон: 1916 ж.40 млн га жер. 3.Жерлердің тартып алынуы: 45147765 десятина жер 4.Жер бөлісу нормалары: Түркістан өлкесінде орыстар -3,17 десятина жер,қазақтар - 0,21 десятина |
|||
|
2. Мағынаны тану:
|
Оқушылар берілген жаңа тақырыпты оқып шығады. Берілген тапсырманы орындайды. №1: Көтеріліс себептері мен басталуы. №2: Қазақдемократтарының саяси көзқарастары. №3:Қозғалыстың сипаты, қозғаушы күштері. |
|||
|
3. Оқушылардың білімін бекіту: «Диалог,сұрақ-жауап» «Робироунг» әдісі |
Оқушыларға «Тақырыптық сөйлем» ұсынылады.Олар бүгінгі тақырыпты бекіте отырып,бір сөйлемнен жазып шығады. 1.Соғыс – бұл....... 2.Дүниежүзілік соғыстың белгісі..... 3.Қазақ зиялылары «Қазақ» газеті арқылы қазақтарды........ 4. «Қазақтардың еңбек міндеткерлігі кезіндегі атқаратын міндеттері....... 5. «Ерікті» көмек – бұл...... |
|||
|
4.Ой толғаныс: Рефлексия Бағалау: |
Критерий арқылы бағалау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс» 9 сынып
|
Пән |
Қазақстан тарихы |
Мұғалім: Құмарова Нұргүл Дайырбекқызы |
||
|
Сынып |
9 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс» |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топтық жұмыс, СТО элементтері, кластер қорғату, ақпараттық оқыту,сызба,кесте, «Сөздік диктант», «Джигсо»,«Робироунг», «Бесбармақ» . |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ жоспары: Үйге тапсырма: |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу. 2. Сергіту сәті. 3. Топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы: 1.Проблеманы айқындау 2.Проблеманы шешу 3. Проблеманың шешімін қолдану III.Үйге тапсырма беру.
Досына 1916 жылғы Қазақстандағы оқиғалар туралы хат жазу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сергіту сәті: |
«Қара жорға» жаттығуы. |
|||
|
1. Қызығушылығын ояту:
«Кластер»
|
Оқушылар Қоныс аудару саясатының 1916 жылғы салдарын анықтайды: 1.Шаруалардың қоныс аударуы: 1907-1912жж.2млн.400мың қоныс аударушылар. 2.Көші-қон: 1916 ж.40 млн га жер. 3.Жерлердің тартып алынуы: 45147765 десятина жер 4.Жер бөлісу нормалары: Түркістан өлкесінде орыстар -3,17 десятина жер,қазақтар - 0,21 десятина |
|||
|
2. Мағынаны тану:
|
Оқушылар берілген жаңа тақырыпты оқып шығады. Берілген тапсырманы орындайды. №1: Көтеріліс себептері мен басталуы. №2: Қазақдемократтарының саяси көзқарастары. №3:Қозғалыстың сипаты, қозғаушы күштері. |
|||
|
3. Оқушылардың білімін бекіту: «Диалог,сұрақ-жауап» «Робироунг» әдісі |
Оқушыларға «Тақырыптық сөйлем» ұсынылады.Олар бүгінгі тақырыпты бекіте отырып,бір сөйлемнен жазып шығады. 1.Соғыс – бұл....... 2.Дүниежүзілік соғыстың белгісі..... 3.Қазақ зиялылары «Қазақ» газеті арқылы қазақтарды........ 4. «Қазақтардың еңбек міндеткерлігі кезіндегі атқаратын міндеттері....... 5. «Ерікті» көмек – бұл...... |
|||
|
4.Ой толғаныс: Рефлексия Бағалау: |
Критерий арқылы бағалау |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың барысы» |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топтық жұмыс, СТО элементтері, кластер қорғату, ақпараттық оқыту,сызба,кесте, «Сөздік диктант», «Джигсо»,«Робироунг», «Бесбармақ» . |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ жоспары: Үйге тапсырма: |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу. 2. Сергіту сәті. 3. Топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы: 1.Қызығушылықты ояту. 2.Мағынаны тану 3. Ой-толғаныс: III.Үйге тапсырма беру.
Досына 1916 жылғы Қазақстандағы оқиғалар туралы хат жазу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сергіту сәті: |
«Қара жорға» жаттығуы. |
|||
|
1. Қызығушылығын ояту:
«Кластер»
|
Оқушылар Қоныс аудару саясатының 1916 жылғы салдарын анықтайды: 1.Шаруалардың қоныс аударуы: 1907-1912жж.2млн.400мың қоныс аударушылар. 2.Көші-қон: 1916 ж.40 млн га жер. 3.Жерлердің тартып алынуы: 45147765 десятина жер 4.Жер бөлісу нормалары: Түркістан өлкесінде орыстар -3,17 десятина жер,қазақтар - 0,21 десятина |
|||
|
2. Мағынаны тану:
|
Оқушылар берілген жаңа тақырыпты оқып шығады. Берілген тапсырманы орындайды. №1: Көтеріліс себептері мен басталуы. №2: Қазақдемократтарының саяси көзқарастары. №3:Қозғалыстың сипаты, қозғаушы күштері. |
|||
|
3. Оқушылардың білімін бекіту: «Диалог,сұрақ-жауап» «Робироунг» әдісі |
Оқушыларға «Тақырыптық сөйлем» ұсынылады.Олар бүгінгі тақырыпты бекіте отырып,бір сөйлемнен жазып шығады. 1.Соғыс – бұл....... 2.Дүниежүзілік соғыстың белгісі..... 3.Қазақ зиялылары «Қазақ» газеті арқылы қазақтарды........ 4. «Қазақтардың еңбек міндеткерлігі кезіндегі атқаратын міндеттері....... 5. «Ерікті» көмек – бұл...... |
|||
|
4.Ой толғаныс: Рефлексия Бағалау: |
Критерий арқылы бағалау |
|||
шағым қалдыра аласыз













